Philips en Aegon in kopgroep van licht hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips en verzekeraar Aegon stonden dinsdag in de kopgroep van de AEX-index, die een kleine winst liet zien. Beide bedrijven kregen een koopadvies van de Franse bank Société Générale. Beleggers deden het verder rustig aan na het recente sterke herstel en keken vooral uit naar het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag naar buiten komt.
Economen verwachten dat de stijging van het algemene prijspeil in de Verenigde Staten in augustus enige afkoeling laat zien ten opzichte van een maand eerder. Dat komt vooral door een daling van de benzineprijzen. Als blijkt dat de inflatie een piek heeft bereikt, zou de Federal Reserve mogelijk de rente minder agressief hoeven te verhogen, wat positief is voor aandelenbeleggingen.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,3 procent hoger op 699,28 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 956,31 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen klommen tot 0,3 procent.
Just Eat Takeaway
Naast Philips (plus 1,3 procent) en Aegon (plus 1 procent) behoorde ook maaltijdbezorger Just Eat Takeaway tot de sterkste stijgers met een plus van 0,9 procent. Chipbedrijf Besi en verffabrikant AkzoNobel sloten de rij met minnen van 0,7 procent.
NN Group won 0,5 procent. De verzekeraar heeft overeenstemming bereikt met Generali over de verkoop van de voormalige MetLife pensioenactiviteiten in Polen. Ahold Delhaize klom 0,4 procent. Volgens de Belgische zakenkrant De Tijd dreigt een staking bij Delhaize na het mislukken van het sociale overleg bij de Belgische supermarktketen.
Onward Medical
Onward Medical maakte een koerssprong van ruim 44 procent. Het medisch technologiebedrijf heeft positieve resultaten behaald met het onderzoek naar het herstellen van de hand- en armfunctie na een dwarslaesie.
In Zürich won UBS 0,9 procent. De Zwitserse bank is van plan het dividend dit jaar met 10 procent te verhogen. Ook komt het financiële concern dat onder leiding staat van de Nederlander Ralph Hamers met een aandeleninkoopprogramma. De bank wil overtollig kapitaal teruggeven aan beleggers na het mislukken van de overname van het Amerikaanse Wealthfront.
Ocado
Ocado kelderde bijna 11 procent in Londen na publicatie van de kwartaalcijfers. De Britse onlinesupermarkt waarschuwde daarbij voor een lagere jaaromzet doordat consumenten voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven door de hoge inflatie.
De euro stond op 1,0159 dollar, tegen 1,0128 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,1 procent in prijs tot 88,78 dollar per vat. Brentolie kostte 1 procent meer op 94,99 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - CNV en FNV hebben opnieuw gedreigd met acties op Schiphol. De vakbonden geven de luchthaven en de drie beveiligingsbedrijven daar tot volgende week woensdagmiddag de tijd om met concrete toezeggingen te komen voor betere werkomstandigheden en een minder hoge werkdruk. Doen ze dat niet, dan komen de beveiligers volgens een gezamenlijke verklaring kort daarna in actie.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden zullen dit kwartaal ruim twee keer zo snel dalen als eerder werd verwacht, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Volgens de organisatie zorgt de oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten nog altijd voor verstoringen in de olieaanvoer. Daardoor is er een tekort van zo'n 1,8 miljoen vaten olie per dag. Voor heel 2026 verwacht het IEA het grootste tekort in vijf jaar.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn woensdag weer gestegen, nadat tanken vorige week wat goedkoper werd. Daarmee is het prijsverschil voor een liter benzine met België verder toegenomen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was woensdag koploper in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank kwam met goed ontvangen kwartaalcijfers. De AEX ging in de vroege handel licht omhoog, na het nieuwe recordslot een dag eerder.
6 uur geledenHANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI had in het afgelopen kwartaal last van de Iranoorlog. Het conflict drukte voor 20 miljoen euro op de resultaten, blijkt uit de kwartaalcijfers. Ook heeft TUI de omzetverwachting voor het hele boekjaar opgeschort.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn winst in het tweede kwartaal met bijna een derde opgevoerd. De bank groeide onder meer met hypotheken en leningen aan bedrijven. Ook lukte het ABN AMRO, dat bezig is met een grote reorganisatie, de kosten wat naar beneden te krijgen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal bedrijven dat vorige maand failliet werd verklaard, is met 11 procent gedaald vergeleken met een jaar geleden, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen in juli 266 bedrijven bankroet, 33 minder dan in dezelfde maand vorig jaar.
7 uur geleden