Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips dagwinnaar AEX-index op groen Damrak

Philips dagwinnaar AEX-index op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Philips was vrijdag de sterkste stijger in de hogere AEX-index in Amsterdam. Het zorgtechnologiefonds won 2,3 procent en toonde daarmee iets van herstel na het forse verlies een dag eerder. Onder andere door de problemen met zijn slaapapneu-apparaten is Philips dit jaar al zo'n 50 procent van zijn beurswaarde verloren. Shell stond onderaan met een min van 0,5 procent. Het olie- en gasconcern stevent desondanks af op een goed beursjaar dankzij de sterk gestegen energieprijzen.

De AEX sloot de sessie met een winst van 0,6 procent op 724,17 punten. De MidKap steeg 1,4 procent tot 950,72 punten. Beleggers in Amsterdam verwerkten ook de nieuwe raming van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat somber is over de Nederlandse economie. Volgens deskundigen van het fonds zal de economie volgend jaar amper nog groei laten zien. Het prijsplafond voor energie dat de overheid invoert kan ook niet voorkomen dat het leven volgend jaar over de gehele linie opnieuw duurder wordt.

Naast Philips stonden verzekeraar Aegon en vastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield en chipfonds ASMI in de kopgroep met elk een plus van 2,2 procent. Andere chipbedrijven Besi en ASML wonnen tot 1,1 procent, na publicatie van de omzetcijfers van TSMC. De grote Taiwanese chipfabrikant zag de omzet in november met 50 procent stijgen, ondanks de afnemende vraag naar consumentenelektronica en de coronaverstoringen in China.

Ahold Delhaize

Ahold Delhaize won 0,4 procent. Webwinkel bol.com, dochterbedrijf van Ahold Delhaize, bevestigde ongeveer driehonderd banen te schrappen omdat consumenten minder uitgeven. Rabobank verwacht daarnaast dat de supermarktprijzen de komende maanden verder zullen stijgen.

In de MidKap was ABN AMRO de grote winnaar met een plus van bijna 6 procent. Analisten van Credit Suisse verhoogden hun advies voor de bank. WDP won 1,3 procent, ondanks dat het vastgoedbedrijf door JPMorgan van de kooplijst werd afgehaald. Bodemonderzoeker Fugro sloot de rij met een verlies van 0,9 procent.

Euro- en oliekoers

De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen klommen tot 0,7 procent. De euro was 1,0548 dollar waard, tegen 1,0554 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 72,56 dollar. Brentolie werd 1,5 procent duurder op 77,30 dollar per vat. De prijzen liepen wat op na opmerkingen van de Russische president Vladimir Poetin over het mogelijk verlagen van de productie in een reactie op het eerder ingestelde prijsplafond.

Meer uit Financieel

Brazilië bezorgd over Europese importstop Braziliaans vlees

BRASILIA (ANP) - Brazilië heeft donderdag zijn "diepe bezorgdheid" geuit op de eerste dag van de opschorting van de invoer van Braziliaans pluimvee, rundvlees en andere dierlijke producten door de Europese Unie. De Europese Commissie verwijt Brazilië dat het onvoldoende garanties heeft geboden dat zijn producten voldoen aan de Europese regels tegen het misbruik van antibiotica in de veeteelt.

1 uur geleden
Wall Street fors hoger, lingeriemerk Victoria's Secret onderuit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Het sentiment op Wall Street kreeg steun van opmerkingen van een bestuurder van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast waren er nog verschillende grote bedrijven met kwartaalcijfers, waaronder lingeriemerk Victoria's Secret dat stevig daalde.

5 uur geleden
Raad van toezicht Volkswagen steunt grote herstructurering

WOLFSBURG (ANP) - De raad van toezicht van Volkswagen steunt de plannen voor een omvangrijke herstructurering van de Duitse autobouwer waarbij nog eens 50.000 banen kunnen verdwijnen en vier Duitse fabrieken gesloten kunnen worden. De raad stemde donderdagavond unaniem in met die plannen van topman Oliver Blume die eerder al bekend waren gemaakt.

6 uur geleden
SpaceX en Blue Origin schrappen komst naar ruimtevaarttop Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ruimtevaartbedrijven SpaceX en Blue Origin schrappen hun komst naar een ruimtevaarttop in Parijs volgende week. Dat meldt het Franse ministerie dat verantwoordelijk is voor ruimtevaart. Ook de Amerikaanse bedrijven Stoke Space en Starcloud hebben afgezegd.

8 uur geleden
AEX-index sluit met kleine winst, olieprijzen lopen weer op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.

10 uur geleden
Groei Franse economie lager door extreme hitte en droogte

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.

11 uur geleden
Branche draagt oplossing aan na schorsing bouwcontroleurs

DELFT (ANP) - Andere controleurs voor bouwprojecten hebben ruimte om het werk van de drie geschorste bureaus van kwaliteitsborgers over te nemen. Dat meldt de Vereniging KwaliteitsBorging Nederland (VKBN). Daarmee wil de brancheorganisatie voorkomen dat tot 1300 projecten stil komen te liggen.

11 uur geleden