Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips en TomTom omhoog op positief Damrak

Philips en TomTom omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Damrak toonde dinsdag wat herstel na de verliezen aan het begin van de week, geholpen door een positieve stemming op Wall Street. Philips (plus 3,8 procent) was een opvallende stijger bij de hoofdfondsen in Amsterdam en sloot op de hoogste stand tot nu toe dit jaar.

Het zorgtechnologiebedrijf maakte eerder op de dag bekend dat het ruim 15 miljoen aandelen heeft ingetrokken als onderdeel van het aandeleninkoopprogramma. Ook navigatiebedrijf TomTom vond de weg omhoog, met een 3,6 procent hogere aandelenkoers. De onderneming kwam voorbeurs met een bericht over een verdere samenwerking met Microsoft. TomTom meldde met behulp van Microsoft-technologie op het vlak van kunstmatige intelligentie (AI) nieuwe diensten op de markt te brengen. De functies moeten het gemakkelijker maken om al pratend informatie- of navigatiesystemen van de auto aan te sturen.

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot met een winst van 0,4 procent op 792,48 punten. De MidKap steeg 0,8 procent tot 921,10 punten. De belangrijkste graadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,6 procent.

Vopak

Vopak trok de aandacht met aanpassingen in de top van het bedrijf. Operationeel topman Frits Eulderink verlaat het uitvoerend bestuur van het tankopslagbedrijf. Voortaan heeft de onderneming een tweekoppig bestuur, maakte het bedrijf bekend. Het aandeel steeg 0,9 procent.

Kunstmestbedrijf OCI was opnieuw de winnaar in de MidKap, met een plus van 3,8 procent. Maandag won het aandeel ook aan waarde na de bekendmaking van de verkoop van een dochterbedrijf.

AB InBev

In Brussel steeg AB InBev 0,7 procent. Het bierconcern verkoopt zijn minderheidsbelang in een Russische brouwerij aan zijn Turkse branchegenoot Anadolu Efes, die al een belang bezit in het bedrijf. AB InBev boekt na de verkoop 1,1 miljard dollar af op het verkochte belang.

Meer uit Financieel

Beursgraadmeters VS dicht bij records aan het begin van kerstweek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.

4 uur geleden
Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

8 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

8 uur geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

8 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

9 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

10 uur geleden