Pfizer kan aangepaste coronavaccins vanaf volgende week leveren
DEN HAAG (ANP) - Nederland kan volgende week al de eerste aangepaste coronavaccins van Pfizer en BioNTech krijgen, als het middel wordt goedgekeurd. Pfizer laat weten dat het van plan is om volgende week 1,4 miljoen doses te leveren, en de week erna evenveel. In totaal krijgt Nederland dit jaar 9,95 miljoen doses.
Pfizer en BioNTech hebben hun coronavaccin de afgelopen tijd aangepast zodat het beter werkt tegen de omikronvariant van het coronavirus. Die variant is beter in staat om de afweer te omzeilen. Het vaccin dat tot nu toe werd gebruikt, is gebaseerd op de oorspronkelijke versie van het virus, die zo'n drie jaar geleden opdook. Het nieuwe vaccin moet 'bivalent' zijn, wat betekent dat het moet werken tegen zowel het oorspronkelijke coronavirus als tegen de omikronvariant.
Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) komt donderdag met een oordeel over het aangepaste vaccin. Daarna moet de Europese Commissie beslissen of het middel wordt toegelaten in de Europese Unie, en dus ook in Nederland.
Nederland wil het aangepaste vaccin in principe gebruiken bij de komende vaccinatiecampagne. In het najaar kan iedereen van 12 jaar en ouder die de eerste prikken heeft gehad een herhaalprik krijgen. Dat begint in september. Mensen die een verhoogd risico lopen om na besmetting in een ziekenhuis te belanden of te overlijden, krijgen voorrang, net als mensen die in de zorg werken. De overheid houdt er rekening mee dat er in het najaar een nieuwe coronagolf komt, net als vorig jaar.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Bloedbank Sanquin test donoren vanaf vrijdag in negen provincies individueel op het westnijlvirus. Het gaat om alle provincies behalve Groningen, Friesland en Drenthe. Een woordvoerder van Sanquin bevestigde donderdag berichtgeving hierover door de NOS.
2 dagen geledenSCHIEDAM (ANP) - Zorgverzekeraar DSW gaat later dan normaal zijn zorgpremie bekendmaken. De zorgverzekeraar breekt met de "jarenlange traditie" om op de vierde dinsdag van september de nieuwe premie te presenteren. Dat doet DSW omdat er onduidelijkheid is over de haalbaarheid van het kabinetsplan om het eigen risico te verhogen. Hierdoor beschikt DSW niet over de noodzakelijke informatie om de zorgpremie te kunnen berekenen, legt de zorgverzekeraar uit.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) wil dat mensen die geen bezwaar hebben om na het overlijden organen te doneren daarover in gesprek gaan met hun familie. Ze onderstreept daarmee een oproep van de Transplantatie Stichting in de Volkskrant.
2 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Een vierde persoon is overleden na het westnijlvirus te hebben opgelopen. Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) raakte deze persoon besmet door een bloedtransfusie. Maar of het virus de oorzaak van het overlijden is, of een kwetsbare gezondheid, is niet duidelijk.
2 dagen geledenLEIDEN (ANP) - Het aantal orgaandonaties is toegenomen sinds de invoering van het systeem waarin iedereen automatisch is geregistreerd, maar die stijging is relatief bescheiden. Onderzoekers van de Nederlandse Transplantatie Stichting en Maastricht UMC+ concluderen dat in een publicatie.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het verplichte eigen risico in de zorg stijgt volgend jaar met de inflatie mee naar 400 euro, laat het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport in zijn begroting weten. De zorgpremie zal 12,50 euro stijgen, denkt VWS, en zal daarmee uitkomen op 169 euro per maand.
4 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Sinds de vorige update van het RIVM op 3 september zijn er negen nieuwe patiënten gemeld die besmet zijn met het westnijlvirus. Het aantal meldingen van mensen die dat virus opliepen, staat hiermee op achttien. In totaal zijn er in 2026 drie patiënten overleden. Vorige week meldde het instituut één dode.
1 week geleden