
Philips fors hoger op Damrak na verhoging margeverwachting
AMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern verwacht dat de impact van de Amerikaanse importheffingen op de jaarresultaten kleiner is dan eerder voorspeld. Het bedrijf werd daardoor iets positiever over de winstgevendheid dit jaar. Ook in het tweede kwartaal viel de winstmarge hoger uit dan voorzien. Het aandeel werd 9 procent meer waard.
Bij de presentatie van de eerstekwartaalcijfers werd Philips nog somberder over de winstgevendheid, mede door de impact van de heffingen. Nu denkt het bedrijf dat de heffingen tot een negatieve impact van 150 miljoen tot 200 miljoen euro zullen leiden. Dat was eerder 250 miljoen tot 300 miljoen euro.
De algehele stemming op het Damrak bleef voorzichtig na de handelsdeal tussen de VS en de EU. Met de overeenkomst is een handelsoorlog afgewend, maar de VS hanteren nog altijd een hoog invoertarief van 15 procent op de meeste Europese goederen. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 910,19 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 903,56 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,6 procent.
Heijmans
Heineken won 1,5 procent. De bierbrouwer raakte een dag eerder ruim 8 procent kwijt na tegenvallende resultaten. Uitzender Randstad werd door zakenbank Citi op de kooplijst gezet en klom 1 procent. Verfconcern AkzoNobel sloot de rij in de AEX met een min van 1 procent.
In de MidKap won bouwer Heijmans 8 procent na een adviesverhoging door Oddo BHF. Basic-Fit kelderde 13 procent na tegenvallende resultaten van de fitnessketen. Het Spaanse investeringsplatform Allfunds, dat ook met cijfers kwam, verloor 3 procent.
Laadpalen
Vopak won 0,1 procent. Het tankopslagbedrijf, dat woensdag met resultaten komt, heeft het aandeleninkoopprogramma van 100 miljoen euro afgerond.
Just Eat Takeaway daalde 0,1 procent. Techinvesteerder Prosus (plus 0,2 procent) heeft de aanmeldingstermijn voor het overnamebod op het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl verlengd tot begin oktober.
Bij de kleinere bedrijven zakte Alfen 3 procent. De producent van laadpalen heeft in Michael Colijn zijn nieuwe topman gevonden. Hij volgt Marco Roeleveld op, die om gezondheidsredenen vervroegd aftreedt. Alfen kondigde het vertrek van Roeleveld begin deze maand al aan.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft twee onderzoeken ingesteld naar de Amerikaanse chipsector. Het ministerie van Handel maakte dat bekend voorafgaand aan geplande handelsbesprekingen tussen beide landen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk vrijdag door ratingbureau Fitch is te wijten aan "decennia van financieel wanbeleid". Dit heeft de Franse demissionaire minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau zaterdag gemeld op X.
11 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse winkel- en vakantieconcern REWE stelt dat de beschuldigingen van de ondernemingsraad van Prijsvrij/D-Reizen deze week over tegenwerking "onjuiste beweringen" zijn. De or schreef dat Prijsvrij/D-Reizen soms wordt tegengewerkt door personeel van andere onderdelen van REWE, bijvoorbeeld touroperators in Duitsland. Ze vroegen de raad van commissarissen van REWE om steun voor de Nederlandse reisaanbieder en willen dat concurrent Apollo Reizen onmiddellijk stopt.
12 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Britse farmacieconcern AstraZeneca heeft plannen voor de uitbreiding van zijn onderzoekslocatie in Cambridge van 200 miljoen pond (zo'n 231 miljoen euro) opgeschort. Het besluit is een tegenslag voor het Verenigd Koninkrijk. De regering van premier Keir Starmer wil de kwakkelende Britse economie juist weer op gang helpen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil de goedkeuring voor een windmolenpark voor de kust van de staat Maryland laten intrekken. De regering heeft een federale rechter gevraagd een vergunning voor het project ter waarde van 6 miljard dollar (ongeveer 5,1 miljard euro) te vernietigen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De van hypotheekfraude beschuldigde bestuurder van de Amerikaanse centrale bank Lisa Cook heeft bij het aanvragen van een hypotheek voor haar huis in de Amerikaanse stad Atlanta aangegeven dat het pand haar "vakantiewoning" is. Dit blijkt volgens Reuters uit een document dat het persbureau heeft ingezien.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers hebben geen vertrouwen meer in de politiek, melden VNO-NCW en MKB-Nederland na een peiling onder ruim 4000 leden voorafgaand aan Prinsjesdag. Bijna negen op de tien ondernemers zijn ontevreden over de stabiliteit en betrouwbaarheid van Den Haag. De politieke chaos is volgens de ondernemersverenigingen "funest" voor het investeringsklimaat.
16 uur geleden