Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips: geen verdere gevolgen van Chinese corruptieaffaire

Philips: geen verdere gevolgen van Chinese corruptieaffaire

AMSTERDAM (ANP) - Philips verwacht niet nog meer boetes of andere consequenties van de vermeende corruptie in China, waarover het zorgtechnologiebedrijf voor 62 miljoen dollar heeft geschikt met de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC). Een woordvoerder van Philips laat weten dat het bedrijf met de schikking "deze slepende kwestie nu achter zich kan laten".

De zegsman benadrukt dat Philips over de kwestie al een aantal jaar melding heeft gemaakt in zijn jaarverslag. Vorig jaar had het bedrijf ook al geld opzijgezet voor de in de maak zijnde schikking, waardoor deze niet zal drukken op de resultaten van dit jaar. De schikkingsonderhandelingen waren vertrouwelijk, legt de woordvoerder ook uit. "Vandaar dat we er de laatste tijd niet veel over konden zeggen."

Philips zag zich genoodzaakt om te schikken omdat het medisch-technologische bedrijf in China medewerkers van ziekenhuizen een aantal jaar geleden op oneerlijke wijze zou hebben beïnvloed om zijn apparatuur te verkopen. De Amerikaanse beurswaakhond zei bewijs te hebben dat medewerkers van Philips een ziekenhuisdirecteur hebben betaald voor hulp bij een aanbestedingsprocedure. Philips overtrad volgens de toezichthouder zo de Amerikaanse wet tegen omkoping. Philips erkent met de betaling van het miljoenenbedrag geen schuld, maar ontkent het ook niet.

Lange weg

Philips zou nieuwe tegenslagen niet kunnen gebruiken. Topman Roy Jakobs omschreef 2022 eerder als een zeer teleurstellend jaar. Daarin bleef er gedoe met de slaapapneu-apparaten en had Philips nog altijd problemen in de leveringsketen. Jakobs heeft in oktober en eerder dit jaar ontslagrondes en een reorganisatie aangekondigd waardoor in totaal 10.000 banen verdwijnen de komende jaren.

Een woordvoerder zei een week geleden nog dat het bedrijf "uit een diep dal" komt. "We zijn pas de weg omhoog ingeslagen. Maar er is nog een lange weg te gaan." Die opmerking werd geplaatst in het licht van dreigende stakingen in Nederland. Deze week is Philips er alsnog in geslaagd om tot een cao-akkoord te komen.

Aandeelhouders zijn kritisch op de gang van zaken bij het bedrijf. Dat kwam dinsdag tot uiting op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Daar werd het bestuur van Philips over het afgelopen jaar geen vrijstelling, de zogenaamde decharge, verleend. Een stap die volgens Philips-baas Jakobs "vooral een belangrijk signaal" is. Maar juridisch zou de stap niet zorgen voor problemen voor Jakobs en zijn medebestuurders.

Meer uit Financieel

Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

1 uur geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

3 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

3 uur geleden
Iran wil dollar per vat olie vragen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.

3 uur geleden
Stevige winsten op Wall Street na staakt-het-vuren Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.

4 uur geleden
Belangrijke Saudische oliepijpleiding aangevallen

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen. De schade zou meevallen en de oliepijpleiding is niet uitgeschakeld door de aanval.

5 uur geleden