Philips gaat Europese schadeclaims 'rigoureus' aanpakken
AMSTERDAM (ANP) - Philips gaat de rechtszaak die Europese gedupeerden van de slaapapneu-affaire voorbereiden "rigoureus aanpakken". Dat zegt topman Roy Jakobs van Philips. "Verder kunnen we er nog niets over zeggen, behalve dat we onszelf zullen verdedigen hierin."
Eerder deze maand werd bekend dat advocatenkantoor Global Justice Network (GJN) en de Italiaanse consumentenbond ADUSBEF de eerste "Europabrede collectieve rechtszaak" tegen Philips gaan aanspannen. De twee organisaties willen ruim een miljoen Europese potentieel gedupeerde gebruikers van de defecte slaapapneu-apparaten van Philips vertegenwoordigen.
Begin dit jaar trof Philips een schikking van 1,1 miljard dollar in de Verenigde Staten om de affaire daar af te wikkelen. Toen was de verwachting al dat elders in de wereld meer claims volgen. Dat is in Europa nu dus het geval.
"Als er al consequenties zijn, dan zullen die op een hele andere schaal zijn dan in de Noord-Amerikaanse zaak", zegt Jakobs. "Maar het is te vroeg om het daar nu al over te hebben, we weten nog niet eens of er iets van betekenis in de zaak is." Jakobs wil verder niks kwijt over de mogelijke rechtszaak en wat de vervolgstappen van Philips daarbij gaan zijn.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
6 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
6 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
10 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
11 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
11 uur geleden