Pfizer/BioNTech en AstraZeneca effectief tegen Indiase variant
LONDEN (ANP) - De vaccins van Pfizer/BioNTech en AstraZeneca werken bijna net zo goed tegen de Indiase variant van het coronavirus als tegen de Britse mutant, meldt de Britse gezondheidsdienst Public Health England (PHE) op basis van eigen onderzoek.
Volgens het onderzoek van de PHE bleek het vaccin van Pfizer/BioNTech twee weken na de tweede dosis voor 88 procent doeltreffend tegen de ziekte die wordt veroorzaakt door de Indiase variant van het virus. Tegen de Britse variant is het middel voor 93 procent doeltreffend. Het inentingsmiddel van AstraZeneca bleek 60 procent effectief, tegen 66 procent voor de Britse variant.
De Britse minister van Volksgezondheid Matt Hancock bestempelde de resultaten van de studie als "baanbrekend". De regering rekent op de vaccinatiecampagne om de bevolking te beschermen tegen een opmars van de Indiase variant, die aan de andere kant van het Kanaal dominant dreigt te worden en de versoepelingen van de coronamaatregelen in het gedrang zou kunnen brengen.
Drie weken na de eerste dosis bleken beide vaccins echter nog maar voor 33 procent effectief. Het toont volgens Hancock aan hoe belangrijk de tweede prik is. De Britten besloten de tijd tussen de twee doses in te korten tot acht weken voor 50-plussers en de meest kwetsbare mensen. Het vaccinatietempo wordt ook opgetrokken in de meest getroffen regio's, met name het noordwesten van Engeland en sommige delen van Londen.
Het onderzoek werd uitgevoerd tussen 5 april en 16 mei.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten geven 10 miljard dollar (8,6 miljard euro) aan Iraanse bevroren tegoeden vrij, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De stap valt samen met de aankondiging van een deal tussen Iran en de Verenigde Staten, waarbij ook veel Iraans geld vrij kan komen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne en Moldavië kunnen maandag verder met de onderhandelingen over de toetreding tot de Europese Unie. De EU-leiders besloten eind 2023 al dat die gesprekken geopend zouden worden, maar de onderhandelingen stonden lange tijd stil door verzet van de vorige Hongaarse regering.
3 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Zwitserland heeft aangeboden het gastland te zijn voor de ondertekening van een vredesdeal tussen de Verenigde Staten en Iran. Bemiddelaar Pakistan maakte vrijdag bekend dat de twee landen het eens zijn geworden over de tekst van de overeenkomst.
3 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo heeft hulp van de Spaanse koning Felipe gekregen om naar huis te keren. Het toestel dat hem van Tenerife naar Rome moest vliegen, kampte met een technisch mankement. Hij is onderweg naar huis met een vliegtuig dat is aangeboden door de koning.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Bemiddelaar Pakistan meldt dat Iran en de Verenigde Staten een akkoord hebben bereikt over de tekst van een vredesdeal. Premier Shehbaz Sharif schrijft op X dat nu met beide partijen wordt gewerkt aan de volgende stappen. "Vrede is nog nooit zo dichtbij geweest als nu."
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het Amerikaanse Witte Huis claimt dat Iran akkoord is met het ontmantelen van zijn kernprogramma. Dat lijkt niet overeen te komen met berichten in Iraanse staatsmedia, die stelden dat Iran vasthoudt aan de eis zelf de controle te houden over zijn verrijkte uranium.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is maandag niet fysiek aanwezig als de rechtbank van Oslo uitspraak doet in zijn strafzaak. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit zal zijn veroordeling via een videoverbinding volgen, meldt de rechtbank aan het Noorse persbureau NTB.
7 uur geleden