Philips: kennismigranten zijn voor ons bedrijf essentieel
AMSTERDAM (ANP) - Medisch technologieconcern Philips zegt dat kennismigranten essentieel zijn voor het bedrijf om de internationale uitwisseling van kennis, ervaring en innovatie. Daarmee reageert Philips op de verkiezingsuitslag. De twee grote winnaars, Geert Wilders (PVV) en Pieter Omtzigt (NSC), hebben tijdens de verkiezingscampagne steeds herhaald dat het aantal arbeidsmigranten omlaag moet.
Philips laat weten kennis te nemen van de uitslag en de coalitieonderhandelingen en kabinetsformatie af te wachten. "We hebben het vertrouwen dat hierbij ook in alle redelijkheid wordt gekeken naar de economische realiteit rond inzet van arbeidsmigranten/kennismigranten."
Volgens Philips laten "economische en technologische voorspellingen zien dat we onze brede welvaart niet overeind kunnen houden zonder kennismigranten". Het bedrijf stelt dat er schaarste is aan toptalent waar internationaal om gestreden wordt.
Aantallen
Philips zegt dat er in Nederland meer dan 10.000 werknemers zijn. Daarvan zijn er bijna negenhonderd kennismigranten. Philips heeft naar eigen zeggen 99 verschillende nationaliteiten in dienst in Nederland.
Eerder sprak ook chipmachinefabrikant ASML zijn zorgen uit over een mogelijke beperking op het inhuren van kennismigranten. "Nederlands talent is niet voldoende om aan de huidige vraag naar arbeidskrachten in onze industrie en ons ecosysteem te voldoen", aldus ASML.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Donderdagmiddag is een man aangehouden na een verdachte situatie bij het stadhuis in Den Haag. Dat bevestigt de politie. De man droeg alleen een onderbroek en is geboeid afgevoerd.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is "dankbaar" voor het onafhankelijke onderzoek naar de herkomst van voorwerpen in de Koninklijke Verzamelingen. "We omarmen de conclusies en nemen alle aanbevelingen graag over. Een zorgvuldige omgang met de koloniale collectieonderdelen binnen de Koninklijke Verzamelingen is van wezenlijk belang. Hiervoor is nu een solide basis gelegd", aldus de koningin.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een klein deel van de objecten met koloniale herkomst uit de Koninklijke Verzamelingen is mogelijk onrechtmatig en onrechtvaardig verkregen. Dat blijkt uit onafhankelijk onderzoek naar circa duizend objecten door een commissie die is aangesteld door de Stichting Historische Verzamelingen van het Huis Oranje-Nassau (SHVON). Hoewel de beschikbare informatie over de onderzochte voorwerpen vaak onvolledig is, zagen de onderzoekers voor het overgrote deel van de voorwerpen geen directe indicaties voor een mogelijk probleem. Van ongeveer tweehonderd objecten kon de herkomst niet worden vastgesteld.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Telefoons en laptops van asielzoekers die Nederland binnenkomen, mogen niet worden onderzocht totdat daar een gedegen wettelijke basis voor is. Toestemming van de asielzoekers zelf is niet voldoende, concludeert de Inspectie Justitie en Veiligheid na een onderzoek.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het stadhuis van de gemeente Den Haag wordt ontruimd vanwege een verdachte situatie. Wat er precies aan de hand is, onderzoekt de politie nog.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft in samenwerking met het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ervoor gezorgd dat een groot botnetwerk offline is gehaald. Het netwerk bestond uit ten minste 17 miljoen "besmette" apparaten, zoals computers, tablets en smartphones. Die werden aangestuurd om cyberaanvallen uit te voeren.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Ongeveer 130 asielzoekers sliepen in de nacht van woensdag op donderdag in de tijdelijke opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net iets minder dan de nacht ervoor. Omdat aanmeldcentrum Ter Apel volzit, konden zij daar niet overnachten. Tien mensen kozen ervoor om op het veld voor die opvang te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.
2 uur geleden