Philip Morris heeft last van chiptekort voor e-sigaretten
NEW YORK (ANP) - Tabaksproducent Philip Morris International heeft last van de wereldwijde tekorten aan halfgeleiders. Het bedrijf gebruikt chips voor zijn IQOS-apparaten, elektronische sigaretten die tabakscapsules opwarmen in plaats van te verbranden en die volgens het bedrijf minder slecht voor de gezondheid zijn dan roken. Door de chiptekorten heeft Philip Morris naar eigen zeggen moeite om aan de vraag naar de IQOS-apparaatjes te voldoen.
Die apparaten ziet de onderneming als een belangrijke groeimarkt. In veel landen wordt roken steeds meer ontmoedigd en de hoeveelheid sigaretten die Philip Morris verscheept neemt al jaren af. De inkomsten van IQOS-apparaten en andere rookvrije producten zijn inmiddels goed voor ruim een kwart van de omzet van het bedrijf. Philip Morris stelt dat er wereldwijd meer dan 20 miljoen gebruikers van de IQOS-apparaten zijn, waarvan een kleine 15 miljoen mensen sigaretten hebben ingeruild voor dat product.
Sigaretten blijven echter nog belangrijk voor Philip Morris. Het bedrijf verkocht meer sigaretten in de regio's Midden-Oosten en Afrika, Oost-Azië en Australië en Noord-, Zuid- en Midden-Amerika. In veel Europese landen nam de vraag naar sigaretten juist af. In bijvoorbeeld Italië merkte Philip Morris een sterke vraag naar de elektronische sigaretten.
Uiteindelijk leidde dat alles tot een omzet die in het derde kwartaal met ruim 9 procent steeg, maar tegelijkertijd maakt Philip Morris ook meer kosten. De winst ging daarom met iets meer dan 5 procent omhoog tot 2,4 miljard dollar. Omgerekend komt dat neer op net geen 2,1 miljard euro.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV zegt zich grote zorgen te maken over het uitstel van betaling van Accell, het moederbedrijf van fietsmerken als Babboe en Batavus. Woensdag meldde de internationale fietsfabrikant met hoofdkantoor in Amsterdam dat het uitstel is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten. Dit brengt voor de 234 werknemers in Nederland grote onzekerheid met zich mee over hun baan, inkomen en toekomst, aldus de grootste vakbond van Nederland.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een plusje gesloten. Bij de bedrijven in de hoofdgraadmeter was de maritieme oliedienstverlener SBM Offshore een sterke stijger na goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING meldt dat een deel van zijn klanten mogelijk is geraakt door een datalek bij een logistieke partner. Het gaat volgens de bank om een groep klanten die met gespaarde punten bij ING een fysiek product heeft besteld dat is thuisbezorgd, bijvoorbeeld een koffer of barbecue. Bankrekeningen, betaalgegevens, spaargelden, financiële gegevens of inloggegevens van klanten en de systemen van ING zouden er niet bij betrokken zijn.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet wordt overgenomen door de Amerikaanse investeringsmaatschappij Apollo Global Management voor een bedrag van 5,7 miljard pond, omgerekend ruim 6,6 miljard euro. Apollo betaalt 7,15 pond per aandeel in contanten voor easyJet.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Sandisk en Western Digital zijn donderdag onderuitgegaan op de beurzen in New York. De fabrikanten van geheugenchips en dataopslagapparatuur deden afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken door de sterke groei van datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten van beide bedrijven voor het huidige kwartaal voldeden echter niet aan de hoge marktverwachtingen. Sandisk zakte 13 procent en Western Digital raakte 19 procent kwijt. Beide aandelen zijn dit jaar hard gestegen door de AI-opmars.
3 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van onder meer Burger King heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend met de verkoop van Whoppers en ander fastfood van zijn ketens. Het bedrijf, Restaurant Brands International (RBI), boekte in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst, mede door goede resultaten bij Burger King.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery merkt de gevolgen van het verliezen van de uitzendrechten van de Amerikaanse basketbalcompetitie en het uitblijven van groot filmsucces. Het moederbedrijf van onder meer HBO, TNT en CNN heeft het afgelopen kwartaal minder omzet geboekt dan in dezelfde periode een jaar geleden.
4 uur geleden