Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pharming klimt op Damrak, Duitse vaccinmaker CureVac keldert

Pharming klimt op Damrak, Duitse vaccinmaker CureVac keldert

AMSTERDAM (ANP) - Pharming behoorde donderdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs. Het biotechnologiebedrijf gaat samenwerken met branchegenoot Orchard Therapeutics en neemt een belang in dat bedrijf. In Frankfurt kreeg de Duitse biotechnoloog CureVac opnieuw harde klappen na tegenvallende definitieve testresultaten van zijn coronavaccin. Beleggers keken daarnaast uit naar de industriecijfers uit Europa en de Verenigde Staten. Ook werd gewacht op de wekelijkse uitkeringsaanvragen in de VS, die mogelijk meer inzicht geven in de situatie op de Amerikaanse arbeidsmarkt.

Pharming klom 1,7 procent bij de kleinere bedrijven. Het bedrijf gaat samenwerken met Orchard voor de ontwikkeling en commercialisering van een gentherapie tegen erfelijk angio-oedeem, een levensbedreigende zeldzame aandoening die zwellingsaanvallen veroorzaakt. Orchard zal een vooruitbetaling van 17,5 miljoen dollar ontvangen, bestaande uit 10 miljoen dollar in contanten en de verwerving door Pharming van een aandelenbelang van 7,5 miljoen dollar in Orchard.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,2 procent hoger op een nieuw recordniveau van 738,10 punten. De MidKap won 0,9 procent tot 1050,53 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1,2 procent.

CureVac

Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield was koploper in de AEX met een winst van 3,1 procent. Staalmaker ArcelorMittal volgde met een plus van 2,7 procent. Chipbedrijf Besi sloot de rij met een verlies van 2,2 procent.

In Frankfurt kelderde CureVac 16 procent. Uit de definitieve testresultaten is gebleken dat het vaccin van het Duitse biotechbedrijf slechts 48 procent effectief is tegen het coronavirus. CureVac meldde in juni al een teleurstellende werkzaamheid van 47 procent van het vaccin en zag miljarden euro's aan beurswaarde verdampen.

H&M

Hennes & Mauritz (H&M) zakte 3,7 procent in Stockholm. De Zweedse kledingketen wist afgelopen kwartaal weer zwarte cijfers te schrijven dankzij de heropening van de winkels. H&M merkt wel dat het nog altijd minder druk is in de winkelstraten dan voor de crisis. AB Foods, het moederbedrijf van Primark, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal sterker dan verwacht toenemen en werd in Londen beloond met een koerswinst van ruim 3 procent.

In Parijs won Sodexo dik 4 procent. Het Franse catering- en schoonmaakbedrijf zag de omzet in het afgelopen kwartaal flink stijgen en verhoogde de verwachtingen voor het hele boekjaar.

De euro was 1,1852 dollar waard, tegen 1,1847 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 73,89 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 74,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Japanse centrale bankier: meer vrouwen in voltijdbanen nodig

JACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Japanse centrale bank Kazuo Ueda denkt dat het aantrekken van meer vrouwen voor voltijdbanen kan helpen bij het aanpakken van het arbeidstekort in het land. Ook het in dienst nemen van meer buitenlandse werknemers kan het tekort mogelijk terugdringen, zei hij op de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole.

15 minuten geleden
Von der Leyen verdedigt handelsdeal met Trump

BRUSSEL (ANP/DPA) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie verdedigt de handelsdeal met de Amerikaanse president Donald Trump. De overeenkomst staat bewust voor stabiliteit en voorspelbaarheid, in plaats van escalatie en confrontatie, schreef ze in een opiniestuk voor de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.

2 uur geleden
China: Amerikaans protectionisme schaadt landbouwsamenwerking

BEIJING (ANP/RTR) - Het Amerikaanse protectionisme ondermijnt de landbouwsamenwerking van de Verenigde Staten met China. Dat stelt de Chinese ambassadeur in Washington, die waarschuwt dat boeren niet de prijs zouden moeten betalen voor de handelsoorlog tussen de twee economische grootmachten.

3 uur geleden
Spotify hint op verdere prijsstijgingen, schrijft FT

NEW YORK (ANP) - Spotify overweegt de prijzen voor klanten verder te verhogen, terwijl de muziekstreamingdienst investeert in nieuwe functies en mikt op een miljard gebruikers. Dat schrijft de Financial Times op basis van een interview met Alex Norström, die bij Spotify onder meer de leiding heeft over de abonnements- en advertentieactiviteiten.

5 uur geleden
Groei aantal speedpedelecs in Nederland vlakt af

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer speedpedelecs, extra snelle elektrische fietsen met een maximumsnelheid van 45 kilometer per uur. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) neemt de stijging echter wel af. De fietsen zijn vooral populair onder vijftigplussers, slechts een fractie is in handen van jongere weggebruikers.

7 uur geleden
Ook India beperkt verzenden pakketten naar VS om nieuwe regels

NEW DELHI (ANP) - Ook India stopt tijdelijk met het versturen van bepaalde pakketten naar de Verenigde Staten vanwege nieuwe regels in de VS. Vanaf maandag kunnen mensen in India alleen nog poststukken en cadeaus naar de VS sturen met een waarde van maximaal 100 dollar, zo'n 85 euro. Vrijdag werd al bekend dat onder meer postbedrijven PostNL en DHL soortgelijke maatregelen hebben genomen.

21 uur geleden
India blijft handelsgesprekken voeren met de VS, zegt minister

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India en de Verenigde Staten blijven handelsgesprekken voeren, ondanks de gespannen relaties tussen de twee landen. De spanning is opgelopen nadat de Amerikaanse president Donald Trump India eerder deze maand hogere importheffingen dreigde op te leggen vanwege de import van Russische olie.

22 uur geleden