Pfizer daalt op Wall Street na stopzetten test obesitasmiddel
NEW YORK (ANP) - Farmaceut Pfizer ging maandag omlaag op Wall Street nadat bekend was geworden dat de farmaceut is gestopt met de ontwikkeling van een medicijn tegen obesitas uit veiligheidsoverwegingen. Beleggers werden hierdoor ook ongerust over een alternatieve therapie die het bedrijf nog steeds in ontwikkeling heeft. Aandelen Pfizer werden 3,7 procent lager gezet.
Het concern verdiende de afgelopen jaren miljarden dollars met zijn coronavaccins. De vraag naar dit middel is echter ingezakt en Pfizer worstelt om dit op te vangen met een nieuw medicijn.
Ook Tesla en Google-moeder Alphabet behoorden tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Dat had te maken met adviesverlagingen. Tesla werd door zakenbank Goldman Sachs van de kooplijst gehaald na de sterke koersstijging van de fabrikant van elektrische auto's dit jaar. Ook ziet Goldman de prijsomgeving voor elektrische auto's verslechteren door de toenemende concurrentie. Tesla zakte 6 procent. Alphabet werd door de kenners van de Zwitserse bank UBS niet langer als koopwaardig beschouwd en verloor 3,3 procent.
Opstand
Beleggers reageerden maandag ook op de kortdurende opstand van de Wagner Groep afgelopen weekeinde. De muitende huurlingen kwamen zaterdag in opstand tegen de Russische legerleiding en rukten op naar Moskou. Uiteindelijk maakten de huurlingen rechtsomkeert nadat hun baas Jevgeni Prigozjin een deal had gesloten met het Kremlin. De Wagnerbaas beloofde zijn opstand te beëindigen en zou naar Belarus gaan.
De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend door de rentezorgen, die vorige week al voor koersverliezen zorgden. De Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell waarschuwde vorige week namelijk dat er nog meer renteverhogingen aankomen om de inflatie te bestrijden. Zo zal de Federal Reserve naar verwachting volgende maand de rente weer verhogen, na een korte pauze deze maand.
Lucid
De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot een fractie lager op 33.714,71 punten. De breder samengestelde S&P 500 verloor 0,5 procent op 4.328,82 punten. Techbeurs Nasdaq zakte 1,2 procent tot 13.335,78 punten. Vorige week kwam er een einde aan een winstreeks van acht weken van de Nasdaq. Dat was de langste winstreeks sinds maart 2019.
Lucid steeg 1,5 procent. De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's heeft een strategische samenwerking gesloten met de Britse sportwagenfabrikant Aston Martin op het gebied van accutechnologie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde donderdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie boekte afgelopen kwartaal meer winst ondanks de hogere brandstofprijzen. Ook bij KLM steeg de winst hard, maar dat was voor de Nederlandse maatschappij niet genoeg om pijnlijke ingrepen te voorkomen. Om kosten te besparen schrapt KLM ongeveer 5000 banen, zo'n 15 procent van het personeelsbestand.
45 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De ingrepen van KLM waarbij 5000 banen verloren gaan, worden de komende twee jaar uitgevoerd. Topvrouw Marjan Rintel zegt dat ingrijpen nu nodig is omdat de luchtvaartmaatschappij "vet op de botten nodig heeft".
48 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De aangekondigde kostenbesparing van KLM leidt tot "grote zorgen" bij vakbond CNV. "De plannen van KLM zijn zeer ingrijpend en hebben grote gevolgen voor de werknemers", zegt CNV-onderhandelaar Souleiman Amallah over de ingreep. De luchtvaartmaatschappij wil onder meer zo'n 5000 banen schrappen en werk uitbesteden aan andere partijen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Het is van belang dat KLM de financiële positie versterkt", reageert het ministerie van Financiën, grootaandeelhouder van KLM, via een woordvoerder op het nieuws dat KLM 5000 banen schrapt en een deel van de werkzaamheden verplaatst naar Air France-KLM. "We zullen ons als aandeelhouder hier verder over laten informeren."
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV is bezorgd over de aangekondigde kostenbesparingen bij KLM. De luchtvaartmaatschappij wil het aantal arbeidsplaatsen verder laten dalen, onder meer door een deel van de grondafhandeling uit te besteden aan een ander bedrijf. "KLM dreigt daarmee de ongezonde concurrentie op Schiphol weer op te voeren. Jarenlang hebben we gestreden om die concurrentie tussen grondafhandelaren terug te dringen", zegt Egon Groen, bestuurder FNV KLM-Grondpersoneel.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony heeft zijn winstverwachting voor het huidige boekjaar verhoogd. Het Japanse bedrijf profiteert van sterke verkopen van games, muziek en films, maakte het concern donderdag bekend.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM grijpt rigoureus in om kosten te besparen, waarbij ongeveer 5000 banen verloren gaan. Dat staat gelijk aan bijna 15 procent van het personeelsbestand. KLM besteedt ook werk uit aan andere partijen, ziet af van bepaalde Airbus-toestellen en hoopt met vakbonden afspraken te maken over het beperken van de loonstijgingen.
1 uur geleden