Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pfizer: nog geen gegevens over effectiviteit coronavaccin

Pfizer: nog geen gegevens over effectiviteit coronavaccin

NEW YORK (ANP/RTR) - Farmaceut Pfizer kan nog niets zeggen over de effectiviteit van het coronavaccin dat het bedrijf ontwikkelt. Een onafhankelijke commissie van wetenschappers heeft nog geen tussentijdse analyse kunnen uitvoeren die moet uitwijzen of het middel effect heeft, zo meldde het concern in een kwartaalupdate.

De tussentijdse analyse is pas mogelijk als minstens 32 deelnemers aan een grootschalig onderzoek naar het vaccin besmet zijn geraakt met het nieuwe coronavirus. Topman Albert Bourla stelde onlangs in een open brief dat Pfizer mogelijk eind november al om versnelde goedkeuring voor het vaccin zal vragen bij de Amerikaanse toezichthouder FDA. Dat zal alleen gebeuren als het middel veilig wordt geacht en er bewijs is dat het vaccin effect heeft, zo schreef hij.

Pfizer had ook opbeurend nieuws over het vaccin. De werving van deelnemers aan zijn zogeheten Fase 3-onderzoek naar het coronavaccin is bijna rond. Inmiddels doen ruim 42.000 mensen mee aan klinische tests met het vaccin, terwijl het Amerikaanse concern zich ten doel heeft gesteld 44.000 deelnemers te werven. Pfizer meldde in zijn kwartaalupdate dat 36.000 mensen een tweede dosis hebben gekregen van het middel, dat samen met Duitse BioNTech wordt ontwikkeld.

Pfizer gaf de update samen met zijn cijfers over het derde kwartaal. Daarin daalden de opbrengsten met 4 procent tot 12,1 miljard dollar. Dat kwam onder andere doordat te midden van de coronapandemie minder Amerikanen op doktersbezoek gingen, dus er ook minder medicijnen voorgeschreven werden. Daarnaast was de vraag naar medicijnen in China lager door de virusuitbraak.

Meer uit Financieel

Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

53 minuten geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen eigen uitstoot

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO werkt aan doelstellingen voor het terugdringen van zijn eigen uitstoot van broeikasgassen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil zijn directe emissies verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

54 minuten geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie toch wel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

1 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI stijgt fors in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.

1 uur geleden
RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

2 uur geleden
Europese luchthavenkoepel blij met brandstofplannen van Brussel

BRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.

3 uur geleden
Wall Street opent met winst door verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.

3 uur geleden