Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips afgestraft op Damrak na nieuwe slaapapneu-tegenvaller

Philips afgestraft op Damrak na nieuwe slaapapneu-tegenvaller

AMSTERDAM (ANP) - Philips is maandag meer dan 12 procent van zijn beurswaarde kwijtgeraakt. Het aandeel van het zorgtechnologieconcern ging in de uitverkoop na een nieuwe tegenvaller bij de kwestie rond de slaapapneuapparaten. Philips schreef nog eens 1,3 miljard euro af vanwege de affaire. Het bedrijf verwacht dat een mogelijke schikking wegens de kwestie in de Verenigde Staten een forse hap uit de waarde van dochteronderneming Respironics zal nemen.

In bepaalde apneuapparaten van Philips kan isolatieschuim afbrokkelen, met mogelijke gezondheidsproblemen voor gebruikers als gevolg. Philips moet in totaal 5,5 miljoen apparaten vervangen. De kwestie zadelde Philips eerder al op met een kostenpost van 719 miljoen euro, nog los van juridische kosten voor bijvoorbeeld claims van boze patiënten. Beleggers zijn ook ontevreden over de gang van zaken en stelden Philips al aansprakelijk voor de verliezen die aandeelhouders hebben geleden.

De toelichting van Philips-topman Frans van Houten op de winstwaarschuwing was overigens zijn laatste optreden tegenover analisten. De topman wordt zaterdag opgevolgd door Roy Jakobs. Van Houten erkende dat hij een weinig opbeurende boodschap had voor zijn toehoorders.

PostNL

Mede door de koersval van Philips verloor de AEX-index 0,8 procent tot 631,18 punten. Ook het verlies van maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway (min 5,6 procent) drukte op de leidende index in Amsterdam. Platenlabel Universal Music Group voerde de AEX aan met een winst van 2,7 procent.

Bij de middelgrote fondsen in Amsterdam steeg PostNL 0,3 procent. Het postbedrijf verhoogt de prijs van zijn postzegels volgend jaar met 5 cent tot 1,01 euro. Ook het verzenden van pakketten wordt duurder. De MidKap sloot met een verlies van 0,8 procent op 856,46 punten. In Parijs, Londen en Frankfurt stonden minnen tot 0,9 procent op de borden.

BASF

In Duitsland stond chemiebedrijf BASF (plus 1,6 procent) in de schijnwerpers na een handelsupdate. Het bedrijf zag zijn winst dalen onder druk van hoge kosten voor materialen en energie. Die kosten kon BASF niet volledig doorberekenen aan klanten. Credit Suisse zakte dik 4 procent in Zürich na berichten dat de Amerikaanse justitie onderzoekt of de Zwitserse bank nog altijd Amerikaanse klanten helpt om belastingen te ontduiken.

De euro was 0,9707 dollar waard, tegen 0,9733 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent minder op 87,27 dollar. Brentolie werd 2,1 procent goedkoper op 92,36 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Google schikt rechtszaak om discriminatie voor 50 miljoen dollar

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Google heeft ingestemd met het schikken van een rechtszaak in de Verenigde Staten over beschuldigingen van discriminatie. Zo'n 4000 werknemers van het techconcern krijgen met de voorgestelde deal 50 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 44,4 miljoen euro.

1 uur geleden
Zwitserland en VS 'versnellen' onderhandelingen over tarieven

GENÈVE (ANP/RTR) - Zwitserland en de Verenigde Staten zijn overeengekomen hun handelsgesprekken te versnellen en zijn vastbesloten snel tot een akkoord te komen. Dat heeft de Zwitserse bondspresident Karin Keller-Sutter vrijdag gezegd, zonder een specifiek tijdspad te noemen.

1 uur geleden
AEX sluit iets hoger na handelsdeal VS en VK

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag iets hoger geëindigd, nadat de hoofdgraadmeter op het Damrak donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten uitkwam. Beleggers hebben hoop geput uit de handelsovereenkomst die de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk donderdag bekendmaakten. President Donald Trump zei dat "meerdere deals" zullen volgen.

2 uur geleden
Vakbond overlegt met personeel Tata Steel over mogelijke staking

VELSEN (ANP) - Vakbond FNV overlegt maandag met het personeel van Tata Steel over een mogelijke staking op het hoogovencomplex bij IJmuiden. Omdat de directie van het staalconcern blijft vasthouden aan het schrappen van 1600 arbeidsplaatsen, bereiden de werknemers en bonden zich voor op acties.

4 uur geleden
Koper vakantieparken wil toch met Gillis praten over deal

MENAAM (ANP) - De koper van tien vakantieparken van Peter Gillis zoekt naar overeenstemming met de realityster om de koop toch te laten plaatsvinden. Daarmee is er sprake van een koerswijziging. Eerst weigerde koper Taeke Dijkstra te betalen door de problemen van Gillis met de Belastingdienst, maar zijn nieuwe advocaat Oscar van Oorschot overtuigde hem toch weer in gesprek te gaan. Dat bevestigt Van Oorschot na berichtgeving van Omroep Brabant.

4 uur geleden
Wall Street licht hoger in afwachting van gesprekken VS en China

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag licht omhoog. Beleggers wachten vooral op de gesprekken tussen de Verenigde Staten en China komend weekend. De delegaties van beide landen ontmoeten elkaar zaterdag in het Zwitserse Genève. Het zijn de eerste gesprekken tussen China en de VS sinds president Donald Trump zijn handelstarieven onthulde. Trump sloot donderdag al een handelsdeal met het Verenigd Koninkrijk en gaf aan dat de torenhoge importheffingen op Chinese goederen verlaagd kunnen worden als de onderhandelingen goed verlopen.

4 uur geleden
Bondskanselier Merz wil af van 'anti-wegkijkwet' in EU

BRUSSEL (ANP/DPA) - De nieuwe bondskanselier van Duitsland, Friedrich Merz, wil dat de Europese Unie helemaal afziet van regels die grote bedrijven verplichten misstanden bij leveranciers tegen te gaan. "We zullen de nationale wet in Duitsland intrekken. Ik verwacht ook van de Europese Unie dat ze deze stap volgt en deze richtlijn daadwerkelijk opheft", zei de CDU-politicus over de zogeheten antiwegkijkwet. Hij zei dit in een persconferentie die hij samen met Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gaf.

5 uur geleden