Philip Morris heeft vertrouwen in alternatief voor sigaret
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Tabaksfabrikant Philip Morris denkt dit jaar zijn winst met een vijfde te kunnen opvoeren dankzij de toenemende populariteit van zijn eigen e-sigaret IQOS. De onderneming wees daarbij naar de uitstekende verkoopprestaties in het afgelopen kwartaal. Dat was een geruststellende ontwikkeling voor de Amerikanen die kampen met een tanende vraag naar traditionele sigaretten.
Meer rokers van traditionele sigaretten zullen volgens volgens Philip Morris overstappen naar IQOS-apparaten, die tabak verhitten in plaats van verbranden. Dit jaar verkocht het concern 60 miljard tabakssticks voor zijn elektronische sigaret. In het vierde kwartaal liepen de opbrengsten bij die sigarettenvervanger met 40 procent op ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Bij andere fabrikanten van e-sigaretten gaan de zaken lang niet zo goed. Branchegenoot Imperial Brands kwam onlangs met een omzetwaarschuwing voor zijn alternatieve rookwaar.
Philip Morris denkt daarnaast dit jaar zijn marktaandeel op de traditionele sigarettenmarkt vast te kunnen houden. Momenteel heeft de Amerikaanse tabaksgigant bijna een derde van de internationale markt in handen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
12 uur geleden