Pfizer test coronavaccin bij zwangeren
NEW YORK (ANP/RTR) - Pfizer/BioNTech onderzoekt hoe veilig en effectief hun coronavaccin is voor gezonde zwangere vrouwen. De bedrijven zijn een studie begonnen met vierduizend vrijwilligers.
Zwangeren lopen meer risico op ernstige symptomen als ze ziek zijn geworden van het virus. Als ze een beroep hebben met veel risico op besmetting wordt hun soms aangeraden een vaccin te nemen. Terwijl er geen bewijs is dat het veilig is voor hen of hun ongeboren kind.
Zwangere vrouwen waren uitgesloten van de grote klinische onderzoeken in de VS die het Amerikaanse Pfizer heeft uitgevoerd om het vaccin goedgekeurd te krijgen. In de VS is het Pfizer/BioNTech-vaccin al wel toegediend aan zwangeren.
Controlegroep
De studie wordt uitgevoerd in de VS, Canada, Spanje, Groot-Brittannië, Argentinië, Brazilië, Chili, Mozambique en Zuid-Afrika. De vrouwen krijgen het eerste vaccin toegediend tussen week 24 en 34 van de zwangerschap en dan drie weken later de tweede prik.
Vanzelfsprekend is er een controlegroep die een placebo krijgt. Deze vrouwen krijgen na de bevalling een echt vaccin aangeboden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS en Iran hebben afgesproken om de aanvallen op elkaar te staken. Dat meldt Axios zondag op basis van een hoge Amerikaanse functionaris.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zegt ondergrondse infrastructuur te hebben vernietigd die zou worden gebruikt door de Libanese beweging Hezbollah in een dorp in Zuid-Libanon. Dat staat in een gezamenlijke verklaring van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en minister van Defensie Israel Katz.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat het Russische leger zijn offensief op Oekraïens grondgebied voortzet. Een recent voorstel van Kyiv om wederzijds af te zien van aanvallen met langeafstandsraketten verandert daar niets aan, aldus Poetin.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Invloedrijke Iraanse geestelijken hebben er in een gezamenlijke verklaring op aangedrongen de gesprekken met de Verenigde Staten onmiddellijk stop te zetten zodra de VS opnieuw het voorlopige akkoord tussen de twee landen schenden. De oproep was gericht aan de Iraanse president, de leden van de veiligheidsraad en het onderhandelingsteam.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije heeft fel uitgehaald naar Israël, omdat dat land eerder op zondag de slachtpartijen onder Armeniërs tijdens de Eerste Wereldoorlog als genocide had erkend. Turkije bestempelde dit als een "politiek" besluit om de eigen misdaden te verhullen. De Turkse president Erdogan heeft Israël eerder van genocide in Gaza beschuldigd en Israël zou nu zijn gram willen halen.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Sinds de dubbele aardbeving afgelopen week in Venezuela zijn 33 mensen gered die vastzaten onder het puin, meldt interim-president Delcy Rodríguez. Volgens de regering wordt nog gezocht naar honderden vermisten. Een door de politieke oppositie gepromote website spreekt echter van nog bijna 50.000 vermisten.
6 uur geledenCOSCHEN/KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Duitse meteorologische dienst DWD heeft naar eigen zeggen weer een recordwarmte in het land gemeten met 41,7 graden. Een meetstation aan de Poolse grens in Coschen legde die temperatuur vast.
7 uur geleden