Pharming bij stijgers op Damrak na bod op Zweedse branchegenoot
AMSTERDAM (ANP) - Pharming behoorde maandag met een koerssprong van ruim 3 procent tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. Het biotechnologiebedrijf uit Leiden wil zijn Zweedse branchegenoot Abliva overnemen voor 66,1 miljoen dollar (bijna 63 miljoen euro). Pharming zal de overname betalen uit eigen middelen.
Abliva richt zich op de ontwikkeling van geneesmiddelen voor de behandeling van mitochondriale aandoeningen. Dat zijn spierziekten waarbij de spieren te weinig energie krijgen door slecht functionerende mitochondria, de energiecentrales van de lichaamscellen.
Topman Sijmen de Vries van Pharming stelt dat de behandeling van Abliva naar verwachting in 2028 in de Verenigde Staten kan worden gelanceerd en kan uitgroeien tot een zogeheten blockbustergeneesmiddel dat de toekomstige groei van Pharming aanzienlijk kan versterken. Het bod wordt aanbevolen door het bestuur van Abliva. Ook hebben de drie grootste aandeelhouders van Abliva, die samen bijna 50 procent van de aandelen bezitten, aangegeven dat zij het bod accepteren.
De AEX-index op het Damrak noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 891,92 punten. De MidKap daalde ook 0,2 procent, tot 855,40 punten. Frankfurt verloor 0,1 procent en Londen won 0,1 procent. De beurs in Parijs zakte 0,3 procent. Moody's is negatiever geworden over de Franse staatsfinanciën door de politieke crisis in het land. Die zit volgens het ratingbureau maatregelen dwars die de overheidsbegroting op orde moeten brengen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
1 dag geleden