Philips: gunstige eerste testresultaten voor slaapapneuapparaten
AMSTERDAM (ANP) - Medisch technologiebedrijf Philips denkt dat de kans op langetermijngevolgen voor de gezondheid van gebruikers van zijn slaapapneuapparaten door chemische reacties klein zijn. Het bedrijf liet de afgelopen tijd de eerste generatie van die apparaten testen. Verder is nog veel onduidelijk. Philips heeft nog geen resultaten over de gevolgen van afbrokkelend isolatieschuim of over de materialen die in nieuwere generaties van de apparaten gebruikt werden.
Begin dit jaar maakte Philips bekend de apparaten tegen slaapapneu te gaan terugroepen. De beademingsapparaten behandelen de aandoening waarbij door ontspanning van de spieren ademstops ontstaan. Dit kan leiden tot een minder diepe slaap en dat heeft weer allerlei medische gevolgen. De apparaten bevatten een isolatieschuim dat bleek te kunnen afbrokkelen wat gevaarlijk kan zijn voor de patiënten.
Daarnaast zou het schuim, als het in aanraking kwam met bepaalde schoonmaakmiddelen, tot chemische reacties kunnen leiden. De gassen die daarbij vrijkomen werden ook als potentieel schadelijk gezien. Uit het onderzoek dat Philips heeft laten uitvoeren op de apparaten van de eerste generatie, blijken die gevolgen dus mee te vallen. Die apparaten vormen ruim de helft van de terugroepactie.
Verdere gezondheidsonderzoeken lopen nog. Daarbij worden de nieuwere generaties van de apparaten bekeken. Ook wordt bepaald wat de gezondheidsrisico's zijn door het afbrokkelende schuim.
Philips is al begonnen met vervangen van apparaten of ze te repareren met een ander geluidsisolerend materiaal. Aan die terugroepactie verandert door de resultaten niets. Voor de hele terugroepactie heeft het bedrijf 500 miljoen euro gereserveerd. Mogelijk komen daar nog schadeclaims van gebruikers bovenop. Met name in de Verenigde Staten zijn daar al rechtszaken over aangespannen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
10 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
12 uur geleden