Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips en TomTom omhoog op positief Damrak

Philips en TomTom omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Damrak toonde dinsdag wat herstel na de verliezen aan het begin van de week, geholpen door een positieve stemming op Wall Street. Philips (plus 3,8 procent) was een opvallende stijger bij de hoofdfondsen in Amsterdam en sloot op de hoogste stand tot nu toe dit jaar.

Het zorgtechnologiebedrijf maakte eerder op de dag bekend dat het ruim 15 miljoen aandelen heeft ingetrokken als onderdeel van het aandeleninkoopprogramma. Ook navigatiebedrijf TomTom vond de weg omhoog, met een 3,6 procent hogere aandelenkoers. De onderneming kwam voorbeurs met een bericht over een verdere samenwerking met Microsoft. TomTom meldde met behulp van Microsoft-technologie op het vlak van kunstmatige intelligentie (AI) nieuwe diensten op de markt te brengen. De functies moeten het gemakkelijker maken om al pratend informatie- of navigatiesystemen van de auto aan te sturen.

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot met een winst van 0,4 procent op 792,48 punten. De MidKap steeg 0,8 procent tot 921,10 punten. De belangrijkste graadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,6 procent.

Vopak

Vopak trok de aandacht met aanpassingen in de top van het bedrijf. Operationeel topman Frits Eulderink verlaat het uitvoerend bestuur van het tankopslagbedrijf. Voortaan heeft de onderneming een tweekoppig bestuur, maakte het bedrijf bekend. Het aandeel steeg 0,9 procent.

Kunstmestbedrijf OCI was opnieuw de winnaar in de MidKap, met een plus van 3,8 procent. Maandag won het aandeel ook aan waarde na de bekendmaking van de verkoop van een dochterbedrijf.

AB InBev

In Brussel steeg AB InBev 0,7 procent. Het bierconcern verkoopt zijn minderheidsbelang in een Russische brouwerij aan zijn Turkse branchegenoot Anadolu Efes, die al een belang bezit in het bedrijf. AB InBev boekt na de verkoop 1,1 miljard dollar af op het verkochte belang.

Meer uit Financieel

Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

16 uur geleden
Japan vraagt Australië om hogere productie lng door oorlog

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.

18 uur geleden
Brand bij oliecomplex in Verenigde Arabische Emiraten na aanval

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.

19 uur geleden
VS: eerste olie uit noodreserves komt volgende week op de markt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.

19 uur geleden
Reuters: groot banenverlies bij Facebook-moeder Meta door AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.

20 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

1 dag geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

1 dag geleden