Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips hard afgestraft op Amsterdamse beurs

Philips hard afgestraft op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Philips werd woensdag keihard afgestraft op de Amsterdamse beurs wegens de update die het medisch-technologisch bedrijf gaf over de terugroepactie van bepaalde apparatuur. Het bedrijf moet honderden miljoenen euro's meer opzij leggen om de kwestie op te lossen. Daarnaast waarschuwde het bedrijf dat de omzet in het afgelopen kwartaal zo'n 350 miljoen euro lager uit zal vallen dan eerder gedacht door tekorten aan onderdelen.

Het concern heeft 225 miljoen euro extra opzij gezet voor zijn slaapapneuapparaten, die een isolatieschuim bevatten dat kan afbrokkelen, wat gevaarlijk kan zijn voor de patiënten. Voor de terugroepactie had Philips al 500 miljoen euro gereserveerd.

Het bedrijf verloor na het nieuws in één handelsdag 15,4 procent aan beurswaarde. Analisten van ING wijzen er in een rapport op dat de verruiming van de terugroepactie ook betekent dat de kans toeneemt dat gedupeerden met succes schadeclaims kunnen eisen. Collega's van Citi verlaagden hun oordeel over het aandeel Philips.

Just Eat Takeaway

Just Eat Takeaway kwam met nieuws dat door beleggers wel goed werd ontvangen. De maaltijdbezorger achter Thuisbezorgd.nl verwerkte het afgelopen jaar een derde meer bestellingen. Door schaalvoordelen na een overname in de Verenigde Staten zou ook de winstgevendheid zijn verbeterd. Het aandeel won 4 procent en stond bij de sterkste stijgers in de Amsterdamse AEX-index.

De hoofdgraadmeter op Beursplein 5 zelf eindigde 1 procent hoger op 790,44 punten, met staalconcen ArcerlorMittal (plus 6,5 procent) bovenaan. De MidKap ging ook 1 procent vooruit, tot 1083,75 punten. In heel Europa was de algehele stemming goed. De beurzen in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,7 procent, Londen steeg 0,8 procent.

Inflatiecijfers

Beleggers schrokken niet meer van de inflatiecijfers uit de VS, die wezen op de sterkste stijging van het prijspeil sinds 1982. Dit was grotendeels al verwacht en de financiële markten weten al dat de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve denkt aan snellere renteverhogingen.

De euro was 1,1428 dollar waard, tegen 1,1363 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 82,85 dollar. Brentolie werd 1,5 procent duurder op 84,94 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index eindigt hoger, olieprijzen dalen na Iraans voorstel

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een plus de handel uitgegaan. De lagere olieprijzen hielpen het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de verliezers in de hoofdindex en zakten 0,9 procent en 1,9 procent.

17 minuten geleden
Waterpeil bij belangrijk knelpunt Rijn zakt tot nieuw dieptepunt

KAUB (ANP/DPA) - Het waterpeil in de Rijn in Duitsland heeft een nieuw laagterecord bereikt door de aanhoudende droogte. Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakte half augustus tot onder de 10 centimeter. Uit cijfers van de Waterwegen- en Scheepvaartautoriteit (WSA) blijkt vrijdag dat het peil is gedaald tot 2 tot 5 centimeter onder dat niveau.

50 minuten geleden
Hackers benaderen klanten en medewerkers van flitsbezorger Flink

DEN HAAG (ANP) - Cybercriminelen benaderen momenteel klanten en medewerkers van Flink met betalingsverzoeken. Dat gebeurt nadat de flitsbezorger is getroffen door een datalek, bevestigt Flink na berichtgeving door de NOS.

1 uur geleden
Wall Street begint licht hoger door optimisme over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten begonnen. Vooral de AI-aandelen waren in trek bij beleggers door het aanhoudende enthousiasme over kunstmatige intelligentie (AI). De zorgen over de hoge olieprijzen, die de inflatie dreigen aan te jagen, en de stijgende rentes op staatsobligaties, die de leenkosten voor overheden, bedrijven en consumenten opdrijven, werden daardoor weer even aan de kant geschoven.

2 uur geleden
Heinen komt niet met eigen alternatief voor tuchtrecht banken

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën komt niet met een onafhankelijk alternatief voor de Stichting Tuchtrecht Banken (STB). Na de ministerraad zei minister Eelco Heinen het te betreuren dat de stichting stopt. De sector komt met een nieuw initiatief en "dat vind ik heel belangrijk". De VVD-bewindsman wil dat eerst een kans geven.

3 uur geleden
Banken kunnen tuchtrecht zelf ontwikkelen, vindt NVB

AMSTERDAM (ANP) - Banken kunnen zelf het tuchtrecht ontwikkelen waaraan bankmedewerkers zich moeten houden, zegt een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). De brancheorganisatie reageert op het nieuws dat de stichting die het tuchtrecht toepast volgend jaar stopt uit onvrede over de opstelling van banken. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) is het een vergissing geweest om de organisatie van het tuchtrecht aan banken zelf over te laten.

3 uur geleden
FT: chemieconcern BASF heeft overnamevoorstel Evonik gedaan

LONDEN (ANP) - Het grote Duitse chemieconcern BASF heeft een overnamevoorstel gedaan aan zijn Duitse branchegenoot Evonik Industries. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Ook de grootste aandeelhouder van Evonik is benaderd door BASF over een overnamebod.

4 uur geleden