Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pfizer levert VS 100 miljoen extra doses coronavaccin

Pfizer levert VS 100 miljoen extra doses coronavaccin

WASHINGTON (ANP/RTR) - Pfizer en BioNTech gaan de Verenigde Staten voor 1 juli volgend jaar 100 miljoen extra doses van het coronavaccin leveren. Dat zijn de fabrikanten en de VS woensdag overeengekomen.

Het totaalaantal Pfizer/BioNTech-vaccins dat aan de Amerikanen wordt geleverd komt hiermee op 200 miljoen. Tegen 30 juni 2021 leveren de bedrijven 70 miljoen doses en de overige 30 miljoen worden uiterlijk 31 juli geleverd, aldus Pfizer. De Amerikaanse overheid betaalt zo’n 1,95 miljard dollar (1,6 miljard euro) voor de extra vaccins, waardoor het totaalbedrag op zo’n 4 miljard dollar komt. De regering heeft ook de optie gekregen voor nog eens 400 miljoen doses.

"Met deze 100 miljoen extra doses, zullen de Verenigde Staten in staat zijn om meer individuen te beschermen en hopelijk sneller een einde te maken aan deze verwoestende pandemie’’, zei topman Albert Bourla van Pfizer. "We kijken ernaar uit om ons werk met de Amerikaanse regering en de gezondheidszorg in het hele land voort te zetten.‘’

Inmiddels zijn al ruim 600.000 Amerikanen ingeënt, volgens het Amerikaanse centrum voor ziektepreventie (CDC). Enkele weken later krijgen ze het vaccin voor een tweede keer toegediend. De VS zijn zowel qua officieel besmettingsaantal als dodental door het coronavirus het hardst getroffen land ter wereld.

Meer uit Buitenland

Klappen uitgedeeld tijdens rally van Trump voor midterms

PENDLETON (ANP) - Tijdens een rally voor de tussentijdse verkiezingen van de Amerikaanse president Donald Trump in South Carolina zijn klappen gevallen tussen voor- en tegenstanders van de president. Dat meldt onder andere de zender Fox Carolina.

5 uur geleden
Vleesetende schroefwormvlieg ontdekt bij eland in Texas

WASHINGTON (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is de schroefwormvlieg aangetroffen in het wild bij een eland. Een jager rapporteerde de vondst van de parasiet in Pecos County, zo meldt de inspectiedienst voor Dier- en Plantgezondheid van het Amerikaanse ministerie van Landbouw, APHIS.

6 uur geleden
Doden bij noodweer in Zuid-Franse regio Bouches-du-Rhône

MARSEILLE (ANP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen en één persoon is gewond geraakt bij noodweer in de Zuid-Franse regio Bouches-du-Rhône.

6 uur geleden
Amerikaanse politicus en 72 anderen vrijgelaten door Israël

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische politie heeft gezegd 73 vrijwilligers vrij te hebben gelaten die eerder woensdag waren opgepakt toen ze Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Ook Brad Lander, een kandidaat van de Amerikaanse Democratische Partij voor het Congres, meldt op X dat hij is vrijgelaten.

10 uur geleden
Tumor paus niet uitgezaaid, geen verdere behandeling nodig

VATICAANSTAD (ANP) - De tumor die op de long van de paus was ontdekt, is niet uitgezaaid. Volgens het Vaticaan is de operatie van vorige week succesvol verlopen en is er geen verdere behandeling nodig.

10 uur geleden
Demonstraties in delen Parijs donderdag verboden

PARIJS (ANP/AFP) - In delen van Parijs is het donderdag verboden om te demonstreren, heeft de politie aangekondigd. Na de grote rellen van afgelopen weekend proberen de autoriteiten te voorkomen dat het de komende dagen weer uit de hand loopt.

11 uur geleden
Cuba beschuldigt VS van druk op landen voor VN-stemming

HAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez stelt dat de Verenigde Staten dreigen met sancties voor landen die Cuba steunen bij een stemming in de Verenigde Naties. Volgende week stemmen alle lidstaten over een resolutie waarin wordt opgeroepen om de Amerikaanse blokkade van het eiland te beëindigen.

11 uur geleden