Pfizer: coronavaccin werkt ook bij kinderen vanaf 12 jaar
NEW YORK/MAINZ (ANP) - Pfizer en BioNTech melden dat hun coronavaccin veilig en effectief is gebleken in een studie waarbij het middel werd getest op 12- tot en met 15-jarigen. De groep die het vaccin toegediend kreeg, raakte niet besmet met het coronavirus.
Aan het onderzoek deden 2260 kinderen in de Verenigde Staten mee. De helft kreeg het vaccin, de andere helft een placebo. In de laatste groep werden achttien besmettingen vastgesteld. De ingeënte kinderen liepen geen infectie op, wat volgens de bedrijven aantoont dat hun vaccin 100 procent effectief is bij deze leeftijdsgroep.
Er wordt ook gemeld dat de kinderen het vaccin goed konden verdragen en de bijwerkingen overeenkwamen met die van de leeftijdsgroep 16 tot en met 25 jaar. Na een vaccinatie met het Pfizer/BioNTech-middel kunnen gevaccineerden onder meer last krijgen van hoofdpijn, spierpijn, vermoeidheid en rillingen.
Kinderen gevolgd na tweede prik
De bedrijven melden verder dat de ingeënte kinderen een maand na de tweede dosis over een vergelijkbaar aantal antilichamen beschikten vergeleken met testpersonen in de groep van 16- tot en met 25-jarigen. De kinderen worden na hun tweede prik nog twee jaar gevolgd om de langetermijneffecten van het vaccin te monitoren.
Pfizer en BioNTech zijn van plan de data zo snel mogelijk naar het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) en de Amerikaanse toezichthouder op medicijnen (FDA) te sturen, zodat het vaccin ook bij kinderen vanaf 12 jaar kan worden ingezet. Het vaccin is nu alleen goedgekeurd voor mensen vanaf 16 jaar.
In de praktijk wordt het Pfizer/BioNTech-vaccin alleen toegediend aan volwassenen. Dat is niet alleen vanwege de leeftijdsgroep waarvoor het is goedgekeurd, maar ook vanwege de schaarste aan vaccins. De twee bedrijven testen het vaccin momenteel ook op jongere kinderen. De jongste deelnemers van de studie zullen 6 maanden oud zijn.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De avondklok kwam in september 2020 voor het eerst op tafel omdat de coronaregels in veel studentenhuizen niet werden nageleefd en dat lastig te handhaven was. Dat zei Hanneke Schipper-Spanninga tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij was destijds directeur Constitutionele Zaken en Wetgeving bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hanneke Schipper-Spanninga vindt het logisch dat de OMT-adviezen zwaar wogen bij het coronabeleid, omdat het om de volksgezondheid ging. Dat zei de voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moest tijdens corona dealen met verschillende grondrechten bij het maken van beleid. Dat zei voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken, Hanneke Schipper-Spanninga, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Artsen ervaren steeds meer druk van patiënten en hun naasten doordat euthanasie steeds vaker als een normale manier van sterven wordt gezien. Dat komt naar voren uit een rapport over de oorzaken van de stijging in euthanasiemeldingen. Volgens de onderzoekers hebben patiënten er steeds meer moeite mee als een arts een verzoek om euthanasie afwijst. Juist dat kan ertoe leiden dat artsen terughoudender worden met het uitvoeren van euthanasie.
3 dagen geledenBUNIA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo is begonnen met een proef van twee mogelijke behandelingen tegen de Bundibugyo-variant van het Ebolavirus, heeft de Wereldgezondheidsorganisatie bekendgemaakt.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg zei dat ze gefrustreerd is dat er nog geen oplossing is voor de meervoudig gehandicapte kinderen die zorg krijgen bij zorgvilla's van ExpertCare. De Tweede Kamer vroeg de CDA-minister of ze wel voldoende heeft gedaan en of ze wel echt kan ingrijpen bij zorgbedrijven.
3 dagen geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) beschouwt de uitbraak van het hantavirus officieel als voorbij. Sinds eind mei zijn er geen nieuwe besmettingen geconstateerd en alle mensen die in quarantaine zaten hebben die isolatieperiode inmiddels afgerond. De laatste persoon heeft donderdag negatief getest en is naar huis gegaan, aldus WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus.
3 dagen geleden