Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips aan kop in licht hogere AEX na koopadvies

Philips aan kop in licht hogere AEX na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Philips was woensdag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak, die een kleine winst liet zien. Het zorgtechnologieconcern profiteerde van een koopadvies door de grote Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs en werd dik 3 procent hoger gezet. In de MidKap moest Air France-KLM (min 4,9 procent) het daarentegen ontgelden. De luchtvaartcombinatie werd door analisten van Deutsche Bank van de kooplijst gehaald.

Air France-KLM kondigde ook een zogeheten omgekeerde aandelensplitsing aan. Daarbij kunnen aandeelhouders tien aandelen omruilen voor één nieuw aandeel. Ook wil het luchtvaartbedrijf het uitstaande aandelenkapitaal terugbrengen. De stappen zijn volgens Air-France-KLM puur technisch en hebben geen impact op de marktwaarde van het bedrijf.

Op de Europese beursvloeren werd verder vooral uitgekeken naar het inflatiecijfer van de Verenigde Staten, dat later op de dag verschijnt. De inflatie in de grootste economie ter wereld koelt al enige tijd af door lagere energieprijzen. De zogeheten kerninflatie, waarin de sterk schommelende brandstofprijzen niet worden meegenomen, blijft echter hoog.

Rente

Om de inflatie in te dammen, heeft de Federal Reserve de rente al fors verhoogd en later deze maand zal het Amerikaanse rentetarief vrijwel zeker verder worden opgeschroefd. Beleggers hopen echter dat de inflatie zodanig is afgenomen dat de Fed spoedig kan stoppen met renteverhogingen.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 760,44 punten. De MidKap daalde een fractie tot 906,33 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,3 procent.

Chipbedrijven

Naast Philips stonden de chipbedrijven ASMI en Besi in de kopgroep, met plussen tot 1,9 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD (min 0,9 procent) was de grootste daler in de AEX, na een verlaging van het koersdoel door Jefferies. Randstad klom 1,2 procent. De uitzender koopt Grupo CTC in Spanje voor 80,5 miljoen euro van Portobello Capital.

Chipmachinemaker ASML won 1,4 procent. ASML, chipfabrikant NXP, industriebedrijf VDL Groep en financiële instellingen hebben samen met de Nederlandse overheid 100 miljoen euro geïnvesteerd in de Eindhovense chipfabrikant Smart Photonics. Dat bedrijf maakt fotonische chips die, anders dan de traditionele chips, informatie overdragen via fotonen.

De euro was 1,1024 dollar waard, tegen 1,1006 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 74,81 dollar. Ook Brentolie werd iets goedkoper, op 79,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street stijgt op hoop einde Amerikaanse shutdown

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

7 uur geleden
Zweden zet eerste stap in kernenergie sinds jaren tachtig

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.

8 uur geleden
Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

10 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

11 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

11 uur geleden
Jumbo verhoogt koffieprijzen opnieuw

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.

12 uur geleden
Trump wil dat luchtverkeersleiders in VS weer aan het werk gaan

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.

12 uur geleden