Pfizer kan regering VS geen extra vaccins leveren tot medio 2021
WASHINGTON (ANP) - Geneesmiddelenfabrikant Pfizer kan aan de Amerikaanse regering tot midden 2021 niet meer dan 100 miljoen vaccins leveren. Daarmee kunnen 50 miljoen Amerikanen geholpen worden, schrijft de krant The Washington Post.
De regering van president Donald Trump had het voornemen om 200 miljoen vaccins te kopen, maar de 100 miljoen extra injecties kunnen niet geleverd worden omdat bestellingen uit andere landen, waaronder Nederland de productiecapaciteit hebben opgebruikt.
Pfizer vertelde aan de krant New York Times dat de regering een aanbod voor levering van vaccinaties door het bedrijf afgelopen zomer heeft afgeslagen.
Regeringsmedewerkers hebben ontkend dat er in het tweede kwartaal van volgend jaar een tekort aan vaccins in de VS ontstaat, maar anderen zeggen tegen de krant dat er gevaar is voor een tekort aan vaccins kan komen in het tweede kwartaal.
Volgens nieuwszender Fox wil Trump dinsdag met een presidentieel decreet tekenen waarin hij prioriteit geeft aan het eerst vaccineren van Amerikanen boven andere landen. Of hij met dit bevel over meer vaccins kan beschikken is onduidelijk.
Verwacht wordt dat de Amerikaanse geneesmiddelenkeuring nog deze week het groene licht voor Pfizer vaccin geeft. De Europese toezichthouder voor medicijnen beslist uiterlijk eind december of het kandidaat-vaccin van Pfizer en BioNTech voldoet, waarna de Europese Commissie binnen enkele dagen moet beslissen of het middel op de markt wordt toegelaten.
Om een persoon tegen de ziekte Covid-19 te beschermen met het Pfizer-vaccin zijn twee injecties binnen korte tijd nodig.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
2 uur geledenROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
11 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
11 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israƫl opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
12 uur geleden