Philip Morris heeft last van chiptekort voor e-sigaretten
NEW YORK (ANP) - Tabaksproducent Philip Morris International heeft last van de wereldwijde tekorten aan halfgeleiders. Het bedrijf gebruikt chips voor zijn IQOS-apparaten, elektronische sigaretten die tabakscapsules opwarmen in plaats van te verbranden en die volgens het bedrijf minder slecht voor de gezondheid zijn dan roken. Door de chiptekorten heeft Philip Morris naar eigen zeggen moeite om aan de vraag naar de IQOS-apparaatjes te voldoen.
Die apparaten ziet de onderneming als een belangrijke groeimarkt. In veel landen wordt roken steeds meer ontmoedigd en de hoeveelheid sigaretten die Philip Morris verscheept neemt al jaren af. De inkomsten van IQOS-apparaten en andere rookvrije producten zijn inmiddels goed voor ruim een kwart van de omzet van het bedrijf. Philip Morris stelt dat er wereldwijd meer dan 20 miljoen gebruikers van de IQOS-apparaten zijn, waarvan een kleine 15 miljoen mensen sigaretten hebben ingeruild voor dat product.
Sigaretten blijven echter nog belangrijk voor Philip Morris. Het bedrijf verkocht meer sigaretten in de regio's Midden-Oosten en Afrika, Oost-Azië en Australië en Noord-, Zuid- en Midden-Amerika. In veel Europese landen nam de vraag naar sigaretten juist af. In bijvoorbeeld Italië merkte Philip Morris een sterke vraag naar de elektronische sigaretten.
Uiteindelijk leidde dat alles tot een omzet die in het derde kwartaal met ruim 9 procent steeg, maar tegelijkertijd maakt Philip Morris ook meer kosten. De winst ging daarom met iets meer dan 5 procent omhoog tot 2,4 miljard dollar. Omgerekend komt dat neer op net geen 2,1 miljard euro.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië langer uit na aanvallen op de luchthaven van Riyad. De luchtvaartmaatschappij vliegt in ieder geval tot en met 31 oktober niet naar Dubai en de Saudische steden Riyad en Dammam. Eerder was het plan om vanaf 25 oktober de vluchten te hervatten. Maandag zijn alle vluchten op de luchthaven van Riyad geannuleerd.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel en Beijing zijn een importquotum overeengekomen van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd. Dat meldt een hoge EU-functionaris maandag in een uitleg over de deal die afgelopen vrijdag werd gesloten door Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Chinese minister van Handel Wang Wentao.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Autoconcern Volkswagen heeft afgelopen kwartaal opnieuw fors minder voertuigen verkocht. De al eerder ingezette terugval nam van juli tot en met september in snelheid toe, met een verkoopdaling van 14 procent tot 1,9 miljoen auto's. Dit hele jaar verkocht Volkswagen tot nu toe 9 procent minder van al zijn merken, waar ook onder meer Audi en Porsche bij horen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend na het slotrecord op vrijdag. Ahold Delhaize behoorde kort na de opening tot de verliezers. Het supermarktbedrijf maakte maandag bekend te kampen met een beveiligingsprobleem in zijn netwerk.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een staking door Belgische vakbonden zorgt maandag voor hinder op het Belgische spoor. Tot 22.00 uur rijden er minder treinen. Spoormaatschappij NMBS rijdt een alternatieve dienstverlening en adviseert reizigers vlak voor vertrek de reisplanner te checken. De NS waarschuwt dat de staking ook gevolgen kan hebben voor Nederlandse treinreizigers die van, via of naar België reizen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een AI-fabriek die in de Rotterdamse haven gebouwd moet gaan worden, heeft zijn eerste klant binnen. Dat bevestigt topman Han de Groot van initiatiefnemer VOLT na berichtgeving van het Financieele Dagblad. Het gaat om het AI-cloudbedrijf Nebius, met hoofdkantoor in Amsterdam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in augustus met bijna 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekendgemaakt. Bedrijven hebben vooral meer machines en transportmiddelen uitgevoerd.
4 uur geleden