Philips helpt AEX aan nieuw record
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index bereikte woensdag een nieuw recordniveau, mede dankzij een sterke koerswinst van Philips. Beleggers reageerden opgelucht dat het zorgtechnologieconcern in de Verenigde Staten is begonnen met het repareren en vervangen van zijn apparaten tegen slaapapneu. Philips riep eerder al de ademhalingsondersteunende apparaten terug omdat er schuim in zit dat gevaarlijk kan zijn voor de gezondheid.
Philips (plus 2,7 procent) wil de terugroepactie binnen een jaar afronden. In totaal gaat het om 3 miljoen tot 4 miljoen apparaten. Just Eat Takeaway, de eigenaar van Thuisbezorgd.nl, toonde herstel na de recente koersdruk en was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 3,4 procent. Ook Prosus (plus 2,9 procent) stond opnieuw in de kopgroep. De techinvesteerder won een dag eerder al dik 6 procent na een grote overname in India. Fintechbedrijf Adyen sloot de rij met een min van 2,3 procent. Speciaalchemiebedrijf DSM daalde 1,4 procent na een adviesverlaging door JPMorgan.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent hoger op 791,34 punten en tikte op 793,91 punten de hoogste koers ooit aan. De MidKap won 0,4 procent tot 1112,58 punten. De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 1 procent. De DAX in Frankfurt klom 0,3 procent ondanks een sterker dan verwachte daling van de Duitse winkelverkopen in juli.
Industriecijfers
Tegenvallende industriecijfers uit China en de eurozone konden de pret niet drukken en zorgden voor speculatie op verdere steun van de centrale banken. In China liet de industrie in augustus voor het eerst sinds april 2020 een krimp zien. Ook in het eurogebied zwakte de groei van de industriesector af door een gebrek aan onderdelen.
Aan het overnamefront meldde de Belgische zakenkrant De Tijd dat uitzender Randstad (plus 0,7 procent) in vergevorderde gesprekken is over een overname van de Belgische personeelsadviseur Hudson. IT-dienstverlener Ordina nam zijn branchegenoot IFS Probity over en won 1,7 procent.
Pernod Ricard
Pernod Ricard steeg dik 3 procent in Parijs. De Franse drankengroep is naar eigen zeggen sterk hersteld van de coronacrisis dankzij de heropening van de horeca. Carrefour zakte ruim 4 procent. Investeringsbedrijf Agache Group van de Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn resterende belang in de supermarktketen verkocht.
De euro was 1,1813 dollar waard, tegen 1,1796 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 68,75 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 71,91 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein heeft in het tweede kwartaal minder omzet behaald in Europa. De verkopen daalden volgens het Chinese bedrijf onder meer vanwege teruggeschroefde uitgaven aan onlineadvertenties, vooruitlopend op de veranderende regels voor invoerrechten in de Europese Unie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag met verliezen begonnen aan de nieuwe handelsweek. Dat kwam onder meer door hernieuwde zorgen bij beleggers dat de inflatie verder wordt aangejaagd nu de olieprijzen weer stijgen. Daarnaast zijn beurshandelaren voorzichtig in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deze kerst laten mensen zich bij het online zoeken naar cadeaus vooral adviseren door chatbots zoals ChatGPT. Dat blijkt uit onderzoek van Adobe Analytics naar het koopgedrag van consumenten in de Verenigde Staten.
4 uur geleden