Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips: gebruik slaapapneumasker met magneten niet met pacemaker

Philips: gebruik slaapapneumasker met magneten niet met pacemaker

AMSTERDAM (ANP) - Philips roept mensen met een pacemaker, neurostimulator of een interne defibrillator op geen slaapapneumasker met magneetsluiting meer te gebruiken. Ook mensen met een partner met een dergelijk implantaat kunnen dat beter niet meer doen. Voor die gebruikers heeft het bedrijf ook maskers met een ander soort sluiting. Het zorgtechnologiebedrijf houdt geen terugroepactie en er zijn met de oproep ook geen grote kosten gemoeid.

Tot nu toe stond in de gebruiksaanwijzing van de slaapapneumaskers dat gebruikers met een medisch implantaat moesten zorgen dat de magneetsluiting niet te dicht bij dat implantaat kwam. Nu stelt het bedrijf dat mensen die implantaten, maar ook met bijvoorbeeld schroeven in botten of metaalsplinters in hun oog, de maskers met magneetsluiting uit voorzorg niet meer moeten gebruiken. Als er een reactie tussen de magneten in de sluiting en de implantaten ontstaat kan dat mogelijk gevaar opleveren.

Philips benadrukt dat die kans heel klein is. Op circa 17 miljoen verkochte maskers kreeg Philips veertien meldingen van een mogelijke reactie van implantaten op de magneten. "Dus de kans is minder dan één op een miljoen dat er iets gebeurt", zegt een woordvoerder van het zorgtechnologiebedrijf. "Alleen als er iets gebeurt kan dat ernstige gevolgen hebben."

Philips benadrukt dat de aanpassing van het advies in de handleiding vrijwillig is. Met de nieuwe richtlijn zegt het bedrijf voorop te lopen in de branche. Philips laat weten ook een publiciteitscampagne over het gebruik van de maskers met magneetsluiting te beginnen.

Meer uit Financieel

Geen problemen meer op Schiphol na storing paspoortpoortjes

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol loopt alles maandag weer goed door, nadat een storing bij de elektronische paspoortcontroles zondag voor lange rijen zorgde en honderden reizigers hun vlucht misten. "Het is een normale dag", zegt een woordvoerder van de luchthaven.

38 minuten geleden
Topman chocolademaker Lindt & Sprüngli opgestapt

KILCHBERG (ANP/DPA) - Topman Adalbert Lechner van de Zwitserse chocolademaker Lindt & Sprüngli is opgestapt vanwege tegenvallende verkopen. Volgens Lindt & Sprüngli is nieuw leiderschap nodig. Lechner stond sinds oktober 2022 aan het hoofd van het bedrijf en werkte al 33 jaar voor Lindt & Sprüngli.

56 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig na nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Beleggers deden het rustig aan, na het bereiken van een nieuw recordniveau op vrijdag. Flinke verliezen in de Amerikaanse techsector, waardoor de techgraadmeter Nasdaq vrijdag ruim 2 procent lager sloot, zorgden voor wat terughoudendheid.

1 uur geleden
Bondskanselier Merz houdt investeringstop met bedrijfsleven

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz houdt maandag en dinsdag in Berlijn een top met het bedrijfsleven om te praten over meer investeringen in de Duitse economie. Bedrijven in de grootste economie van Europa roepen al langere tijd om lagere kosten voor energie en arbeid en vermindering van regeldruk en belastingen. Merz heeft gezegd hierbij te willen helpen.

2 uur geleden
Baas DNB waarschuwt: klimaatdoel Parijs bijna niet meer haalbaar

MANILA (ANP) - De kans om de opwarming van de aarde te beperken volgens de doelstellingen die zijn afgesproken in het Klimaatakkoord van Parijs, is bijna verkeken. Daarvoor heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen maandag gewaarschuwd.

2 uur geleden
Websites Gall & Gall en Etos weer in de lucht na cyberincident

ZAANDAM (ANP) - De websites van Gall & Gall en Etos zijn sinds zondagavond weer te bezoeken, nadat de sites een week lang onbereikbaar waren door het grote cybersecurity-incident bij moederbedrijf Ahold Delhaize. Klanten kunnen via de websites van de slijterij- en drogisterijketen ook weer bestellingen doen, volgens een woordvoerder.

2 uur geleden
Chinese economie groeit sterker dan verwacht dankzij export

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De economische groei van China is in het derde kwartaal van 2026 versneld tot 4,5 procent op jaarbasis, meldde het Chinese statistiekbureau NBS. In het tweede kwartaal groeide de op een na grootste economie ter wereld met 4,3 procent. Dat was de laagste groei in drie jaar.

3 uur geleden