Pfizer verwacht hogere winst, ondanks heffingen en eis Trump
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Farmacieconcern Pfizer verwacht dit jaar meer winst te boeken dan voorspeld. Het bedrijf houdt in de nieuwe prognose rekening met de Amerikaanse importheffingen en de eis van de Amerikaanse president Donald Trump om de prijzen van medicijnen fors te verlagen.
Topman Albert Bourla gaf eerder dit jaar aan dat heffingen voor China, Mexico en Canada waarschijnlijk geen invloed zouden hebben op het Amerikaanse Pfizer. Wel zei hij dat de farmaceut kwetsbaar is voor heffingen voor Europa, waar Pfizer een aantal fabrieken heeft. Desondanks gaat Pfizer voor dit jaar uit van een iets hogere aangepaste winst per aandeel.
Pfizer boekte over het tweede kwartaal een omzet van ongeveer 14,6 miljard dollar, omgerekend zo'n 12,6 miljard euro. Dat was 10 procent meer dan een jaar eerder. Daarvan bleef een winst van ruim 2,9 miljard dollar over, flink meer dan de 41 miljoen dollar een jaar eerder. Het verbeterde resultaat komt onder andere door kostenbesparingen.
Eisenbrief Trump
Trump heeft eind juli zeventien farmaceuten een brief gestuurd waarin hij flinke prijsverlagingen eist. Daarvoor zouden zij zestig dagen de tijd krijgen. Trump wil dat Amerikanen de "best mogelijke" prijzen ter wereld gaan betalen voor geneesmiddelen. Naast Pfizer ontvingen onder meer Eli Lilly, Merck en AstraZeneca een brief.
Ondertussen zijn er nog veel onzekerheden rond de Amerikaanse importheffingen op Europese geneesmiddelen. Trump zei eerder dat die niet onder het tarief van 15 procent vallen dat voor veel Europese goederen was aangekondigd. Volgens de EU gaan wel 15 procent wederkerige tarieven gelden voor farmaceutische producten, tenzij de VS nog aanvullende tarieven aankondigen voordat de gezamenlijke verklaring is opgesteld.
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weet nog niet hoe het om zal gaan met de tien Nederlanders aan boord van het cruiseschip Hondius waar het hantavirus is uitgebroken. "We werken nog aan een plan. Daarvoor moeten we kijken wat passend bij de situatie is", zegt de woordvoerder Infectieziektebestrijding van het RIVM.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) overlegt nog onder meer met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en Spanje voordat duidelijk wordt wanneer en hoe de opvarenden van cruiseschip Hondius terug naar huis gaan. Op het schip zijn nog tien Nederlanders, zowel passagiers als bemanningsleden. Berendsen zegt dat Nederland "zich verantwoordelijk voelt voor het schip en alle mensen die aan boord zijn".
4 dagen geledenJOHANNESBURG (ANP) - De Nederlandse vrouw die op 26 april aan het hantavirus overleed is een dag eerder "korte tijd" aan boord geweest van een KLM-vliegtuig in Johannesburg. Dat meldt de vliegtuigmaatschappij, na geïnformeerd te zijn door het RIVM. "Vanwege de gezondheidstoestand van de passagier op dat moment heeft de crew besloten om de passagier niet mee te nemen op de vlucht", aldus KLM in een verklaring.
4 dagen geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Tata Steel heeft zijn gietwalsinstallatie nog niet herstart, omdat er nog steeds een te hoge uitstoot is van chroom-6. Deze voor de gezondheid zeer schadelijke stof is nog niet voldoende teruggebracht, zo heeft de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied geconstateerd. In april werd de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) stilgelegd omdat de uitstoot in maart veel te hoog was. Na drie dagen proefdraaien bleek dat de vergunde norm nog steeds werd overschreden, aldus de dienst.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Een patiënt van het cruiseschip MV Hondius die mogelijk is besmet met het hantavirus zal worden opgevangen in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Wanneer de patiënt in Nederland aankomt en wordt overgebracht naar het LUMC is nog niet exact bekend, meldt het ziekenhuis op de website.
4 dagen geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, denkt niet dat de dodelijke uitbraak van het hantavirus op cruiseschip Hondius lijkt op het begin van de covidpandemie. Dat zegt hij tegen persbureau AFP.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) worden voorbereidingen getroffen voor de mogelijke komst van zeker één patiënt van het cruiseschip MV Hondius, zegt een woordvoerder. "Het LUMC is beschikbaar om een patiënt op te vangen en we hebben er de expertise voor in huis."
4 dagen geleden