
PGA Tour start op met testen van golfers
NEW YORK (ANP) - De golfers en hun caddies die meedoen aan de Amerikaanse PGA Tour wacht een intensief testprogramma. Het is de bedoeling dat de tour op 11 juni wordt hervat in Texas, met de Charles Schwab Challenge. Voorafgaand aan de hervatting van het seizoen worden de deelnemers uitgebreid gecontroleerd op mogelijke besmetting met het coronavirus.
De organisatie van de PGA Tour heeft in samenspraak met medisch specialisten en laboranten een protocol van bijna veertig pagina's opgesteld, waar de golfers, hun caddies, journalisten en medewerkers van de toernooien zich aan moeten houden. Al voor vertrek richting het toernooi worden ze gecontroleerd en bij aankomst opnieuw. De organisatie pleit er bij de laboratoria voor om zo snel mogelijk de testresultaten te krijgen. "We hopen dat het een kwestie van uren in plaats van dagen is", zegt toernooidirecteur Andy Levinson.
De golfers die van buiten de Verenigde Staten komen, gaan eerst voor twee weken in quarantaine. "Als je voorzorgsmaatregelen neemt zoals een mondkapje, goed je handen wassen en 'social distancing', denk ik echt dat het mogelijk is om weer te beginnen", zegt de Noord-Ierse topgolfer Rory McIlroy. "Ik voel me er goed bij om weer de baan op te gaan." Publiek is vooralsnog niet welkom bij de toernooien.
In juni staan ook de RBC Heritage en het Travelers Championship op het programma in de PGA Tour. De spelers reizen met chartervluchten van toernooi naar toernooi. Mocht een speler ondanks alle voorzorgsmaatregelen toch besmet worden, dan gaat hij in quarantaine. De golfer ontvangt dan een financiële vergoeding.
Meer uit Sport
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn de tweede week van de Nations League begonnen met een nederlaag. De ploeg van bondscoach Joel Banks ging in Belgrado in drie sets onderuit tegen Argentinië: 0-3 (20-25 14-25 22-25).
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sifan Hassan bereidt zich voor op de marathon van Sydney op 31 augustus. Dat meldt haar management Global Sports. Het wordt haar zesde race over de klassieke afstand van 42,195 kilometer. De Nederlandse atlete veroverde vorig jaar in Parijs olympisch goud op de marathon en werd als eerste Nederlander gekozen tot beste atlete van de wereld.
20 uur geledenSURHUISTERVEEN (ANP) - Daan Hoole heeft zijn Nederlandse titel tijdrijden geprolongeerd. De 26-jarige renner van Lidl-Trek was de snelste op het traject van 36,8 kilometer in Surhuisterveen. Hij klokte 36.20 minuten en was 20 seconden sneller dan Dylan van Baarle (36.40). Axel van der Tuuk reed naar het brons in een tijd van 36.45.
1 dag geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Bol heeft haar eerste uitstapje naar de 400 meter vlak in dit buitenseizoen niet kunnen bekronen met een overwinning. De specialiste op de 400 meter horden eindigde bij de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava als derde in 49,98 seconden.
1 dag geledenSURHUISTERVEEN (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft Riejanne Markus onttroond als Nederlands kampioene tijdrijden. De 25-jarige Bredewold verraste in de titelstrijd over 32 kilometer in Surhuisterveen met de beste tijd (40.23 minuten). Markus, die de afgelopen twee jaar de titel veroverde, gaf negen seconden toe op Bredewold en moest genoegen nemen met het zilver (40.32). Lieke Nooijen (40.57) fietste naar het brons.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door sporttribunaal CAS in het gelijk gesteld in een zaak tegen de UEFA. De Europese voetbalbond legde de Alkmaarse voetbalclub een boete van 40.000 euro op voor de ongeregeldheden in oktober 2023 rond de wedstrijd tegen Legia Warschau in de Conference League.
1 dag geledenSANTA PONÇA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zijn eerste wedstrijd sinds zijn opgave tijdens Roland Garros gewonnen. De nummer 1 van Nederland versloeg in de tweede ronde van het grastoernooi van Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-5 6-4.
1 dag geleden