Philips gaat toeleveranciers helpen bij verlagen CO2-uitstoot
AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologiebedrijf Philips wil de CO2-uitstoot van zijn toeleveranciers verminderen. Het bedrijf wil die toeleveranciers daarbij ondersteunen. Philips' doel is dat 50 procent van de toeleveranciers zich vastlegt om de uitstoot in 2025 verlaagd te hebben naar wat de klimaatwetenschap noodzakelijk acht voor het halen van de klimaatdoelen van Parijs. Volgens Philips heeft het steunen van zijn toeleveranciers zeven keer meer invloed dan dat het terugbrengen van de eigen CO2-uitstoot had.
Philips is zelf sinds vorig jaar CO2-neutraal en wil de kennis die het in dat proces heeft opgedaan nu delen. "We staan op een belangrijk punt waar we de wereldwijde overgang naar klimaatneutrale, circulaire en niet-verkwistende economieën en maatschappijen moeten versnellen", geeft topman Frans van Houten aan.
Philips zegt dat toeleveranciers onder meer kunnen profiteren van de kennis van het zorgtechnologieconcern en daarbij ontwikkelde technieken. Ook kunnen ze gunstigere betalingsvoorwaarden krijgen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten langere tijd niet op de Iraanse hoofdstad Teheran te vliegen. Lufthansa heeft de vluchten nu opgeschort tot en met 29 maart, meldt een woordvoerster. Ook blijft de luchtvaartmaatschappij het luchtruim boven Iran mijden.
1 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
8 uur geleden