
Pfizer verwacht omzet van 54 miljard dollar uit coronavaccins
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse farmaceut Pfizer verwacht dit jaar 54 miljard dollar, omgerekend meer dan 47 miljard euro, aan omzet te behalen uit de verkoop van vaccins tegen het coronavirus. Daarbij wordt 32 miljard dollar aan opbrengsten verwacht uit het coronavaccin Comirnaty en 22 miljard dollar aan inkomsten uit de coronapil Paxlovid van Pfizer.
De totale omzet zou dit jaar moeten uitkomen op het recordniveau van 98 miljard tot 102 miljard dollar. In 2021 werd een omzet behaald door het bedrijf van 81,3 miljard dollar, wat 95 procent meer is dan een jaar eerder. Die groei is vrijwel volledig te danken aan de verkoop van Comirnaty, dat Pfizer heeft ontwikkeld in samenwerking met de Duitse biotechnoloog BioNTech. Het bedrijf produceerde vorig jaar 3 miljard doses van dat middel. Dit jaar wil Pfizer 4 miljard doses maken en minstens 120 miljoen coronapillen.
De nettowinst kwam afgelopen jaar uit op 22 miljard dollar, tegen 9,1 miljard dollar een jaar eerder.
Testen
Vorige maand is Pfizer begonnen met testen van een vaccin tegen de omikronvariant van het coronavirus voor volwassenen tussen de 18 en 55 jaar oud. Topman Albert Bourla heeft gezegd dat dit vaccin in maart klaar zou kunnen zijn.
Ook hebben Pfizer en BioNTech de Amerikaanse toezichthouder FDA om goedkeuring gevraagd voor het toedienen van coronavaccins aan kinderen onder de vijf jaar oud. Als de FDA de aanvraag goedkeurt is het de eerste keer dat kinderen tussen de zes maanden en vijf jaar ingeënt kunnen worden tegen het coronavirus. Voor oudere kinderen is dat al wel mogelijk.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft een driedaagse staking aangekondigd onder werknemers van autohandelaren, garagehouders en fietsbedrijven. In de sector wordt al maanden gestaakt, maar de vakbonden en werkgeversorganisatie BOVAG zijn het nog niet eens geworden over een nieuwe cao. Daarom wordt komende donderdag, vrijdag en maandag opnieuw het werk neergelegd, aldus de vakbond.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geëindigd, nadat de hoofdgraadmeter op het Damrak met verlies was geopend. Beleggers keerden terug van een lang paasweekend, waardoor de aandelenbeurs op maandag gesloten was.
32 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Rusland verwacht minder inkomsten uit de export van olie en gas, een belangrijke inkomstenbron voor de begroting van het land. Dat meldt Reuters op basis van een document van het ministerie van Economische Zaken dat het persbureau heeft ingezien. Daaruit komt naar voren dat de inkomsten dit jaar naar verwachting 15 procent lager uitvallen dan vorig jaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een verdere correctie op de financiële markten ligt nog steeds op de loer, ondanks alle recente koersdalingen door de handelsoorlog. Daarvoor waarschuwt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in zijn stabiliteitsrapport, dat dinsdag kort na de nieuwe economische ramingen is gepresenteerd. Volgens IMF-econoom Tobias Adrian zijn de risico's voor de mondiale financiële stabiliteit aanzienlijk toegenomen. Ook vindt hij de waarderingen van beleggingen nog steeds opgerekt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krant The Washington Post heeft dinsdag een samenwerking aangekondigd met OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT. Op basis van vragen die aan ChatGPT worden gesteld, zal de chatbot samenvattingen, citaten en links naar berichtgeving van de krant tonen. The Washington Post stelt dat de overeenkomst "een gedeelde toewijding om betrouwbare, feitelijke informatie makkelijker vindbaar en toegankelijk te maken" weerspiegelt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winst geopend, waarmee wat herstel werd getoond van de forse verliesbeurt een dag eerder. Toen stond het sentiment onder beleggers op Wall Street zwaar onder druk door een nieuwe aanval van president Donald Trump op de voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell.
2 uur geledenJAIPUR (ANP/DPA) - "De toekomst van de 21e eeuw zal worden bepaald door de relatie tussen de Verenigde Staten en India." Dat heeft vicepresident van de VS J.D. Vance dinsdag gezegd tijdens zijn bezoek aan India. De VS kunnen het land bijvoorbeeld voorzien van goedkope en betrouwbare energie en defensie-uitrusting, zei hij.
2 uur geleden