Pfizer daalt op Wall Street na stopzetten test obesitasmiddel
NEW YORK (ANP) - Farmaceut Pfizer ging maandag omlaag op Wall Street nadat bekend was geworden dat de farmaceut is gestopt met de ontwikkeling van een medicijn tegen obesitas uit veiligheidsoverwegingen. Beleggers werden hierdoor ook ongerust over een alternatieve therapie die het bedrijf nog steeds in ontwikkeling heeft. Aandelen Pfizer werden 3,7 procent lager gezet.
Het concern verdiende de afgelopen jaren miljarden dollars met zijn coronavaccins. De vraag naar dit middel is echter ingezakt en Pfizer worstelt om dit op te vangen met een nieuw medicijn.
Ook Tesla en Google-moeder Alphabet behoorden tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Dat had te maken met adviesverlagingen. Tesla werd door zakenbank Goldman Sachs van de kooplijst gehaald na de sterke koersstijging van de fabrikant van elektrische auto's dit jaar. Ook ziet Goldman de prijsomgeving voor elektrische auto's verslechteren door de toenemende concurrentie. Tesla zakte 6 procent. Alphabet werd door de kenners van de Zwitserse bank UBS niet langer als koopwaardig beschouwd en verloor 3,3 procent.
Opstand
Beleggers reageerden maandag ook op de kortdurende opstand van de Wagner Groep afgelopen weekeinde. De muitende huurlingen kwamen zaterdag in opstand tegen de Russische legerleiding en rukten op naar Moskou. Uiteindelijk maakten de huurlingen rechtsomkeert nadat hun baas Jevgeni Prigozjin een deal had gesloten met het Kremlin. De Wagnerbaas beloofde zijn opstand te beëindigen en zou naar Belarus gaan.
De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend door de rentezorgen, die vorige week al voor koersverliezen zorgden. De Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell waarschuwde vorige week namelijk dat er nog meer renteverhogingen aankomen om de inflatie te bestrijden. Zo zal de Federal Reserve naar verwachting volgende maand de rente weer verhogen, na een korte pauze deze maand.
Lucid
De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot een fractie lager op 33.714,71 punten. De breder samengestelde S&P 500 verloor 0,5 procent op 4.328,82 punten. Techbeurs Nasdaq zakte 1,2 procent tot 13.335,78 punten. Vorige week kwam er een einde aan een winstreeks van acht weken van de Nasdaq. Dat was de langste winstreeks sinds maart 2019.
Lucid steeg 1,5 procent. De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's heeft een strategische samenwerking gesloten met de Britse sportwagenfabrikant Aston Martin op het gebied van accutechnologie.
Meer uit Financieel
ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.
3 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.
4 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".
8 uur geleden