Philips en AkzoNobel stijgen in AEX na koopadviezen
AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips en verffabrikant AkzoNobel behoorden maandag tot de stijgers in de AEX-index. De bedrijven profiteerden van een koopadvies. Zo schroefde investeringsbank Bernstein het beleggingsadvies voor Philips (plus 1,5 procent) op naar kopen, AkzoNobel (plus 2 procent) kreeg een koopadvies van de Zwitserse bank UBS.
Philips meldde daarnaast een vierjarige samenwerking aan te gaan met het Universitair Medisch Centrum in Maastricht (MUMC+). "Het tekenen van het contract is het startschot voor de medici en onderzoekers van het MUMC+ om samen met de experts van Philips invulling te geven aan verschillende innovatietrajecten", schrijft Philips in een verklaring. "Binnen de samenwerking staat het uitwisselen van wederzijdse kennis en ervaring centraal om het zorgproces te verbeteren."
De beurshandel begon relatief rustig aan de nieuwe week. De meeste bedrijven hebben inmiddels de kwartaalcijfers bekendgemaakt. De AEX-index op het Damrak steeg 0,1 procent tot 911,91 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 938,85 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs leverden tot 0,2 procent in.
Inflatiecijfer
Op de beurzen wordt verder uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op de planning staat. Voor de Amerikaanse Federal Reserve is de inflatie belangrijk voor het rentebeleid en beleggers hopen dat de rente snel omlaag kan als de inflatie meevalt. Als de inflatie te hoog blijft in april, wordt de kans op een renteverlaging weer kleiner.
Stijgers Philips en AkzoNobel werden in de AEX vergezeld door onder meer ABN AMRO (plus 1,2 procent) en Aegon (plus 0,9 procent). De bank en verzekeraar openen respectievelijk op woensdag en donderdag de boeken. Bovenaan de hoofdindex stond techinvesteerder Prosus, dat er 2 procent bij kreeg. Tussen de dalers stonden ASML (min 1,3 procent), Besi (min 1,4 procent) en ASMI (min 0,2 procent).
Ajax
Het aandeel Ajax daalde 0,5 procent. Beleggers reageerden op het besluit van de Duitse investeringsbank Berenberg op de beursgenoteerde voetbalclub van de kooplijst te halen. Die stap volgde op de slechte sportieve prestaties, zoals het mislopen van de Champions League, en de bestuurlijke problemen bij de club.
De euro was 1,0790 dollar waard, tegen 1,0771 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,6 procent in prijs tot 78,76 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder en kostte 83,08 dollar per vat.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
12 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
13 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
14 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
14 uur geleden