Pfizer kan regering VS geen extra vaccins leveren tot medio 2021
WASHINGTON (ANP) - Geneesmiddelenfabrikant Pfizer kan aan de Amerikaanse regering tot midden 2021 niet meer dan 100 miljoen vaccins leveren. Daarmee kunnen 50 miljoen Amerikanen geholpen worden, schrijft de krant The Washington Post.
De regering van president Donald Trump had het voornemen om 200 miljoen vaccins te kopen, maar de 100 miljoen extra injecties kunnen niet geleverd worden omdat bestellingen uit andere landen, waaronder Nederland de productiecapaciteit hebben opgebruikt.
Pfizer vertelde aan de krant New York Times dat de regering een aanbod voor levering van vaccinaties door het bedrijf afgelopen zomer heeft afgeslagen.
Regeringsmedewerkers hebben ontkend dat er in het tweede kwartaal van volgend jaar een tekort aan vaccins in de VS ontstaat, maar anderen zeggen tegen de krant dat er gevaar is voor een tekort aan vaccins kan komen in het tweede kwartaal.
Volgens nieuwszender Fox wil Trump dinsdag met een presidentieel decreet tekenen waarin hij prioriteit geeft aan het eerst vaccineren van Amerikanen boven andere landen. Of hij met dit bevel over meer vaccins kan beschikken is onduidelijk.
Verwacht wordt dat de Amerikaanse geneesmiddelenkeuring nog deze week het groene licht voor Pfizer vaccin geeft. De Europese toezichthouder voor medicijnen beslist uiterlijk eind december of het kandidaat-vaccin van Pfizer en BioNTech voldoet, waarna de Europese Commissie binnen enkele dagen moet beslissen of het middel op de markt wordt toegelaten.
Om een persoon tegen de ziekte Covid-19 te beschermen met het Pfizer-vaccin zijn twee injecties binnen korte tijd nodig.
Meer uit Buitenland
SODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
33 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
35 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
7 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
9 uur geleden