Pfizer levert VS 100 miljoen extra doses coronavaccin
WASHINGTON (ANP/RTR) - Pfizer en BioNTech gaan de Verenigde Staten voor 1 juli volgend jaar 100 miljoen extra doses van het coronavaccin leveren. Dat zijn de fabrikanten en de VS woensdag overeengekomen.
Het totaalaantal Pfizer/BioNTech-vaccins dat aan de Amerikanen wordt geleverd komt hiermee op 200 miljoen. Tegen 30 juni 2021 leveren de bedrijven 70 miljoen doses en de overige 30 miljoen worden uiterlijk 31 juli geleverd, aldus Pfizer. De Amerikaanse overheid betaalt zo’n 1,95 miljard dollar (1,6 miljard euro) voor de extra vaccins, waardoor het totaalbedrag op zo’n 4 miljard dollar komt. De regering heeft ook de optie gekregen voor nog eens 400 miljoen doses.
"Met deze 100 miljoen extra doses, zullen de Verenigde Staten in staat zijn om meer individuen te beschermen en hopelijk sneller een einde te maken aan deze verwoestende pandemie’’, zei topman Albert Bourla van Pfizer. "We kijken ernaar uit om ons werk met de Amerikaanse regering en de gezondheidszorg in het hele land voort te zetten.‘’
Inmiddels zijn al ruim 600.000 Amerikanen ingeënt, volgens het Amerikaanse centrum voor ziektepreventie (CDC). Enkele weken later krijgen ze het vaccin voor een tweede keer toegediend. De VS zijn zowel qua officieel besmettingsaantal als dodental door het coronavirus het hardst getroffen land ter wereld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties uitgevaardigd tegen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC). Ook voorzitter Tomoko Akane staat nu op de Amerikaanse sanctielijst.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn meer dan tweehonderd personen besmet geraakt door een uitbraak van salmonella. Een van hen is overleden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse televisienetwerk ABC heeft een rechtszaak aangespannen tegen de licentiecommissie van de regering, omdat die mogelijk de uitzendlicentie van de zenders van het bedrijf zou willen afpakken. ABC spreekt van een "vergeldingsactie", die alleen maar zou worden uitgevoerd omdat de regering de inhoud van bepaalde uitzendingen afkeurt.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense nationalist die in 1938 in Rotterdam werd geliquideerd en daar werd begraven, is dinsdag in Oekraïne herbegraven. Zijn stoffelijke resten werden vorige week opgegraven en naar zijn thuisland gebracht.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Jevheni Chmara voorgedragen als minister van Defensie. Chmara is nu nog de tijdelijke opvolger van de in juli ontslagen minister Mychajlo Fedorov.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn niet in gesprek met Iran en hebben daar ook geen plannen voor, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social. Hij stelt ook dat de VS de Straat van Hormuz volledig onder controle hebben.
5 uur geledenKYIV (ANP/BELGA) - Het bezoek van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot aan Kyiv is verstoord door Russische droneaanvallen. Zijn Oekraïense ambtgenoot Andrii Sybiha schrijft op X dat de twee noodgedwongen zijn uitgeweken naar een schuilkelder voor hun overleg.
6 uur geleden