Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips hekkensluiter in lagere AEX

Philips hekkensluiter in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen gingen dinsdag opnieuw omlaag. Beleggers bleven voorzichtig na de zware koersverliezen een dag eerder en hielden de verspreiding van het nieuwe coronavirus in landen buiten China in de gaten. Op het Damrak werd Philips lager gezet na een waarschuwing voor een negatieve impact van het coronavirus op de resultaten van het zorgtechnologieconcern.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent lager op 588,71 punten. De MidKap daalde 1 procent tot 911,18 punten. De beursgraadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt zakten tot 1 procent. De hoofdindex in Milaan leverde 1,3 procent in. De Italiaanse beurs kelderde maandag al ruim 5 procent door de virusuitbraak in het land.

Philips stond onderaan bij de hoofdfondsen op het Damrak met een verlies van 3,1 procent. Het concern waarschuwde bij de publicatie van het jaarverslag voor een negatief effect van het coronavirus op de resultaten in het eerste kwartaal. De onderneming kon nog geen specifiek bedrag geven. Betaalbedrijf Adyen voerde de stijgers aan met een winst van 0,8 procent.

Luchtvaartmaatschappijen

De Europese luchtvaartmaatschappijen gingen verder omlaag na de forse koersverliezen een dag eerder. De budgetmaatschappijen Ryanair en easyJet leverden 1,5 en 2,3 procent in. Lufthansa zakte 1,6 procent in Frankfurt en IAG, het moederbedrijf van British Airways en Iberia, daalde 0,5 procent in Londen.

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM sloot de rij in de MidKap met een verlies van 5 procent. OCI ging aan kop bij de middelgrote bedrijven met een plus van ruim 4 procent na goed ontvangen resultaten van de kunstmestproducent. Ook kwam het Egyptische bedrijf volgens analisten van Kempen met sterke prognoses. Het nieuws dat OCI in gesprek is met geïnteresseerde partijen over zijn methanol-bezittingen viel eveneens goed bij beleggers.

De euro was 1,0835 dollar waard tegen 1,0856 dollar een dag eerder. De olieprijzen lieten weinig beweging zien na de forse daling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 51,17 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 56,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

2 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

2 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

4 uur geleden
Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

4 uur geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

4 uur geleden
Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

5 uur geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

6 uur geleden