
Philips in trek op afwachtende beurs
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Philips was maandag in trek op het Damrak na een goed ontvangen kwartaalbericht van het AEX-bedrijf. De meeste Europese aandelenbeurzen gingen licht vooruit in afwachting van meer bedrijfsresultaten later deze week. Beleggers bleven verder vooral gespitst op de ontwikkelingen rond de coronacrisis en de geleidelijke versoepeling van de lockdown in sommige Europese landen.
De AEX-index op Beursplein 5 was een uitblinker en noteerde rond het middaguur 1 procent hoger op 510,62 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 684,46 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen stegen tot 0,3 procent. Parijs daalde 0,1 procent.
Philips (plus 7,2 procent) was koploper bij de hoofdfondsen. Het zorgtechnologiebedrijf zag de omzet en winst in het eerste kwartaal dalen als gevolg van het coronavirus. Wel kreeg het bedrijf fors meer orders binnen voor professionele producten, waaronder beademings- en beeldvormingsapparatuur. In de tweede jaarhelft hoopt Philips weer te kunnen groeien.
Meer omzet
IMCD steeg 1,5 procent. De chemicaliëndistributeur boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst ondanks beperkingen vanwege de coronacrisis. Het Rotterdamse bedrijf zegt open te kunnen blijven, zelfs in de meest strenge lockdowns. ABN AMRO verloor 2,3 procent. De bank heeft een claim ingediend tegen het Singaporese olieconcern Hin Leong Trading, dat onlangs uitstel van betaling heeft aangevraagd. Ook zou er te weinig zijn gedaan met waarschuwingen over tekortschietend witwasbeleid.
PostNL steeg 4,8 procent in de MidKap dankzij een adviesverhoging door ABN AMRO. Air France-KLM won 1,1 procent. Luchtvaartmaatschappij KLM ziet af van de beoogde verhoging van het variabele loon van topman Pieter Elbers vanwege de onrust die is ontstaan door het voorstel. Bij de kleinere bedrijven klom metalenspecialist AMG 4,4 procent na het intrekken van zijn prognose voor dit jaar.
Stijging
In Parijs won Vivendi 4 procent. Het Franse mediabedrijf zag de kwartaalomzet stijgen onder aanvoering van zijn muziekdivisie Universal. Airbus daalde 0,4 procent. De vliegtuigmaker stuurt tijdelijk 3000 personeelsleden van zijn Franse fabrieken naar huis. Vanwege de virusuitbraak is er zeker tot half mei geen werk voor de werknemers.
De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 23 procent tot 14,07 dollar. Dat komt vooral doordat de vraag naar olie is gekelderd door de coronacrisis en de vrees dat de opslagcapaciteit in de Verenigde Staten is bereikt. Brentolie daalde minder hard, met 4 procent tot 26,96 dollar. De euro was 1,0890 dollar waard, tegen 1,0879 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Nvidia is woensdag 4,2 procent hoger geëindigd op Wall Street. Dat gebeurde onder meer nadat bekend was geworden dat olieconcern Saudi Aramco overeenkomsten heeft gesloten ter waarde van ongeveer 90 miljard dollar met verschillende grote Amerikaanse bedrijven, waaronder het chipconcern. De overeenkomst met Nvidia heeft betrekking op infrastructuur rond kunstmatige intelligentie (AI).
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse farmaceut Sanofi heeft woensdag aangekondigd tot 2030 minstens 20 miljard dollar (omgerekend bijna 18 miljard euro) te willen investeren in zijn activiteiten in de Verenigde Staten. Met dat geld moeten onder andere onderzoeks- en productiecapaciteit worden uitgebreid.
8 uur geledenDOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag deals ondertekend die zullen "leiden tot een economische uitwisseling ter waarde van minstens 1,2 biljoen dollar" (omgerekend bijna 1100 miljard euro) tussen de Verenigde Staten en Qatar. Dat staat in een bericht van het Witte Huis waarin details van enkele deals zijn uiteengezet.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft het afgelopen boekjaar verlieslatend afgesloten, ondanks een succesvolle lancering van zijn nieuwe game in de Assassin's Creed-reeks. Dat komt naar voren uit de jaarresultaten die het Franse bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is de handelsdag woensdag hoger geëindigd in de AEX, de hoofdgraadmeter op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank presenteerde zijn kwartaalcijfers, waaruit naar voren kwam dat het resultaat beter was dan analisten hadden verwacht. Dit ondanks dat ABN AMRO in het eerste kwartaal van dit jaar een lagere winst boekte dan een jaar eerder. Het aandeel klom 5,5 procent.
10 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft woensdag een overeenkomst getekend voor de aankoop van 160 vliegtuigen van de Amerikaanse fabrikant Boeing. Dat gebeurde tijdens een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de golfstaat. Met de deal is een waarde van 200 miljard dollar gemoeid, ongeveer 178 miljard euro.
11 uur geledenASTEN (ANP) - Peter Gillis en zijn advocaat hebben woensdag een "goed" gesprek gevoerd met de advocaat van Taeke Dijkstra, de koper van Gillis' vakantieparken. Ze gaan er verder over praten met de bedoeling dat de koop doorgaat, melden de advocaten. Eerder wilde Dijkstra niet betalen vanwege de problemen van Gillis met de Belastingdienst.
12 uur geleden