Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips: kennismigranten zijn voor ons bedrijf essentieel

Philips: kennismigranten zijn voor ons bedrijf essentieel

AMSTERDAM (ANP) - Medisch technologieconcern Philips zegt dat kennismigranten essentieel zijn voor het bedrijf om de internationale uitwisseling van kennis, ervaring en innovatie. Daarmee reageert Philips op de verkiezingsuitslag. De twee grote winnaars, Geert Wilders (PVV) en Pieter Omtzigt (NSC), hebben tijdens de verkiezingscampagne steeds herhaald dat het aantal arbeidsmigranten omlaag moet.

Philips laat weten kennis te nemen van de uitslag en de coalitieonderhandelingen en kabinetsformatie af te wachten. "We hebben het vertrouwen dat hierbij ook in alle redelijkheid wordt gekeken naar de economische realiteit rond inzet van arbeidsmigranten/kennismigranten."

Volgens Philips laten "economische en technologische voorspellingen zien dat we onze brede welvaart niet overeind kunnen houden zonder kennismigranten". Het bedrijf stelt dat er schaarste is aan toptalent waar internationaal om gestreden wordt.

Aantallen

Philips zegt dat er in Nederland meer dan 10.000 werknemers zijn. Daarvan zijn er bijna negenhonderd kennismigranten. Philips heeft naar eigen zeggen 99 verschillende nationaliteiten in dienst in Nederland.

Eerder sprak ook chipmachinefabrikant ASML zijn zorgen uit over een mogelijke beperking op het inhuren van kennismigranten. "Nederlands talent is niet voldoende om aan de huidige vraag naar arbeidskrachten in onze industrie en ons ecosysteem te voldoen", aldus ASML.

Meer uit Binnenland

KNMI lanceert nieuwe graadmeter om impact hitte in te schatten

DE BILT (ANP) - Mensen kunnen binnenkort aan de hand van een nieuwe graadmeter inschatten hoe belastend de hitte voor hen is en of ze eventuele activiteiten moeten aanpassen. Het KNMI lanceert op dinsdag 2 juni de zogeheten hittekracht-index, die vanaf dan ook te zien is in de app van het weerinstituut.

37 minuten geleden
Inez Weski niet aanwezig bij uitspraak in strafzaak

ROTTERDAM (ANP) - Inez Weski (71) zal donderdagmiddag niet aanwezig zijn bij de uitspraak in haar strafzaak in de rechtbank in Rotterdam. Het Openbaar Ministerie eiste begin april 4,5 jaar cel tegen de oud-advocaat, omdat ze deel zou hebben uitgemaakt van de misdaadbende van Ridouan Taghi. Ze zou als boodschapper hebben gefungeerd voor Taghi, die vastzit in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.

40 minuten geleden
Burgemeester: niemand sliep noodgedwongen buiten in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Geen enkele asielzoeker hoefde in de nacht van woensdag op donderdag noodgedwongen buiten te slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat zei burgemeester Jaap Velema van de gemeente Westerwolde donderdag in het radioprogramma Sven op 1. "Iedereen heeft de kans gehad om te gaan slapen op een locatie elders", zei hij.

1 uur geleden
Digitaal 'masker' van criminelen uit de lucht gehaald

DRIEBERGEN (ANP) - Een dienst waarmee criminelen dachten ongezien te kunnen communiceren, is uit de lucht gehaald. Dat gebeurde bij een internationale actie waaraan ook Nederland heeft meegedaan. Het onderzoek liep sinds 2023. De vermoedelijke beheerder van de dienst is in Oekraïne opgespoord en verhoord. Ook zijn 33 servers ontmanteld.

1 uur geleden
Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden

DEN HAAG (ANP) - Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden. Dat gebeurde tijdelijk niet nadat er eind vorige maand tijdens militaire oefeningen in onder meer Gelderland en Noord-Brabant natuurbranden waren uitgebroken. Het ministerie meldt wel voorwaarden te hebben gesteld aan oefenen met explosieven en andere brandbare materialen. Het mag alleen wanneer de weersomstandigheden het toelaten en het risico op natuurbranden laag blijft.

2 uur geleden
Organisatie flotilla: Nederlanders vliegen naar Istanbul

ISTANBUL (ANP) - De zes Nederlandse opvarenden van de Gaza-vloot die woensdag door Israël werden opgepakt, kunnen het land donderdag verlaten. Ze vliegen samen met andere deelnemers naar Istanbul, laat de Nederlandse organisatie van de zogeheten Global Sumud Flotilla weten. Turkije heeft daar drie vluchten voor gecharterd.

2 uur geleden
Stadskanaal: opvang asielzoekers was voor één nacht

STADSKANAAL (ANP) - De opvang voor zo'n vijftig asielzoekers in Stadskanaal was voor één nacht. "Het is nu aan het COA, het Rijk en andere gemeenten om voor de komende nacht een oplossing te organiseren", meldt de gemeente.

2 uur geleden