Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips: gebruik slaapapneumasker met magneten niet met pacemaker

Philips: gebruik slaapapneumasker met magneten niet met pacemaker

AMSTERDAM (ANP) - Philips roept mensen met een pacemaker, neurostimulator of een interne defibrillator op geen slaapapneumasker met magneetsluiting meer te gebruiken. Ook mensen met een partner met een dergelijk implantaat kunnen dat beter niet meer doen. Voor die gebruikers heeft het bedrijf ook maskers met een ander soort sluiting. Het zorgtechnologiebedrijf houdt geen terugroepactie en er zijn met de oproep ook geen grote kosten gemoeid.

Tot nu toe stond in de gebruiksaanwijzing van de slaapapneumaskers dat gebruikers met een medisch implantaat moesten zorgen dat de magneetsluiting niet te dicht bij dat implantaat kwam. Nu stelt het bedrijf dat mensen die implantaten, maar ook met bijvoorbeeld schroeven in botten of metaalsplinters in hun oog, de maskers met magneetsluiting uit voorzorg niet meer moeten gebruiken. Als er een reactie tussen de magneten in de sluiting en de implantaten ontstaat kan dat mogelijk gevaar opleveren.

Philips benadrukt dat die kans heel klein is. Op circa 17 miljoen verkochte maskers kreeg Philips veertien meldingen van een mogelijke reactie van implantaten op de magneten. "Dus de kans is minder dan één op een miljoen dat er iets gebeurt", zegt een woordvoerder van het zorgtechnologiebedrijf. "Alleen als er iets gebeurt kan dat ernstige gevolgen hebben."

Philips benadrukt dat de aanpassing van het advies in de handleiding vrijwillig is. Met de nieuwe richtlijn zegt het bedrijf voorop te lopen in de branche. Philips laat weten ook een publiciteitscampagne over het gebruik van de maskers met magneetsluiting te beginnen.

Meer uit Financieel

China en VS gaan 'communicatiekanaal' voor AI-incidenten opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.

53 minuten geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt iets verder op

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

1 uur geleden
Grote Italiaanse bank voor miljoenen opgelicht met AI-misleiding

MILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.

11 uur geleden
EU-commissaris waarschuwt landen voor energieprijscrisis

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.

11 uur geleden
Wall Street sluit hoger om hoop op einde oorlog Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten. De hoop op een einde aan de Iranoorlog en lagere olieprijzen zorgden voor optimisme op de beursvloeren.

11 uur geleden
Bill Gates gelooft dat AI kan zorgen voor een miljard doden

NEW YORK (ANP) - Medeoprichter van Microsoft Bill Gates gelooft dat kunstmatige intelligentie tot de dood van een miljard mensen kan leiden. Dat zei hij vrijdag in een interview met nieuwszender NBC. Gates vindt dat de Verenigde Staten met wetgeving moeten komen om de risico's van de technologie te verminderen.

13 uur geleden
Pentagon mag Anthropic van hof uitsluiten van opdrachten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic uitsluiten van opdrachten omdat de techonderneming een nationaal veiligheidsrisico zou vormen. Dat heeft een hof van beroep in Washington D.C. geoordeeld in een rechtszaak over het conflict tussen Anthropic en de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth.

15 uur geleden