Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips hekkensluiter in lagere AEX

Philips hekkensluiter in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen gingen dinsdag opnieuw omlaag. Beleggers bleven voorzichtig na de zware koersverliezen een dag eerder en hielden de verspreiding van het nieuwe coronavirus in landen buiten China in de gaten. Op het Damrak werd Philips lager gezet na een waarschuwing voor een negatieve impact van het coronavirus op de resultaten van het zorgtechnologieconcern.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent lager op 588,71 punten. De MidKap daalde 1 procent tot 911,18 punten. De beursgraadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt zakten tot 1 procent. De hoofdindex in Milaan leverde 1,3 procent in. De Italiaanse beurs kelderde maandag al ruim 5 procent door de virusuitbraak in het land.

Philips stond onderaan bij de hoofdfondsen op het Damrak met een verlies van 3,1 procent. Het concern waarschuwde bij de publicatie van het jaarverslag voor een negatief effect van het coronavirus op de resultaten in het eerste kwartaal. De onderneming kon nog geen specifiek bedrag geven. Betaalbedrijf Adyen voerde de stijgers aan met een winst van 0,8 procent.

Luchtvaartmaatschappijen

De Europese luchtvaartmaatschappijen gingen verder omlaag na de forse koersverliezen een dag eerder. De budgetmaatschappijen Ryanair en easyJet leverden 1,5 en 2,3 procent in. Lufthansa zakte 1,6 procent in Frankfurt en IAG, het moederbedrijf van British Airways en Iberia, daalde 0,5 procent in Londen.

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM sloot de rij in de MidKap met een verlies van 5 procent. OCI ging aan kop bij de middelgrote bedrijven met een plus van ruim 4 procent na goed ontvangen resultaten van de kunstmestproducent. Ook kwam het Egyptische bedrijf volgens analisten van Kempen met sterke prognoses. Het nieuws dat OCI in gesprek is met geïnteresseerde partijen over zijn methanol-bezittingen viel eveneens goed bij beleggers.

De euro was 1,0835 dollar waard tegen 1,0856 dollar een dag eerder. De olieprijzen lieten weinig beweging zien na de forse daling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 51,17 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 56,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

12 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

12 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

13 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

14 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

15 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

16 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

1 dag geleden