Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips centraal op Damrak door voortslepende terugroepactie

Philips centraal op Damrak door voortslepende terugroepactie

AMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde maandag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak. Het zorgtechnologieconcern heeft nieuwe problemen ontdekt bij zijn beademingsapparaten. Daarmee breidt de voor Philips slepende kwestie met losrakend schuim bij slaapapneu- en beademingsapparatuur nog verder uit. De nieuwe problemen gaan specifiek over Trilogy-beademingsapparaten waarvan Philips het schuim al heeft vervangen.

Volgens een woordvoerder van Philips moeten er van het betreffende type apparaten in totaal ongeveer 170.000 vervangen worden. De zaak rond de apparaten speelt al meer dan een jaar en zadelden het bedrijf eerder al op met een kostenpost van honderden miljoenen euro's. Dat is nog los van juridische kosten voor claims van boze patiënten. Of de nieuwe problemen nog extra kosten met zich meebrengen kon de woordvoerder niet zeggen. Het aandeel zakte 1,1 procent.

De stemming op de beurzen was negatief door de vrees voor extra coronarestricties in China, na de eerste sterfgevallen door het virus in het land in zes maanden. De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent lager op 709,58 punten. Staalfabrikant ArcelorMittal en verzekeraar NN Group stonden onderaan met minnen tot 2 procent. Bierbrouwer Heineken ging aan kop met een plusje van 0,4 procent.

Duitsland

De MidKap daalde 0,3 procent tot 926,19 punten. De beurzen in Londen en Parijs zakten tot 0,5 procent. De DAX in Frankfurt verloor 0,5 procent. In Duitsland bleek dat de producentenprijzen vorige maand voor het eerst in ruim twee jaar zijn gedaald.

Beleggers hielden ook de olie- en gassector in de gaten, na afloop van de klimaattop in Egypte. Op die top werden geen harde afspraken gemaakt over het afbouwen van het gebruik van fossiele brandstoffen door de landen die het meeste uitstoten. Shell daalde 0,4 procent in Amsterdam, mede door de aanhoudende daling van de olieprijzen.

Galapagos

In de MidKap ging biotechnoloog Galapagos aan kop met een plus van 0,6 procent. Vopak won 0,2 procent. Het tankopslagbedrijf gaat samen met de Maleisische oliemaatschappij Petronas onderzoek doen naar opvang, transport en opslag van CO2 in de regio Zuidoost-Azië. Kunstmestproducent OCI sloot de rij met een min van 1,5 procent.

In Frankfurt won Commerzbank 0,2 procent. Het voormalige hoofd van de Duitse centrale bank Jens Weidmann is voorgedragen als president-commissaris van Commerzbank, een van de grootste commerciële banken in Duitsland.

De euro was 1,0268 dollar waard, tegen 1,0347 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 79,80 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 87,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

AMSTERDAM (ANP) - De komende drie jaar heeft de bouwsector zo'n 73.000 nieuwe medewerkers nodig, denkt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). De bouw kampt al jaren met personeelstekorten, terwijl Nederland veel woningen wil bouwen, het stroomnet wil uitbreiden, infrastructuur wil renoveren en verduurzamen. De opschaling bij Defensie en in de defensie-industrie zorgt daarnaast voor extra concurrentie om personeel. Het EIB waarschuwt in een rapport dat het daarom "niet vanzelfsprekend" is dat alle maatschappelijke ambities tegelijk kunnen worden gerealiseerd.

30 minuten geleden
Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisaties en omwonenden stappen naar de Raad van State omdat ze het niet eens zijn met het nieuwe Luchthavenverkeersbesluit (LVB) Schiphol. Volgens onder meer Greenpeace Nederland, Milieudefensie en SchipholWatch legaliseert het nieuwe besluit, dat 1 november in werking moet treden, "jarenlange illegale overlast" en "schaadt het de gezondheid". De coalitie van milieuclubs en omwonenden eist bij de Raad van State dat het besluit wordt vernietigd.

32 minuten geleden
Aantal nieuwe bedrijven fors gestegen in derde kwartaal

UTRECHT (ANP) - Het aantal startende bedrijven in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 15 procent gestegen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dit is de sterkste stijging in jaren. In totaal werden ruim 62.000 nieuwe bedrijfsvestigingen geregistreerd, tegenover ongeveer 54.000 een jaar eerder. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK).

2 uur geleden
Veel meer Europese octrooien aangevraagd, ook groei in Nederland

MÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.

5 uur geleden
Tesla ziet winst fors zakken, maar verrast markt positief

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het derde kwartaal een lagere winst geboekt dan een jaar eerder, terwijl de omzet gelijk bleef. Ondanks het lagere resultaat overtrof het bedrijf onder leiding van Elon Musk de verwachtingen op de financiële markten. Daar leefden zorgen dat toegenomen investeringen in kunstmatige intelligentie en mensachtige robots een te grote kostenpost zouden worden voor de fabrikant van elektrische auto's.

6 uur geleden
Meta voert resultaten op en investeert nog meer in AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Socialemediabedrijf Meta verwacht dit jaar nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Daarbij gaat het Amerikaanse bedrijf nieuwe aandelen zonder stemrecht uitgeven om extra geld op te halen om mee te kunnen blijven doen in de AI-race met andere grote techbedrijven.

6 uur geleden
Beurzen in New York op winst na kwartaalcijfers SpaceX

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met duidelijke winsten gesloten, dankzij optimisme over de techsector na positief stemmende kwartaalresultaten van AI- en ruimtevaartconcern SpaceX. Onrust over een mogelijke escalatie van de spanningen in Saudi-Arabië ebde gedurende de handelssessie weg.

6 uur geleden