Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips gaat Europese schadeclaims 'rigoureus' aanpakken

Philips gaat Europese schadeclaims 'rigoureus' aanpakken

AMSTERDAM (ANP) - Philips gaat de rechtszaak die Europese gedupeerden van de slaapapneu-affaire voorbereiden "rigoureus aanpakken". Dat zegt topman Roy Jakobs van Philips. "Verder kunnen we er nog niets over zeggen, behalve dat we onszelf zullen verdedigen hierin."

Eerder deze maand werd bekend dat advocatenkantoor Global Justice Network (GJN) en de Italiaanse consumentenbond ADUSBEF de eerste "Europabrede collectieve rechtszaak" tegen Philips gaan aanspannen. De twee organisaties willen ruim een miljoen Europese potentieel gedupeerde gebruikers van de defecte slaapapneu-apparaten van Philips vertegenwoordigen.

Begin dit jaar trof Philips een schikking van 1,1 miljard dollar in de Verenigde Staten om de affaire daar af te wikkelen. Toen was de verwachting al dat elders in de wereld meer claims volgen. Dat is in Europa nu dus het geval.

"Als er al consequenties zijn, dan zullen die op een hele andere schaal zijn dan in de Noord-Amerikaanse zaak", zegt Jakobs. "Maar het is te vroeg om het daar nu al over te hebben, we weten nog niet eens of er iets van betekenis in de zaak is." Jakobs wil verder niks kwijt over de mogelijke rechtszaak en wat de vervolgstappen van Philips daarbij gaan zijn.

Meer uit Financieel

Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

26 minuten geleden
FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

2 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

3 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

5 uur geleden
Powell tijdelijk nog voorzitter van Fed tot beëdiging Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.

5 uur geleden
Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

16 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

17 uur geleden