Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips en Arcelor aan kop in AEX, RELX en Wolters enige dalers

Philips en Arcelor aan kop in AEX, RELX en Wolters enige dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak krabbelde vrijdag op na de forse verliesbeurt een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips en staalfabrikant ArcelorMittal stonden bovenaan, terwijl dataleveranciers RELX en Wolters Kluwer de enige dalers waren. Beleggers deden het verder rustig aan in aanloop naar het lange weekeinde. Maandag zijn de Europese beurzen gesloten vanwege de viering van tweede kerstdag.

De AEX noteerde rond het middaguur 0,4 procent in de plus op 703,27 punten. De hoofdindex zakte een dag eerder nog dik 1 procent, maar wist net boven de belangrijke grens van 700 punten te blijven. De MidKap steeg 0,9 procent tot 941,73 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,6 procent.

De Londense FTSE-index klom 0,2 procent. In het Verenigd Koninkrijk wordt vrijdag slechts een halve dag gehandeld in aanloop naar de kerstdagen en blijft de beurs tot en met dinsdag 27 december dicht.

Philips kreeg er ruim 3 procent bij. Het zorgtechnologieconcern kent een slecht beursjaar met een koersverlies van bijna 60 procent door de problemen met zijn beademingsapparatuur. Deze week kwam het bedrijf echter met positief nieuws. Testresultaten van de slaapapneu-apparaten tonen volgens Philips aan dat de risico's op gezondheidsklachten bij gebruikers "zeer klein" zijn.

ArcelorMittal volgde met een winst van 2,6 procent. Verlichtingsbedrijf Signify en verfconcern AkzoNobel klommen tot 1,7 procent. RELX en Wolters Kluwer daalden 0,2 procent. In de MidKap ging maaltijdbezorger Just Eat Takeaway aan kop met een plus van 3,6 procent. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM sloot de rij met een min van 1,9 procent.

Galapagos won 0,3 procent. Medisch directeur Walid Abi-Saab heeft besloten om het biotechnologiebedrijf te verlaten. Ook legt hij per 31 december 2022 zijn functie als lid van het directiecomité neer.

Bij de kleinere bedrijven klom Heijmans 3,5 procent. De bouwer mag als één van in totaal zes zogeheten voorkeursleveranciers de uitbreiding en verzwaring van het hoogspanningsnet van Tennet in Nederland uitvoeren. De totale contractwaarde voor de leveranciers bedraagt 800 miljoen euro.

Op de oliemarkt reageerden handelaren op het dreigement van Rusland om minder olie op te pompen uit protest tegen de maximumprijs die veel westerse landen hebben ingesteld voor Russische olie. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,2 procent meer op 79,18 dollar. Brentolie werd 2 procent duurder op 82,61 dollar per vat. De euro was 1,0620 dollar waard, tegen 1,0585 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Renault verlaagt winstverwachting en stelt interim-topman aan

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault heeft zijn winstverwachting voor dit jaar naar beneden bijgesteld en financieel directeur Duncan Minto benoemd tot interim-topman. Het Franse autoconcern kampt met een matige vraag in Europa, toenemende handelsspanningen en stevige concurrentie van Chinese fabrikanten als BYD. Onlangs vertrok ook nog onverwacht de topman.

4 minuten geleden
Maatschappelijke organisaties klagen over gerichte advertenties X

BRUSSEL (ANP/RTR) - Negen maatschappelijke organisaties hebben klachten ingediend bij Europese en Franse toezichthouders over het socialemediaplatform X van Elon Musk. Ze stellen dat X gebruikersgegevens inzet voor gerichte advertenties, wat mogelijk in strijd is met de Europese technologieregels.

4 minuten geleden
Bevoorrading Jumbo's gaat door ondanks staking uitzendkrachten

VEGHEL (ANP) - De staking van uitzendkrachten bij distributiecentra breidt zich uit. Inmiddels wordt er niet meer alleen gestaakt bij distributiecentra van Albert Heijn, maar ook bij locaties van Jumbo. Die laatste keten zegt dat de bevoorradingen van winkels en voor onlinebestellingen wel gewoon doorgaan.

1 uur geleden
Indonesië stemt in met Amerikaanse importheffing van 19 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan een importtarief van 19 procent heffen op goederen uit Indonesië, terwijl Amerikaanse export naar het Zuidoost-Aziatische land onbelast blijft. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump staat dat in een nieuwe handelsdeal met Indonesië.

2 uur geleden
Veldkamp: na Slowakije zal Malta instemmen met nieuwe sancties

BRUSSEL (ANP) - In een ultieme poging Slowakije over te halen alsnog in te stemmen met het achttiende sanctiepakket tegen Rusland, heeft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen een brief gestuurd aan de Slowaakse premier Robert Fico. Als Slowakije akkoord gaat met het sanctiepakket, zal Malta ook overstag gaan. Dat verwacht demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken), zei hij na afloop van een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
WeTransfer past gebruiksvoorwaarden weer aan na kritiek over AI

AMSTERDAM (ANP) - WeTransfer, een onlinedienst voor het delen van bestanden, heeft zijn gebruiksvoorwaarden voor de tweede keer in korte tijd aangepast na veel kritiek van oplettende gebruikers. Op sociale media reageerden mensen woedend omdat WeTransfer bij het bijwerken van de voorwaarden de indruk wekte geüploade bestanden te gaan gebruiken voor het trainen van AI-modellen. Het bedrijf heeft de verwijzing naar AI nu weer uit de tekst gehaald en benadrukt dat de werkwijze niet is veranderd.

2 uur geleden
ASML opvallende stijger op licht hoger Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De effectenmarkt in Amsterdam moest dinsdag aan het einde van de handelsdag een deel van de eerder behaalde winsten prijsgeven. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door koersverliezen op Wall Street. Chipmachinefabrikant ASML was een opvallende stijger bij de hoofdfondsen met een winst van 2,7 procent. Het concern maakt woensdag voor de opening van de beurs zijn resultaten over het tweede kwartaal bekend.

3 uur geleden