Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips aan kop in licht hogere AEX op rustige Hemelvaartsdag

Philips aan kop in licht hogere AEX op rustige Hemelvaartsdag

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologiebedrijf Philips ging donderdag aan kop in de Amsterdamse AEX-index, die een kleine winst boekte. De handel op het Beursplein verliep zeer rustig. De aandelenmarkten zijn open, maar vanwege Hemelvaartsdag zijn veel bedrijven gesloten en hebben marktpartijen een vrije dag.

Beleggers verwerken daarnaast nog de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve. Uit de aantekeningen blijkt dat de Amerikaanse centrale bankiers "vastbesloten" zijn om de hoge inflatie aan te pakken en de rente verder op te schroeven. De inflatie in de Verenigde Staten ligt op het hoogste niveau in ruim veertig jaar, mede door de hoge brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in Oekraïne. De Russische centrale bank verlaagde daarentegen donderdag de rente om de opmars van de roebel te stoppen.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent hoger op 686,74 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 1008,29 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen respectievelijk 0,6 en 0,7 procent. Londen klom 0,1 procent.

Randstad

Naast Philips (plus 1,8 procent) behoorden uitzender Randstad en olie- en gasconcern Shell tot de sterkste stijgers, met winsten tot 1,5 procent. De chipbedrijven ASMI en Besi, die beide 0,4 procent verloren, stonden in de staartgroep na tegenvallende vooruitzichten van de Amerikaanse chipmaker Nvidia.

In de MidKap ging Galapagos (plus 3 procent) aan kop. De biotechnoloog zal begin juni verschillende onderzoeksgegevens naar de werkzaamheid en veiligheid van zijn reumamedicijn filgotinib presenteren op het Europese reumacongres in Kopenhagen. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM, die eerder deze week aankondigde nieuwe aandelen uit te geven om de tijdens de coronacrisis ontvangen staatssteun sneller terug te betalen, sloot de rij met een min van 5 procent.

Volkswagen

Volkswagen verloor 0,3 procent. Het Duitse autoconcern heeft in het Verenigd Koninkrijk een schikking getroffen van omgerekend 227 miljoen euro vanwege het gesjoemel met de uitstoot van dieselmotoren. In Londen zakte BT 4 procent. Het Britse telecomconcern liet weten dat de Britse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid een onderzoek doet naar het belang van 18 procent van de Franse miljardair Patrick Drahi in BT.

De euro was 1,0695 dollar waard, tegen 1,0666 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie (WTI) kostte 0,8 procent meer op 111,21 dollar. Brent-olie werd 0,7 procent duurder op 114,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Steeds vaker ondersteuning nodig om onvolledige AOW aan te vullen

AMSTELVEEN (ANP) - Nederland telt steeds meer ouderen die aanvullende inkomensondersteuning ontvangen omdat ze geen volledige AOW krijgen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) voorziet komende jaren een toename met ruim de helft. In 2040 gaat het volgens de organisatie waarschijnlijk om 94.000 huishoudens op een AOW-bevolking van ongeveer 4,6 miljoen mensen.

5 minuten geleden
Europese gasprijs stijgt met 25 procent door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag met 25 procent gestegen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Vooral het stilleggen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz drijft de prijs van de brandstof op. Ongeveer een vijfde van het vloeibaar gemaakte aardgas (lng) in de wereld, voornamelijk uit Qatar, wordt via die zeestraat verscheept.

10 minuten geleden
Ruim 2 procent meer omzet voor Nederlandse detailhandel

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse detailhandel heeft in januari 2,2 procent meer omzet gedraaid dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het verkoopvolume, dus de hoeveelheid verkochte producten, nam daarbij met 1,2 procent toe. De rest van de omzetgroei kwam door hogere verkoopprijzen.

28 minuten geleden
Bank: gasprijs kan verdubbelen als Straat Hormuz maand uitvalt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Europese aardgasprijzen kunnen meer dan verdubbelen als de scheepvaart door de Straat van Hormuz een maand lang wordt stilgelegd. Dat stellen deskundigen van de Amerikaanse bank Goldman Sachs nadat groot scheepvaartverkeer in de belangrijke zeestraat vrijwel tot stilstand is gekomen door de aanvallen rond Iran.

31 minuten geleden
Aziatische beurzen overwegend omlaag door onrust in Midden-Oosten

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen maandag overwegend omlaag na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran, waarbij de hoogste Iraanse leider ayatollah Khamenei werd gedood. Vooral luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Olieproducenten wonnen juist terrein.

32 minuten geleden
Olieproducenten kunnen 25 dagen volhouden bij blokkade, zegt bank

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Olieproducenten kunnen de oliewinning in het Midden-Oosten waarschijnlijk "niet langer dan 25 dagen" volhouden als de Straat van Hormuz afgesloten zou blijven door een conflict in de regio. Dat hebben analisten van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase becijferd. "Na dit punt zouden opslagbeperkingen dwingen tot verplichte productiestops", aldus de kenners.

36 minuten geleden
Energiecoöperatie verzet zich tegen aanbetaling netaansluiting

UTRECHT (ANP) - Energiecoöperaties willen dat er een einde komt aan de bedragen die zij moeten betalen om bij netbeheerders op een wachtlijst te komen voor toegang tot het stroomnet. Daarom heeft energiecoöperatie ValleiEnergie, daarbij geholpen door brancheclub Energie Samen, een hoger beroep ingediend bij het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb).

2 uur geleden