Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pharming bij stijgers op Damrak na bod op Zweedse branchegenoot

Pharming bij stijgers op Damrak na bod op Zweedse branchegenoot

AMSTERDAM (ANP) - Pharming behoorde maandag met een koerssprong van ruim 3 procent tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. Het biotechnologiebedrijf uit Leiden wil zijn Zweedse branchegenoot Abliva overnemen voor 66,1 miljoen dollar (bijna 63 miljoen euro). Pharming zal de overname betalen uit eigen middelen.

Abliva richt zich op de ontwikkeling van geneesmiddelen voor de behandeling van mitochondriale aandoeningen. Dat zijn spierziekten waarbij de spieren te weinig energie krijgen door slecht functionerende mitochondria, de energiecentrales van de lichaamscellen.

Topman Sijmen de Vries van Pharming stelt dat de behandeling van Abliva naar verwachting in 2028 in de Verenigde Staten kan worden gelanceerd en kan uitgroeien tot een zogeheten blockbustergeneesmiddel dat de toekomstige groei van Pharming aanzienlijk kan versterken. Het bod wordt aanbevolen door het bestuur van Abliva. Ook hebben de drie grootste aandeelhouders van Abliva, die samen bijna 50 procent van de aandelen bezitten, aangegeven dat zij het bod accepteren.

De AEX-index op het Damrak noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 891,92 punten. De MidKap daalde ook 0,2 procent, tot 855,40 punten. Frankfurt verloor 0,1 procent en Londen won 0,1 procent. De beurs in Parijs zakte 0,3 procent. Moody's is negatiever geworden over de Franse staatsfinanciën door de politieke crisis in het land. Die zit volgens het ratingbureau maatregelen dwars die de overheidsbegroting op orde moeten brengen.

Meer uit Financieel

Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

5 uur geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

7 uur geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

7 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

9 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

10 uur geleden