Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips lijdt grootste koersverlies sinds 2001 na omzetalarm

Philips lijdt grootste koersverlies sinds 2001 na omzetalarm

AMSTERDAM (ANP) - Philips leed woensdag het grootste koersverlies in twee decennia op de Amsterdamse beurs. Beleggers schrokken van het nieuws dat het zorgtechnologieconcern meer geld opzij moet zetten vanwege de terugroepactie van zijn slaapapneuapparaten en mede daardoor een omzetalarm gaf. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, die het aantal bestellingen afgelopen jaar met een derde zag toenemen, werd daarentegen flink hoger gezet.

Philips raakte 14 procent kwijt en leed het grootste dagverlies sinds april 2001. Het concern zette 225 miljoen euro extra opzij voor zijn slaapapneuapparaten, die een isolatieschuim bevatten dat kan afbrokkelen, wat gevaarlijk kan zijn voor de patiënten. Voor de terugroepactie had Philips al 500 miljoen euro gereserveerd. Ook kampt het bedrijf met hogere kosten en tekorten aan onderdelen vanwege problemen in de toeleveringsketen, waardoor de omzet in het vierde kwartaal 350 miljoen euro lager zal uitvallen dan gedacht.

Just Eat Takeaway behoorde tot de kopgroep in de AEX met een plus van 4 procent. Bij het bedrijf werd vorig jaar voor in totaal ruim 28 miljard euro aan maaltijden besteld. Ook wist het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl de winstgevendheid te verbeteren door onder meer schaalvoordelen.

Prosus

Op de Europese aandelenmarkten heerste een optimistische stemming. Vooral de technologiebedrijven lieten stevige winsten zien in navolging van de opleving in de Amerikaanse techsector. De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1 procent hoger op 790,08 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 1080,65 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,9 procent.

Techinvesteerder Prosus was de sterkste stijger bij de hoofdbedrijven op het Damrak, met een winst van 4,7 procent. Ook staalconcern ArcelorMittal en chemicaliënbedrijf IMCD deden goede zaken met plussen van dik 3 procent.

Flow Traders

In de MidKap zakte flitshandelaar Flow Traders 1,7 procent. Volgens persbureau Bloomberg heeft het bedrijf de topman van zijn activiteiten in het Verenigd Koninkrijk ontslagen na een vermeend incident in een Londense pub waar hij vrouwelijke medewerkers van de belangrijke klant BlackRock zou hebben beledigd.

De euro was 1,1356 dollar waard, tegen 1,1363 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 81,47 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 83,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

5 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

6 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

7 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

8 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

10 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

12 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

13 uur geleden