Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips helpt AEX aan nieuw record

Philips helpt AEX aan nieuw record

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index bereikte woensdag een nieuw recordniveau, mede dankzij een sterke koerswinst van Philips. Beleggers reageerden opgelucht dat het zorgtechnologieconcern in de Verenigde Staten is begonnen met het repareren en vervangen van zijn apparaten tegen slaapapneu. Philips riep eerder al de ademhalingsondersteunende apparaten terug omdat er schuim in zit dat gevaarlijk kan zijn voor de gezondheid.

Philips (plus 2,7 procent) wil de terugroepactie binnen een jaar afronden. In totaal gaat het om 3 miljoen tot 4 miljoen apparaten. Just Eat Takeaway, de eigenaar van Thuisbezorgd.nl, toonde herstel na de recente koersdruk en was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 3,4 procent. Ook Prosus (plus 2,9 procent) stond opnieuw in de kopgroep. De techinvesteerder won een dag eerder al dik 6 procent na een grote overname in India. Fintechbedrijf Adyen sloot de rij met een min van 2,3 procent. Speciaalchemiebedrijf DSM daalde 1,4 procent na een adviesverlaging door JPMorgan.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent hoger op 791,34 punten en tikte op 793,91 punten de hoogste koers ooit aan. De MidKap won 0,4 procent tot 1112,58 punten. De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 1 procent. De DAX in Frankfurt klom 0,3 procent ondanks een sterker dan verwachte daling van de Duitse winkelverkopen in juli.

Industriecijfers

Tegenvallende industriecijfers uit China en de eurozone konden de pret niet drukken en zorgden voor speculatie op verdere steun van de centrale banken. In China liet de industrie in augustus voor het eerst sinds april 2020 een krimp zien. Ook in het eurogebied zwakte de groei van de industriesector af door een gebrek aan onderdelen.

Aan het overnamefront meldde de Belgische zakenkrant De Tijd dat uitzender Randstad (plus 0,7 procent) in vergevorderde gesprekken is over een overname van de Belgische personeelsadviseur Hudson. IT-dienstverlener Ordina nam zijn branchegenoot IFS Probity over en won 1,7 procent.

Pernod Ricard

Pernod Ricard steeg dik 3 procent in Parijs. De Franse drankengroep is naar eigen zeggen sterk hersteld van de coronacrisis dankzij de heropening van de horeca. Carrefour zakte ruim 4 procent. Investeringsbedrijf Agache Group van de Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn resterende belang in de supermarktketen verkocht.

De euro was 1,1813 dollar waard, tegen 1,1796 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 68,75 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 71,91 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS: extra importheffingen en -verbod op Canadese producten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben in het handelsconflict met Canada opnieuw maatregelen genomen. Dat heeft het Witte Huis dinsdag laten weten.

1 uur geleden
Stijgende olieprijzen zorgen voor minnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.

7 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt X om zorgen over leeftijdscontroles

DUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.

7 uur geleden
Saudi-Arabië legt energie-installaties stil na aanvallen Houthi's

JAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.

9 uur geleden
Tientallen vluchten op Schiphol geschrapt om Britse storing

SCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.

10 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, Shell wint door hogere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.

11 uur geleden
Britse vluchten vertraagd door storing bij luchtverkeersleiding

LONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.

11 uur geleden