Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pfizer daalt op Wall Street na stopzetten test obesitasmiddel

Pfizer daalt op Wall Street na stopzetten test obesitasmiddel

NEW YORK (ANP) - Farmaceut Pfizer ging maandag omlaag op Wall Street nadat bekend was geworden dat de farmaceut is gestopt met de ontwikkeling van een medicijn tegen obesitas uit veiligheidsoverwegingen. Beleggers werden hierdoor ook ongerust over een alternatieve therapie die het bedrijf nog steeds in ontwikkeling heeft. Aandelen Pfizer werden 3,7 procent lager gezet.

Het concern verdiende de afgelopen jaren miljarden dollars met zijn coronavaccins. De vraag naar dit middel is echter ingezakt en Pfizer worstelt om dit op te vangen met een nieuw medicijn.

Ook Tesla en Google-moeder Alphabet behoorden tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Dat had te maken met adviesverlagingen. Tesla werd door zakenbank Goldman Sachs van de kooplijst gehaald na de sterke koersstijging van de fabrikant van elektrische auto's dit jaar. Ook ziet Goldman de prijsomgeving voor elektrische auto's verslechteren door de toenemende concurrentie. Tesla zakte 6 procent. Alphabet werd door de kenners van de Zwitserse bank UBS niet langer als koopwaardig beschouwd en verloor 3,3 procent.

Opstand

Beleggers reageerden maandag ook op de kortdurende opstand van de Wagner Groep afgelopen weekeinde. De muitende huurlingen kwamen zaterdag in opstand tegen de Russische legerleiding en rukten op naar Moskou. Uiteindelijk maakten de huurlingen rechtsomkeert nadat hun baas Jevgeni Prigozjin een deal had gesloten met het Kremlin. De Wagnerbaas beloofde zijn opstand te beëindigen en zou naar Belarus gaan.

De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend door de rentezorgen, die vorige week al voor koersverliezen zorgden. De Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell waarschuwde vorige week namelijk dat er nog meer renteverhogingen aankomen om de inflatie te bestrijden. Zo zal de Federal Reserve naar verwachting volgende maand de rente weer verhogen, na een korte pauze deze maand.

Lucid

De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot een fractie lager op 33.714,71 punten. De breder samengestelde S&P 500 verloor 0,5 procent op 4.328,82 punten. Techbeurs Nasdaq zakte 1,2 procent tot 13.335,78 punten. Vorige week kwam er een einde aan een winstreeks van acht weken van de Nasdaq. Dat was de langste winstreeks sinds maart 2019.

Lucid steeg 1,5 procent. De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's heeft een strategische samenwerking gesloten met de Britse sportwagenfabrikant Aston Martin op het gebied van accutechnologie.

Meer uit Financieel

Zorgen om oplopende olieprijs bezorgen Wall Street verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.

2 uur geleden
Apple onthult eerste vouwbare iPhone voor 1999 dollar

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.

3 uur geleden
Vakbonden noemen landelijke ov-staking geslaagd

UTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.

5 uur geleden
Bedrijf achter Carglass mogelijk naar de beurs

BRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.

5 uur geleden
Amsterdamse beurs sluit fors lager na zorgen over energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.

7 uur geleden
Britse minister kondigt onderzoek aan naar luchtvaartchaos

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.

7 uur geleden
Europese gasprijs voor het eerst sinds 2023 boven 80 euro

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.

7 uur geleden