Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips lijdt grootste koersverlies sinds 2001 na omzetalarm

Philips lijdt grootste koersverlies sinds 2001 na omzetalarm

AMSTERDAM (ANP) - Philips leed woensdag het grootste koersverlies in twee decennia op de Amsterdamse beurs. Beleggers schrokken van het nieuws dat het zorgtechnologieconcern meer geld opzij moet zetten vanwege de terugroepactie van zijn slaapapneuapparaten en mede daardoor een omzetalarm gaf. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, die het aantal bestellingen afgelopen jaar met een derde zag toenemen, werd daarentegen flink hoger gezet.

Philips raakte 14 procent kwijt en leed het grootste dagverlies sinds april 2001. Het concern zette 225 miljoen euro extra opzij voor zijn slaapapneuapparaten, die een isolatieschuim bevatten dat kan afbrokkelen, wat gevaarlijk kan zijn voor de patiënten. Voor de terugroepactie had Philips al 500 miljoen euro gereserveerd. Ook kampt het bedrijf met hogere kosten en tekorten aan onderdelen vanwege problemen in de toeleveringsketen, waardoor de omzet in het vierde kwartaal 350 miljoen euro lager zal uitvallen dan gedacht.

Just Eat Takeaway behoorde tot de kopgroep in de AEX met een plus van 4 procent. Bij het bedrijf werd vorig jaar voor in totaal ruim 28 miljard euro aan maaltijden besteld. Ook wist het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl de winstgevendheid te verbeteren door onder meer schaalvoordelen.

Prosus

Op de Europese aandelenmarkten heerste een optimistische stemming. Vooral de technologiebedrijven lieten stevige winsten zien in navolging van de opleving in de Amerikaanse techsector. De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1 procent hoger op 790,08 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 1080,65 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,9 procent.

Techinvesteerder Prosus was de sterkste stijger bij de hoofdbedrijven op het Damrak, met een winst van 4,7 procent. Ook staalconcern ArcelorMittal en chemicaliënbedrijf IMCD deden goede zaken met plussen van dik 3 procent.

Flow Traders

In de MidKap zakte flitshandelaar Flow Traders 1,7 procent. Volgens persbureau Bloomberg heeft het bedrijf de topman van zijn activiteiten in het Verenigd Koninkrijk ontslagen na een vermeend incident in een Londense pub waar hij vrouwelijke medewerkers van de belangrijke klant BlackRock zou hebben beledigd.

De euro was 1,1356 dollar waard, tegen 1,1363 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 81,47 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 83,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

24 minuten geleden
TNO ontwikkelt technologie voor recycling zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiënt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.

51 minuten geleden
FNV: tientallen Gall & Gall-winkels dicht door stakingen

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.

53 minuten geleden
Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

10 uur geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

10 uur geleden
Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

14 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

14 uur geleden