
Philips grootste daler in AEX na forse koerswinst dag eerder
AMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grootste daler in de AEX-index, nadat het bedrijf een dag eerder nog een koerssprong van bijna 15 procent had gemaakt. Beleggers lijken een dag na de goed ontvangen kwartaalcijfers van het zorgtechnologieconcern wat winst te nemen.
Philips maakte maandag bekend dat het voor het eerst in twee jaar weer meer orders heeft binnengehaald, nu de problemen met zijn slaapapneuapparaten grotendeels voorbij zijn. Het aandeel werd dinsdag 2,5 procent minder waard.
De beursgraadmeters op het Damrak sloten met winsten de handelsdag af. De AEX, de hoofdindex op de Amsterdamse beurs, eindigde 0,4 procent hoger op 907,99 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen, won 1 procent tot 874,80 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt boekten winsten tot 0,5 procent. Londen noteerde bij het slot nipt lager.
Stijging
Betalingsverwerker Adyen voerde, zonder duidelijke reden, de stijgers in de AEX aan en werd 5,5 procent meer waard. Dsm-firmenich volgde vlak daaronder (plus 5 procent). Het voedings- en gezondheidsbedrijf kwam dinsdag met cijfers. Het bedrijf zag de omzet en winst stijgen in de eerste helft van het jaar. Het Nederlands-Zwitserse fusieconcern werd ook positiever over het resultaat in het hele jaar.
Chipmachinemaker ASML eindigde in het rood (min 0,1 procent), ondanks een koopadvies van de Britse bank Barclays. Branchegenoten ASMI en Besi zakten tot 1,8 procent. Heineken toonde wat herstel (plus 0,6 procent), nadat de bierbrouwer een dag eerder nog ruim een tiende van de beurswaarde zag verdampen door teleurstellende resultaten.
Recordomzet
In de MidKap eindigde Allfunds bovenaan (plus 4,7 procent). Het Spaanse investeringsplatform boekte in de eerste jaarhelft een recordomzet en handhaafde de jaarverwachtingen. Basic-Fit voerde de dalers bij de middelgrote fondsen aan en zakte 5 procent, nadat de Duitse investeringsbank Berenberg de fitnessketen van de kooplijst heeft afgehaald.
Het Britse drankenconcern Diageo werd 5,1 procent minder waard in Londen. De producent van drankmerken als Johnnie Walker, Smirnoff, Guinness en Baileys zag de omzet in het afgelopen boekjaar voor het eerst sinds de coronapandemie dalen. Het concern kampte met een afnemende vraag, onder meer in Latijns-Amerika en het Caribisch gebied.
De euro was 1,0809 dollar waard, tegenover 1,0819 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent goedkoper op 74,65 dollar. Brentolie kostte 1,7 procent minder op 78,45 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Studenten hebben in het afgelopen studiejaar minder geleend. Ook is hun financiƫle positie verbeterd, meldt ABN AMRO op basis van transactiedata. Zowel de herinvoering van de basisbeurs als de sterke loongroei van de uurlonen hebben hieraan volgens de bank bijgedragen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse banken behoorden woensdag tot de winnaars op Wall Street na aankondiging van een plan voor versoepeling van een belangrijke kapitaalregel. De algehele stemming op Wall Street was daarnaast terughoudend. Beleggers deden het rustig aan na de sterke koerswinsten op dinsdag die volgden op de wapenstilstand tussen Israƫl en Iran.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingapp Bumble schrapt opnieuw bijna een op de drie banen. Op die manier wil oprichtster Whitney Wolfe de noodlijdende app reorganiseren en voor de ondergang behoeden.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM noemt het "goed voor onze passagiers en het bedrijf" dat een rechter de 24-uursstaking van grondpersoneel op Schiphol heeft verboden. FNV en CNV wilden medewerkers het werk laten neerleggen om de eis voor koopkrachtbehoud kracht bij te zetten. KLM waarschuwt tegelijkertijd dat het cao-conflict nog niet is opgelost en zegt snel met alle bonden te willen overleggen over de cao.
6 uur geledenHAARLEM (ANP) - Vakbond FNV noemt het "enorm zuur" dat de rechter een staking van grondpersoneel van KLM op Schiphol verbiedt. "We worden beknot in ons stakingsrecht", zegt bestuurder John van Dorland na afloop van het kort geding. De rechter vond de veiligheidsrisico's rond de staking te groot om hem door te laten gaan. Van Dorland waarschuwt dat KLM hiermee nog altijd niet van acties af is. "We beraden ons nu op vervolgstappen", zegt hij.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Olie- en gasconcern Shell is begonnen met verkennende gesprekken over een mogelijke overname van concurrent BP. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Daarmee is er opnieuw een toonaangevend medium dat over deze mogelijke megadeal bericht. Vorige maand stelde persbureau Bloomberg al dat Shell een overname van BP zou overwegen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is een uitgebreid concurrentieonderzoek gestart naar de miljardenovername van Pringles-moederbedrijf Kellanova door chocoladefabrikant Mars. In Brussel leven zorgen dat de deal tot hogere prijzen voor consumenten zou kunnen leiden.
6 uur geleden