Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips enige stijger in rode AEX, Alfen en TKH onderuit

Philips enige stijger in rode AEX, Alfen en TKH onderuit

AMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de enige stijger in de AEX-index op het Damrak, die na een openingswinst in het rood is gezakt. De beurshandel werd daarbij opgeschrikt door verrassende rentebesluiten in China en Rusland. In China werd een belangrijk rentetarief verlaagd voorafgaand aan een reeks van tegenvallende macrocijfers van de op een na grootste economie. Beijing hoopt met lagere leenkosten het kwakkelende herstel aan te jagen.

In Rusland werd de rente juist flink verhoogd tijdens een noodvergadering van de Russische centrale bank. Die bijeenkomst volgde op de forse waardedaling van de roebel. De munt zakte maandag tot het laagste niveau sinds de Russische invasie van Oekraïne. Met een nieuw rentetarief van 12 procent probeert de centrale bank de waarde van de roebel te stutten.

De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,9 procent lager op 759,43 punten. De MidKap leverde 1,5 procent in tot 887,72 punten door de zware koersverliezen van laadpalenmaker Alfen en technologiegroep TKH. Alfen verlaagde zijn omzetverwachting voor het hele jaar vanwege de uitdagende marktomstandigheden en zakte 6 procent. TKH deed het nog slechter met een verlies van 9,5 procent. TKH zag de opbrengsten in de eerste jaarhelft minder sterk stijgen dan beleggers hadden gehoopt. Ook de verwachtingen voor het hele jaar vielen tegen.

Koersstijging Philips

De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 1 procent. Londen zakte 0,3 procent, na een sterke loongroei in het Verenigd Koninkrijk. Die wakkerde de vrees aan dat de Britse centrale bank de rente verder zal gaan verhogen.

Philips won 0,3 procent. Het aandeel steeg maandag al ruim 4 procent na het nieuws dat Exor een groot belang in het zorgtechnologieconcern heeft genomen. Exor is het Italiaanse investeringsbedrijf van de familie Agnelli, de oprichters van Fiat, en maakt ook deel uit van de AEX. Dat aandeel daalde 0,8 procent.

Adyen

Betaalbedrijf Adyen en verzekeraar Aegon waren de grootste dalers, met minnen van 3 en 2,4 procent. Andere grote verliezers waren verzekeraar NN Group, verffabrikant AkzoNobel en staalconcern ArcelorMittal, met minnen van meer dan 1,5 procent.

In Londen steeg Marks & Spencer dik 6 procent. De Britse warenhuisketen verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar dankzij beter dan verwachte verkopen in de afgelopen maanden.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0941 dollar waard, tegen 1,0920 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 82,06 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 85,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse Commerzbank ziet geen basis voor deal met UniCredit

FRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.

8 minuten geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

9 minuten geleden
Kwart meer doorrijders na tanken door hogere prijzen aan de pomp

VOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.

1 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

2 uur geleden
Tabaksfabrikanten ontlopen boetes voor sponsoring festivals

DEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.

2 uur geleden
ECB-bestuurslid: fossiele afhankelijkheid maakt Europa kwetsbaar

FRANKFURT (ANP) - Europa's afhankelijkheid van fossiele brandstoffen vormt risico's voor de prijsstabiliteit. Daarvoor waarschuwt Frank Elderson, bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) in een blogpost. "Europa's energieafhankelijkheid is een van de kritieke kwetsbaarheden van onze economie geworden."

3 uur geleden
Topman Air India stapt op na rumoerige periode

GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.

4 uur geleden