Pfizer/BioNTech en AstraZeneca effectief tegen Indiase variant
LONDEN (ANP) - De vaccins van Pfizer/BioNTech en AstraZeneca werken bijna net zo goed tegen de Indiase variant van het coronavirus als tegen de Britse mutant, meldt de Britse gezondheidsdienst Public Health England (PHE) op basis van eigen onderzoek.
Volgens het onderzoek van de PHE bleek het vaccin van Pfizer/BioNTech twee weken na de tweede dosis voor 88 procent doeltreffend tegen de ziekte die wordt veroorzaakt door de Indiase variant van het virus. Tegen de Britse variant is het middel voor 93 procent doeltreffend. Het inentingsmiddel van AstraZeneca bleek 60 procent effectief, tegen 66 procent voor de Britse variant.
De Britse minister van Volksgezondheid Matt Hancock bestempelde de resultaten van de studie als "baanbrekend". De regering rekent op de vaccinatiecampagne om de bevolking te beschermen tegen een opmars van de Indiase variant, die aan de andere kant van het Kanaal dominant dreigt te worden en de versoepelingen van de coronamaatregelen in het gedrang zou kunnen brengen.
Drie weken na de eerste dosis bleken beide vaccins echter nog maar voor 33 procent effectief. Het toont volgens Hancock aan hoe belangrijk de tweede prik is. De Britten besloten de tijd tussen de twee doses in te korten tot acht weken voor 50-plussers en de meest kwetsbare mensen. Het vaccinatietempo wordt ook opgetrokken in de meest getroffen regio's, met name het noordwesten van Engeland en sommige delen van Londen.
Het onderzoek werd uitgevoerd tussen 5 april en 16 mei.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door tyfoon Champi in Taiwan is opgelopen naar vijfhonderd. Eerder was al bekend dat één persoon om het leven is gekomen. Zo'n 56.000 huishoudens zitten zonder stroom.
58 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De eerste klinische proef voor een ebolavaccin is vrijdag van start gegaan in de Democratische Republiek Congo, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie. Het Afrikaanse land wordt geteisterd door een uitbraak van het virus.
1 uur geledenBUENOS AIRES (AFP/RTR) - Een rechter heeft vrijdag de strafzaak tegen de Argentijnse president Javier Milei en zijn zus Karina Milei niet-ontvankelijk verklaard. Ze werden beschuldigd van fraude rond een cryptomunt. Volgens de rechtbank is er geen bewijs voor.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
11 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
12 uur geleden