Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pfizer daalt op Wall Street na stopzetten test obesitasmiddel

Pfizer daalt op Wall Street na stopzetten test obesitasmiddel

NEW YORK (ANP) - Farmaceut Pfizer ging maandag omlaag op Wall Street nadat bekend was geworden dat de farmaceut is gestopt met de ontwikkeling van een medicijn tegen obesitas uit veiligheidsoverwegingen. Beleggers werden hierdoor ook ongerust over een alternatieve therapie die het bedrijf nog steeds in ontwikkeling heeft. Aandelen Pfizer werden 3,7 procent lager gezet.

Het concern verdiende de afgelopen jaren miljarden dollars met zijn coronavaccins. De vraag naar dit middel is echter ingezakt en Pfizer worstelt om dit op te vangen met een nieuw medicijn.

Ook Tesla en Google-moeder Alphabet behoorden tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Dat had te maken met adviesverlagingen. Tesla werd door zakenbank Goldman Sachs van de kooplijst gehaald na de sterke koersstijging van de fabrikant van elektrische auto's dit jaar. Ook ziet Goldman de prijsomgeving voor elektrische auto's verslechteren door de toenemende concurrentie. Tesla zakte 6 procent. Alphabet werd door de kenners van de Zwitserse bank UBS niet langer als koopwaardig beschouwd en verloor 3,3 procent.

Opstand

Beleggers reageerden maandag ook op de kortdurende opstand van de Wagner Groep afgelopen weekeinde. De muitende huurlingen kwamen zaterdag in opstand tegen de Russische legerleiding en rukten op naar Moskou. Uiteindelijk maakten de huurlingen rechtsomkeert nadat hun baas Jevgeni Prigozjin een deal had gesloten met het Kremlin. De Wagnerbaas beloofde zijn opstand te beëindigen en zou naar Belarus gaan.

De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend door de rentezorgen, die vorige week al voor koersverliezen zorgden. De Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell waarschuwde vorige week namelijk dat er nog meer renteverhogingen aankomen om de inflatie te bestrijden. Zo zal de Federal Reserve naar verwachting volgende maand de rente weer verhogen, na een korte pauze deze maand.

Lucid

De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot een fractie lager op 33.714,71 punten. De breder samengestelde S&P 500 verloor 0,5 procent op 4.328,82 punten. Techbeurs Nasdaq zakte 1,2 procent tot 13.335,78 punten. Vorige week kwam er een einde aan een winstreeks van acht weken van de Nasdaq. Dat was de langste winstreeks sinds maart 2019.

Lucid steeg 1,5 procent. De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's heeft een strategische samenwerking gesloten met de Britse sportwagenfabrikant Aston Martin op het gebied van accutechnologie.

Meer uit Financieel

Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

3 uur geleden
ABN zet boekhoudprogramma uit na mogelijk beveiligingsincident

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.

5 uur geleden
Chinese fabrieken draaien minder hard

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.

5 uur geleden
Studie: economie in Afrika gaat vooruit, vrijheid achteruit

CAIRO (ANP/DPA) - In veel delen van Afrika zijn de economische omstandigheden de afgelopen tien jaar verbeterd, terwijl de veiligheid en de politieke vrijheden juist zijn verslechterd. Dat staat in onderzoek van de Mo Ibrahim Foundation, dat zaterdag in Caïro is gepresenteerd. Die organisatie is in 2006 opgericht door de Soedanese ondernemer Mo Ibrahim. De stichting zet zich in voor het bevorderen van goed bestuur en leiderschap op het Afrikaanse continent.

6 uur geleden
Duitsland: Italiaanse kritiek over opjagen gasprijzen onterecht

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft Italiaanse kritiek weersproken dat zijn last-minute pogingen om de gasvoorraden aan te vullen de prijzen in heel Europa opdrijven. "We wijzen de beschuldiging categorisch van de hand", heeft een woordvoerster van het Duitse ministerie van Economische Zaken gezegd.

6 uur geleden
OpenAI zoekt minder geld na uitverkoop AI-aandelen, schrijft FT

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

8 uur geleden
Apple haalt Nvidia in als meest waardevolle bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.

20 uur geleden