Pfizer en BioNTech in VS aangeklaagd om inbreuk mRNA-patenten
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse farmaceut GlaxoSmithKline (GSK) heeft biotechnoloog BioNTech en farmaceut Pfizer aangeklaagd in de Verenigde Staten. Volgens GSK hebben de twee bedrijven inbreuk gemaakt op patenten rondom mRNA-technologie, die is gebruikt bij het ontwikkelen van coronavaccins.
Het gaat om de patentrechten van GSK op technologische innovaties die "meer dan tien jaar" voor de uitbraak van de coronapandemie zijn ontwikkeld, stelt het Britse bedrijf. Volgens GSK leverde de technologie die is vastgelegd in de eigendomsrechten de basis voor de coronavaccins van Pfizer en BioNTech. Het Britse bedrijf meldt via een woordvoerder wel bereid te zijn om licenties af te geven "onder commercieel redelijke voorwaarden en om ervoor te zorgen dat patiƫnten toegang blijven houden" tot de injecties.
GSK heeft de Amerikaanse rechter verder onder meer om een schadevergoeding gevraagd. De hoogte van die vergoeding is niet bekend. Pfizer heeft al aangegeven van plan te zijn zich "krachtig te verdedigen" tegen de beschuldigingen van GSK.
Er lopen meerdere rechtszaken om de eigendomsrechten van mRNA-technologie. Pfizer en BioNTech zijn ook daarbij betrokken, evenals Moderna.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Er is te weinig aandacht voor de veiligheid bij nachtwerk op het Nederlandse spoor, constateert de Arbeidsinspectie. De inspectie ziet meerdere verbeterpunten, werd dinsdag naar buiten gebracht.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendkrachten in Nederland hebben vorig jaar opnieuw minder uren gedraaid dan een jaar eerder, meldt uitzendbrancheorganisatie ABU. Het is voor het vierde jaar op rij dat het aantal uren in de uitzendbranche is teruggelopen. Volgens de branche zorgen wet- en regelgeving ervoor dat uitzendwerk minder flexibel en duurder is geworden.
41 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Het wereldwijde toerisme heeft vorig jaar een nieuw recordniveau bereikt. Volgens het toerismebureau van de Verenigde Naties kwamen in 2025 meer dan 1,5 miljard internationale vakantiegangers aan op hun plaats van bestemming. Een jaar eerder werd met 1,4 miljard eveneens een record bereikt, aldus UN Tourism.
43 minuten geledenRIJEN (ANP) - Oprichtersfamilie De Leeuw verkoopt Audax, het moederbedrijf van winkelketens Bruna en ReadShop, aan Lector Capital, een consortium van investeerders en ondernemers. Daarmee komt er volgens de onderneming een einde aan een onzekere periode van meer dan drie jaar waarin Audax kampte met in de coronatijd opgebouwde schulden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese tegenheffingen tegen de Verenigde Staten kunnen snel worden ingevoerd, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Financiƫn in Brussel. Er ligt al een pakket klaar ter waarde van 93 miljard euro.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault gaat helpen bij het opzetten van een militaire drone-industrie, meldt het bedrijf. De Franse autofabrikant zegt daarmee in te gaan op een verzoek van het Franse ministerie van Defensie.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.
2 uur geleden