Philips hard afgestraft op Amsterdamse beurs
AMSTERDAM (ANP) - Philips werd woensdag keihard afgestraft op de Amsterdamse beurs wegens de update die het medisch-technologisch bedrijf gaf over de terugroepactie van bepaalde apparatuur. Het bedrijf moet honderden miljoenen euro's meer opzij leggen om de kwestie op te lossen. Daarnaast waarschuwde het bedrijf dat de omzet in het afgelopen kwartaal zo'n 350 miljoen euro lager uit zal vallen dan eerder gedacht door tekorten aan onderdelen.
Het concern heeft 225 miljoen euro extra opzij gezet voor zijn slaapapneuapparaten, die een isolatieschuim bevatten dat kan afbrokkelen, wat gevaarlijk kan zijn voor de patiënten. Voor de terugroepactie had Philips al 500 miljoen euro gereserveerd.
Het bedrijf verloor na het nieuws in één handelsdag 15,4 procent aan beurswaarde. Analisten van ING wijzen er in een rapport op dat de verruiming van de terugroepactie ook betekent dat de kans toeneemt dat gedupeerden met succes schadeclaims kunnen eisen. Collega's van Citi verlaagden hun oordeel over het aandeel Philips.
Just Eat Takeaway
Just Eat Takeaway kwam met nieuws dat door beleggers wel goed werd ontvangen. De maaltijdbezorger achter Thuisbezorgd.nl verwerkte het afgelopen jaar een derde meer bestellingen. Door schaalvoordelen na een overname in de Verenigde Staten zou ook de winstgevendheid zijn verbeterd. Het aandeel won 4 procent en stond bij de sterkste stijgers in de Amsterdamse AEX-index.
De hoofdgraadmeter op Beursplein 5 zelf eindigde 1 procent hoger op 790,44 punten, met staalconcen ArcerlorMittal (plus 6,5 procent) bovenaan. De MidKap ging ook 1 procent vooruit, tot 1083,75 punten. In heel Europa was de algehele stemming goed. De beurzen in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,7 procent, Londen steeg 0,8 procent.
Inflatiecijfers
Beleggers schrokken niet meer van de inflatiecijfers uit de VS, die wezen op de sterkste stijging van het prijspeil sinds 1982. Dit was grotendeels al verwacht en de financiële markten weten al dat de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve denkt aan snellere renteverhogingen.
De euro was 1,1428 dollar waard, tegen 1,1363 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 82,85 dollar. Brentolie werd 1,5 procent duurder op 84,94 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.
2 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
1 dag geleden