Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pfizer/BioNTech en AstraZeneca effectief tegen Indiase variant

Pfizer/BioNTech en AstraZeneca effectief tegen Indiase variant

LONDEN (ANP) - De vaccins van Pfizer/BioNTech en AstraZeneca werken bijna net zo goed tegen de Indiase variant van het coronavirus als tegen de Britse mutant, meldt de Britse gezondheidsdienst Public Health England (PHE) op basis van eigen onderzoek.

Volgens het onderzoek van de PHE bleek het vaccin van Pfizer/BioNTech twee weken na de tweede dosis voor 88 procent doeltreffend tegen de ziekte die wordt veroorzaakt door de Indiase variant van het virus. Tegen de Britse variant is het middel voor 93 procent doeltreffend. Het inentingsmiddel van AstraZeneca bleek 60 procent effectief, tegen 66 procent voor de Britse variant.

De Britse minister van Volksgezondheid Matt Hancock bestempelde de resultaten van de studie als "baanbrekend". De regering rekent op de vaccinatiecampagne om de bevolking te beschermen tegen een opmars van de Indiase variant, die aan de andere kant van het Kanaal dominant dreigt te worden en de versoepelingen van de coronamaatregelen in het gedrang zou kunnen brengen.

Drie weken na de eerste dosis bleken beide vaccins echter nog maar voor 33 procent effectief. Het toont volgens Hancock aan hoe belangrijk de tweede prik is. De Britten besloten de tijd tussen de twee doses in te korten tot acht weken voor 50-plussers en de meest kwetsbare mensen. Het vaccinatietempo wordt ook opgetrokken in de meest getroffen regio's, met name het noordwesten van Engeland en sommige delen van Londen.

Het onderzoek werd uitgevoerd tussen 5 april en 16 mei.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: EU moet strijden voor Europees ideaal

STRAATSBURG (ANP) - De EU moet strijden voor "ons Europees ideaal", zei Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, woensdag in haar jaarlijkse toespraak in het Europees Parlement. Ze waarschuwde in haar State of the Union voor het gevaar van ultranationalisten en tegenstanders van Europa, net als voor Russische inmenging of desinformatie.

5 minuten geleden
Helikopter NBC News neergestort in Los Angeles: drie doden

LOS ANGELES (ANP) - Een nieuwshelikopter van een lokale NBC-zender is dinsdagavond neergestort in Los Angeles. Drie inzittenden kwamen om het leven en een vierde persoon is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender. De helikopter was onderweg om verslag te doen van een verkeersongeluk.

2 uur geleden
Media: Huis van Afgevaardigden stemt weer tegen oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft opnieuw een resolutie aangenomen die erop gericht is om de oorlog in Iran te beëindigen. Dat melden diverse Amerikaanse media.

2 uur geleden
Saudische luchtverdediging haalt drone nabij Mekka neer

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Saudische luchtverdediging heeft dinsdag een drone van de Houthi's uit Jemen onderschept en vernietigd voordat die de heilige stad Mekka bereikte. Dit maakte de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die de regering in Jemen steunt woensdag bekend.

3 uur geleden
Duitsland en VS willen militaire samenwerking versterken

WASHINGTON (ANP) - Duitsland en de Verenigde Staten gaan nauwer samenwerken bij de productie, ontwikkeling en het onderhoud van defensiemateriaal. De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius en zijn Amerikaanse ambtgenoot Pete Hegseth hebben daarover dinsdag een intentieverklaring ondertekend.

4 uur geleden
VS: visumbeperkingen vanwege rassendiscriminatie Zuid-Afrika

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben visumbeperkingen aangekondigd voor Zuid-Afrikanen die volgens Washington betrokken zijn bij "rassendiscriminatie" tegen witte Zuid-Afrikanen. Dat heeft de minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio dinsdag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Raming: oorlog tegen Iran kostte de VS al 38 miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran heeft de VS al circa 38 miljard dollar (32 miljoen euro) gekost. Dat meldt het van de Amerikaanse regering onafhankelijke Congressional Budget Office (CBO) na vragen vanuit het Amerikaanse Congres.

11 uur geleden