PGA Tour gooit miljoenen in de strijd tegen LIV Golf
ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse PGA Tour heeft het tegenoffensief tegen de nieuwe concurrent LIV Golf Series ingezet. De beste spelers in het Noord-Amerikaanse circuit zijn akkoord gegaan om vanaf volgend seizoen ten minste twintig toernooien te spelen. Daar zitten twaalf toernooien bij met een gemiddeld prijzengeld van 20 miljoen dollar. De bonuspot wordt verhoogd naar 100 miljoen dollar.
"Onze topspelers staan volledig achter de PGA Tour en hebben de handen ineengeslagen om ons platform te versterken", stelde algemeen commissaris van de PGA Tour Jay Monahan.
De stap komt na berichten dat de Australische nummer 2 van de wereld Cameron Smith, in juli winnaar van het Brits Open, een van de spelers is die ook de overstap wil maken naar LIV Golf, dat met geld uit Saudi-Arabië toernooien organiseert met 25 miljoen dollar prijzengeld. Andere toppers, onder wie Phil Mickelson, Dustin Johnson, Bubba Watson, Bryson DeChambeau, Brooks Koepka, Sergio Garcia, Henrik Stenson, Patrick Reed en Louis Oosthuizen, hebben zich al aangesloten bij LIV Golf, dat in juni van start ging.
De PGA is bijzonder ontstemd dat golfers bij de omstreden concurrent zijn gaan spelen en heeft alle dissidente spelers voor onbepaalde tijd geschorst. Zij zijn niet meer welkom in toernooien van de PGA Tour. Golficoon Tiger Woods en Rory McIlroy zijn naar voren geschoven als boegbeelden van de PGA; zij proberen ander spelers ervan te weerhouden de overstap te maken naar LIV Golf.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiester Barbara van Bergen (47) start maandag niet op de super-G en komt dinsdag ook niet in actie op de combinatie bij de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Ze heeft een lichte hersenschudding overgehouden aan haar val op de afdaling op zaterdag. "In overleg met de arts van TeamNL is daarom besloten deze wedstrijden over te slaan. Rust en herstel staan nu voorop, zodat zij later tijdens deze Spelen weer optimaal kan presteren", meldt NOC*NSF.
21 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - George Russell heeft zijn collega-coureurs in de Formule 1 opgeroepen wat minder kritisch te zijn over de nieuwe ingrijpende technische regels. "Iedereen is er als de kippen bij om dingen te bekritiseren, maar je moet het een kans geven", zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de openingsrace in Melbourne.
44 minuten geledenMIAMI (ANP) - Lars Huijer kan zondagavond zomaar oog in oog met Juan Soto staan in de wedstrijd van het Nederlands Koninkrijksteam tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic. De 32-jarige pitcher van de Amsterdamse Pirates overwoog drie jaar geleden serieus te stoppen nadat sportkoepel NOC*NSF de honkballers de A-status had afgenomen. Slagman Soto tekende eind 2024 een contract van 765 miljoen dollar dat hem vijftien jaar aan de New York Mets verbindt.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Oscar Piastri heeft de schuld op zich genomen voor zijn dramatische uitvalbeurt bij de Grote Prijs van Australië. De coureur van McLaren was op weg naar de grid voor de start, maar reed iets te wild door een bocht en crashte. Het massaal aanwezige publiek op Albert Park was getuige van de sof voor de populaire thuisrijder. "Dit is natuurlijk heel teleurstellend en zou niet mogen gebeuren, zeker niet tijdens mijn thuisrace", vertelde hij aan verslaggevers ter plaatse. "We moeten bekijken wat er nu precies is gebeurd, maar ik denk dat ik iets te veel de kerbstones raakte. Het is voor een groot deel mijn eigen schuld."
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder heeft opnieuw een nederlaag moeten incasseren in de Ultimate Fighting Championship (UFC). De 35-jarige Nederlander verloor in Las Vegas nipt van de Braziliaan Caio Borralho. De jury moest na drie ronden de winnaar aanwijzen en gaf de Braziliaan meer punten.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen begon als twintigste en eindigde als zesde in de Grote Prijs van Australië, maar die inhaalrace kon de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 maar weinig bekoren. "Er zijn niet heel veel positieve dingen te melden, om eerlijk te zijn. Niet over de auto en ook niet over mijn gevoel", zei de coureur van Red Bull na afloop van de openingsrace van het seizoen bij Viaplay.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - George Russell jubelde na zijn zege in de Grote Prijs van Australië over zijn Mercedes. "Ik vind deze auto geweldig, ik vind deze motor geweldig", zei de Brit in het interview na afloop op het circuit Albert Park. Hij won voor de zesde keer in zijn carrière een Formule 1-race.
4 uur geleden