Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips keihard onderuit op Damrak

Philips keihard onderuit op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Philips was maandag veruit de grootste verliezer in de AEX-index bij de opening van de handel op Beursplein 5. Het zorgtechnologiefonds moet 165 miljoen euro extra opzij zetten voor de kwestie rond slaapapneu-apparaten. Het sentiment op de beursvloeren was maandag negatief, onder meer door de lockdowns in China waar het coronavirus stevig rondwaart.

Philips verloor dik 9 procent. Het totaalbedrag dat voor de terugroepactie opzij is gezet is nu bijna 900 miljoen euro. De beademingsapparaten bevatten een isolatieschuim dat kan verbrokkelen en daardoor gevaarlijk kan zijn voor gebruikers. Daarnaast kan het isolatiemateriaal, als het in aanraking komt met bepaalde schoonmaakmiddelen, een giftige stof afgeven. Afgezien van de terugroepactie had Philips het lastig vanwege toenemende leveringsproblemen. Die werden de afgelopen tijd verergerd door de corona-uitbraken in Chinese steden.

Ook Shell (min 2,7 procent) weet de aandacht op zich gericht. Het aandeel van het olie- en gasconcern beweegt mee op de daling van de olieprijzen. Die wordt veroorzaakt door de vrees dat de vraag naar olie zal afnemen wegens de coronalockdowns in China. Dat land is de grootste importeur van olie ter wereld. Daarnaast kreeg Shell een waarschuwingsbrief van Milieudefensie. Het concern voert volgens de milieuclub willens en wetens het vonnis van de rechter om CO2-uitstoot te verminderen niet uit. Shell weerspreekt dit.

Olie

De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde met bijna 4 procent tot 97,99 dollar. Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, Europa en Afrika, werd ook 4 procent goedkoper op 102,43 dollar per vat. Vorige week zakten de olieprijzen al bijna 5 procent.

Just Eat Takeaway zakte 1,2 procent. Het maaltijdbestelbedrijf kreeg andermaal kritiek op zijn beleid van Cat Rock Capital. De grootaandeelhouder pleit al langer voor de verkoop van dochter Grubhub. Ook de leiding van Just Eat Takeaway moest het ontgelden.

TKH

Verder kwam technologiebedrijf TKH (plus 0,6 procent) met een handelsupdate. De onderneming wist de omzet met bijna met een derde op te voeren. Daarbij hield het bedrijf vast aan zijn eerder uitgesproken verwachtingen voor dit jaar.

De AEX-index noteerde kort na opening 2,3 procent lager op 700,97 punten. De MidKap verloor 1,6 procent tot 1042,92 punten. Londen en Frankfurt verloren 1,9 procent. In Parijs, waar de zittende president Emmanuel Macron bij de Franse presidentsverkiezingen won, stond de CAC40 2 procent lager.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

1 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

1 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

3 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

4 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

5 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

5 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

5 uur geleden