Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips grote winnaar in herstellende AEX-index

Philips grote winnaar in herstellende AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - Philips was vrijdag de grote winnaar in de AEX-index, die een stevig herstel liet zien. Beleggers lijken weer interesse te hebben in het aandeel van het zorgtechnologieconcern, dat in de afgelopen maanden flink is gedaald vanwege de zorgen over de problemen met de beademingsapparaten van het bedrijf. Het aandeel werd 6,5 procent hoger gezet.

Ook in andere sectoren werden stevige winsten geboekt. Beleggers lijken de zorgen over een mogelijke recessie even aan de kant te schuiven en gingen op koopjesjacht. De hoofdindex op Beursplein 5 boekte rond het middaguur een winst van 1,9 procent op 648,31 punten. De MidKap klom 1 procent tot 906,09 punten. De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 1,8 procent. De DAX in Frankfurt bleef achter met een plus van 0,6 procent na een daling van het Duitse ondernemersvertrouwen in juni.

Naast Philips deden platenlabel UMG, dataleverancier RELX en de chemiebedrijven IMCD en DSM het goed, met winsten tussen 3 en 4 procent. ING en staalfabrikant ArcelorMittal waren de enige dalers met minnen tot 0,2 procent.

Luchtvaartsector

Er was opnieuw veel aandacht voor de luchtvaartsector. In de MidKap won Air France-KLM 0,2 procent geholpen door een adviesverhoging. Wel krijgt dochter Transavia de Consumentenbond achter zich aan. Volgens de consumentenorganisatie zou Transavia de regels overtreden bij het annuleren van vluchten op Schiphol.

Lufthansa verloor 2,9 procent in Frankfurt. De luchtvaartmaatschappij heeft voor de komende twee maanden 2200 vluchten geannuleerd. De stap volgt op een golf van coronabesmettingen in Duitsland, waardoor het personeelstekort bij de maatschappij verder is toegenomen. TUI zakte 2,6 procent na de aankondiging dat topman Fritz Joussen van het Duitse reisconcern voortijdig aftreedt.

easyJet

De Britse prijsvechter easyJet (min 2 procent) maakte bekend vakantiegangers zoveel mogelijk te ontzien bij het schrappen van vluchten op Schiphol. De luchtvaartmaatschappij annuleert vooral vluchten op routes waar ze meerdere keren per dag heenvliegt zoals Londen. Werknemers van British Airways, onderdeel van het in Londen genoteerde IAG, stemden op hun beurt voor stakingen gedurende het drukke zomerseizoen. IAG daalde 0,5 procent.

In Frankfurt kelderde Zalando 13 procent. De Duitse webwinkel, die ook actief is in Nederland, merkt dat de economische tegenwind door de hoge inflatie langer aanhoudt en gaf een winstalarm.

De euro was 1,0545 dollar waard, tegenover 1,0521 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,2 procent meer op 105,51 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder op 111,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet eerste tekenen van herstel

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft in het afgelopen kwartaal weer een kleine groei laten zien. De verkopen van het belangrijke modemerk Gucci daalden nog wel, maar minder hard dan marktkenners hadden verwacht.

37 minuten geleden
Chiptoeleverancier ASMI blijft profiteren van AI-investeringen

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI heeft in het tweede kwartaal van dit jaar opnieuw geprofiteerd van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie.

41 minuten geleden
Beurs Amsterdam krabbelt op, maar chipbedrijven zakken opnieuw

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs liet dinsdag een overtuigend herstel zien, waarbij meerdere aandelen opvallend grote uitslagen maakten. De chipbedrijven stonden opnieuw onder druk, onder meer door vrees voor groeiende concurrentie uit China.

1 uur geleden
Beurswaarde Apple doorbreekt grens van 5 biljoen dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beurswaarde van techconcern Apple is dinsdag voor het eerst de grens van 5 biljoen dollar gepasseerd. Alleen chipconcern Nvidia wist eerder zo'n hoge beurswaarde te bereiken. Apple haalde Nvidia enkele weken geleden echter al in als waardevolste bedrijf ter wereld.

3 uur geleden
Wall Street opent verdeeld in afwachting resultaten techbedrijven

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag verdeeld begonnen. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de resultaten van de grote techbedrijven Amazon, Microsoft, Apple en Facebook-moeder Meta, die later deze week naar buiten komen. Aandeelhouders zijn vooral benieuwd of de forse investeringen van deze bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) resultaten beginnen op te leveren.

3 uur geleden
Bloomberg: creditcardmaatschappij Visa schrapt 2600 banen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse creditcardmaatschappij Visa schrapt ongeveer 2600 banen. Dat meldt Bloomberg op basis van een interne memo van topman Ryan McInerney, die het persbureau heeft ingezien. De baas van het bedrijf wil Visa efficiƫnter maken in de steeds heviger concurrentiestrijd binnen de betalingssector.

3 uur geleden
Meer vliegtuigleveringen stuwen omzet Boeing

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het tweede kwartaal van dit jaar meer omzet geboekt, mede door meer verkeersvliegtuigen te leveren. Het ging om 171 toestellen, tegen 150 in dezelfde periode een jaar eerder. De totale omzet klom met 8 procent tot 24,6 miljard dollar.

4 uur geleden