Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PGA Tour gooit miljoenen in de strijd tegen LIV Golf

PGA Tour gooit miljoenen in de strijd tegen LIV Golf

ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse PGA Tour heeft het tegenoffensief tegen de nieuwe concurrent LIV Golf Series ingezet. De beste spelers in het Noord-Amerikaanse circuit zijn akkoord gegaan om vanaf volgend seizoen ten minste twintig toernooien te spelen. Daar zitten twaalf toernooien bij met een gemiddeld prijzengeld van 20 miljoen dollar. De bonuspot wordt verhoogd naar 100 miljoen dollar.

"Onze topspelers staan volledig achter de PGA Tour en hebben de handen ineengeslagen om ons platform te versterken", stelde algemeen commissaris van de PGA Tour Jay Monahan.

De stap komt na berichten dat de Australische nummer 2 van de wereld Cameron Smith, in juli winnaar van het Brits Open, een van de spelers is die ook de overstap wil maken naar LIV Golf, dat met geld uit Saudi-Arabië toernooien organiseert met 25 miljoen dollar prijzengeld. Andere toppers, onder wie Phil Mickelson, Dustin Johnson, Bubba Watson, Bryson DeChambeau, Brooks Koepka, Sergio Garcia, Henrik Stenson, Patrick Reed en Louis Oosthuizen, hebben zich al aangesloten bij LIV Golf, dat in juni van start ging.

De PGA is bijzonder ontstemd dat golfers bij de omstreden concurrent zijn gaan spelen en heeft alle dissidente spelers voor onbepaalde tijd geschorst. Zij zijn niet meer welkom in toernooien van de PGA Tour. Golficoon Tiger Woods en Rory McIlroy zijn naar voren geschoven als boegbeelden van de PGA; zij proberen ander spelers ervan te weerhouden de overstap te maken naar LIV Golf.

Meer uit Sport

Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

1 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

2 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

3 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

4 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

16 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

19 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

20 uur geleden