Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pfizer omhoog op afwachtend Wall Street

Pfizer omhoog op afwachtend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Farmaceut Pfizer behoorde maandag tot de sterkere stijgers op Wall Street na gunstige onderzoeksresultaten over een nieuw afvalmiddel van het bedrijf. Volgens een studie laat het medicijn voor gewichtsverlies snellere resultaten zien dan het middel Ozempic van concurrent Novo Nordisk. Het medicijn werd getest op een groep patiënten met diabetes type-2. Beleggers beloonde Pfizer met een koerswinst van 5,2 procent.

Micron Technology behoorde tot de grootste dalers op de aandelenbeurzen in New York. Chinese bedrijven mogen van de Chinese autoriteiten niet langer bepaalde producten kopen van de Amerikaanse fabrikant van geheugenchips. Volgens Beijing vormen de producten van Micron een gevaar voor de nationale veiligheid. China lijkt daarmee te reageren op de exportbeperkingen van geavanceerde chiptechnologieën naar het land door westerse landen. Het aandeel Micron werd 2,9 procent lager gezet. Andere chipmakers als Nvidia en Qualcomm verloren tot 0,6 procent.

Ook Meta Platforms (plus 1,1 procent) stond in de belangstelling. Europese privacytoezichthouders hebben het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp een recordboete opgelegd van 1,2 miljard euro. Het concern zou gegevens van gebruikers hebben doorgestuurd naar de Verenigde Staten, zonder te verzekeren dat hun privacy daar gewaarborgd zou zijn. Meta heeft al aangegeven in beroep te gaan.

Joe Biden

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend. Beleggers namen weinig risico in afwachting van de onderhandelingen over de verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid. Vrijdag liepen de onderhandelingen vast omdat de Democraten en Republikeinen het niet eens konden worden. Maandag werd het overleg tussen president Joe Biden, die de afgelopen dagen in Japan was voor de G7-top, en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy hervat. Zonder politiek akkoord zouden de Verenigde Staten rond 1 juni zonder geld komen te zitten.

De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent lager op 33.286,58 punten. De breder samengestelde S&P 500 sloot een fractie hoger op 4192,63 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,5 procent tot 12.720,78 punten.

Apple

PacWest Bancorp schoot bijna 20 procent omhoog. De regionale bank verkoopt voor 2,6 miljard dollar aan vastgoedleningen aan vastgoedinvesteerder Kennedy Wilson.

DraftKings steeg 4,6 procent. Analisten van de Zwitserse bank UBS verhoogden het advies voor het bedrijf dat actief is met sportweddenschappen. Apple daalde 0,6 procent. Analisten van Loop Capital verwachten dat de verkopen van de iPhone-maker dit kwartaal tegen zullen vallen en haalden het aandeel van hun kooplijst af.

Meer uit Financieel

Wall Street opent overwegend licht lager na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend kleine minnen geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de overheid over augustus. Dat viel veel beter uit dan verwacht, waardoor de verwachting voor een renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank weer werd versterkt.

45 minuten geleden
FNV-voorman Spekman noemt oproep minister Vijlbrief 'echt onzin'

ROTTERDAM (ANP) - FNV-voorzitter Hans Spekman vindt de uitnodiging van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) om in gesprek te gaan over de toekomst van de sociale zekerheid "echt onzin". Dat zei de voorman tijdens de stakingsbijeenkomst van havenwerkers. Minister Vijlbrief deed vrijdagochtend een hernieuwde oproep aan de vakbonden om te komen praten.

1 uur geleden
Meer schepen door sluis bij Eefde om hogere waterstand IJssel

EEFDE (ANP) - Meer schepen kunnen vanaf maandag gebruikmaken van de sluis bij het Gelderse Eefde. Rijkswaterstaat meldt dat het aantal doorvaarten dan wordt verdubbeld van vijf per dag nu naar tien. Dat kan omdat de waterstand op de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

2 uur geleden
Frankrijk trekt ruim 1 miljard euro uit voor getroffen boeren

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.

4 uur geleden
Havenwerkers leggen werk neer, langere wachttijden verwacht

ROTTERDAM (ANP) - Havenwerkers hebben het werk neergelegd in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland. Met de staking van 11.15 uur tot 19.00 uur protesteren de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid. FNV verwacht dat honderden havenwerkers samenkomen op de stakingslocatie in de haven van Rotterdam.

4 uur geleden
Minder stakers metaal en bouw tegen kabinetsplannen dan verwacht

NIJMEGEN (ANP) - De opkomst voor de staking in de metaal- en bouwsector vrijdag in Oost-Nederland is iets lager uitgevallen dan verwacht. FNV-bestuurder Dino Djulbic zegt dat 200 tot 250 werknemers het werk hebben neergelegd uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Donderdag dacht de grootste vakbond van Nederland nog dat zo'n 250 mensen dit zouden doen.

5 uur geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau sinds 2022 door oorlogen en weer

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in augustus verder gestegen na de toename in juli, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De prijsstijgingen worden veroorzaakt door de extreme weersomstandigheden en de aanhoudende geopolitieke spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, die de aanvoer vanuit belangrijke productieregio's verstoren.

5 uur geleden