Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips en chipbedrijven zetten AEX op kleine winst

Philips en chipbedrijven zetten AEX op kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag een kleine plus zien, mede dankzij een stevige koerswinst van Philips. Het zorgtechnologieconcern liet op basis van eigen onderzoek weten dat het merendeel van zijn slaapapneu-apparaten wel degelijk veilig was. De defecte slaapapneu-apparaten, waarin het isolatieschuim kon verbrokkelen, houden Philips al jaren in de greep en kosten het bedrijf honderden miljoenen euro's. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML deden goede zaken, na de flinke koerswinsten bij Amerikaanse en Japanse branchegenoten.

Beleggers verwerkten daarnaast een stroom van macro-economische cijfers. Zo vielen de Chinese winkelverkopen en industriële productie lager uit dan verwacht. Ook bleek dat de Nederlandse economie in het eerste kwartaal is gekrompen. Ondanks die krimp kende de gehele eurozone wel een kleine groei in het afgelopen kwartaal. In de Verenigde Staten staan later op de dag ook de winkelverkopen en de industriële productie op het programma. Die cijfers geven mogelijk meer inzicht in de vraag of de grootste economie ter wereld afstevent op een recessie.

De AEX noteerde rond het middaguur 0,2 procent hoger op 757,74 punten. De MidKap verloor 0,2 procent tot 938,29 punten. Frankfurt en Londen wonnen 0,1 procent. Parijs daalde een fractie. De hoofdindex in Istanbul verloor 0,5 procent. Maandag verloor de Turkse beurs nog 6 procent na het nieuws dat er voor de presidentsverkiezingen een tweede stemronde nodig is om de strijd te beslechten.

Winst chipsector, koersverlies InPost

ASMI dikte 3 procent aan en Philips volgde met een plus van 1,8 procent. ASML en Besi wonnen ruim 1 procent. Verzekeraar Aegon, die woensdag met kwartaalcijfers komt, stond onderaan met een verlies van 1 procent.

In de MidKap zag InPost (min 0,1 procent) een eerdere koerswinst verdampen. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de resultaten afgelopen kwartaal stijgen en bevestigde de verwachtingen voor dit jaar. Topman Rafa Brzoska waarschuwde wel voor een vertraging in de markt.

Banennieuws Vodafone, euro- en oliekoers

Ook Vivoryon (min 3 procent) leverde een eerdere winst in. Het biotechbedrijf behaalde afgelopen kwartaal geen omzet, maar het nettoverlies liep wel terug. In Londen zakte Vodafone bijna 6 procent. De nieuwe topvrouw van het Britse telecomconcern gaat in de komende drie jaar in totaal 11.000 banen schrappen.

De euro was 1,0894 dollar waard, tegen 1,0872 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent in prijs tot 70,71 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 74,82 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt eerste dag van nieuw beursjaar gemengd

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.

8 uur geleden
Aluminium stijgt voor het eerst sinds 2022 tot ruim 3000 dollar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.

10 uur geleden
Franse ministers naar justitie om seksuele inhoud chatbot Grok

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.

11 uur geleden
AEX sluit eerste beursdag 2026 flink hoger, chipbedrijven aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.

13 uur geleden
Ook zaterdag honderden annuleringen op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.

14 uur geleden
Veel pensioenen stijgen dit jaar fors door nieuw stelsel

ROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.

14 uur geleden
Aantal schademeldingen bij verzekeraars na jaarwisseling loopt op

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.

15 uur geleden