Pfizer bij stijgers op terughoudend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Pfizer behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op berichten dat Starboard Value een belang van ongeveer 1 miljard dollar heeft genomen in het bedrijf. De activistische investeerder wil daarmee de druk op het worstelende Amerikaanse farmaceutische concern opvoeren om de prestaties te verbeteren.
Pfizer wist dankzij zijn vaccin en andere behandelingen tegen het coronavirus de omzet tussen 2020 en 2022 ruimschoots te verdubbelen. De vraag naar deze middelen is sindsdien echter fors afgenomen en de farmaceut heeft moeite het gat op te vullen met nieuwe medicijnen. Het aandeel werd 3,3 procent hoger gezet.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de opmars op vrijdag die volgde op het sterke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent lager op 42.2249 punten. De breder samengestelde S&P 500-index daalde 0,3 procent tot 5732 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,4 procent tot 18.063 punten.
Nieuw recordniveau
De Dow sloot vrijdag nog op een nieuw recordniveau door de sterker dan verwachte banengroei in september en een daling van de werkloosheid. De zorgen over een sterke verslechtering van de Amerikaanse arbeidsmarkt en de economie namen daardoor af. Door het sterke banenrapport is de hoop op verdere grote renteverlagingen door de Federal Reserve om de economie te ondersteunen wel afgenomen.
Ondanks de verwachting dat de rente in de VS mogelijk minder sterk zal worden verlaagd dan gehoopt, blijft Goldman Sachs optimistisch over de vooruitzichten voor aandelen. De zakenbank verhoogde zijn doelstelling voor de S&P 500-index naar 6000 punten voor het einde van het jaar.
Cijferseizoen
Beleggers kijken verder uit naar het begin van het cijferseizoen op Wall Street. Later deze week komen snack- en frisdrankfabrikant PepsiCo en de banken JPMorgan Chase en Wells Fargo met kwartaalresultaten. Ook komen er nieuwe inflatiecijfers uit de VS en publiceert de Fed de notulen van de afgelopen rentevergadering.
De euro was 1,0978 dollar waard, tegen 1,0970 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 75,66 dollar. Brentolie werd 1,5 procent duurder op 79,25 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De verkoopgolf in technologieaandelen hield dinsdag aan op Wall Street, gevoed door groeiende zorgen over de hoge waarderingen in de sector. Daarbij maken beleggers zich steeds meer zorgen of de enorme investeringen in AI wel terugverdiend kunnen worden. Ook zorgen over mogelijke renteverhogingen van de Amerikaanse centrale bank hangen boven de markten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) hekelt Amerikaanse voorstellen die ASML zouden dwingen zijn export naar China verder te beperken. "Exportcontrole werkt gewoon het beste als landen samenwerken uit overtuiging en niet als beleid over de grenzen wordt opgelegd", zei hij in een gesprek met media na overleg in Washington.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische staatsoliebedrijf Petronas heeft opnieuw een belangrijke olie- en gasvondst gedaan voor de kust van Suriname. Dat maakte de Surinaamse president Jennifer Simons dinsdag bekend tijdens een energieconferentie. De vondst werd gedaan in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied, dat op ongeveer 125 kilometer van de kust ligt.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een evacuatieplan is in gang gezet om honderden schepen met ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Golf veilig via de Straat van Hormuz te laten vertrekken. Dat gebeurde nadat Iran en de VS een staakt-het-vuren hadden bereikt, maakte een scheepvaartagentschap van de Verenigde Naties dinsdag bekend.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De stroomprijs in Nederland stijgt woensdagavond naar verwachting tot het hoogste niveau in jaren, blijkt uit gegevens van handelsplatform Epex Spot. Ook in andere Europese landen stijgt de stroomprijs door een recordvraag naar koeling vanwege de hoge temperaturen. Als gevolg daarvan gaat de dynamische stroomprijs naar het hoogste niveau ooit, volgens vergelijkingssite Keuze.nl.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bierbrouwer heeft de Braziliaan Rafael Oliveira als nieuwe topman benoemd. Hij volgt Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. De AEX-index sloot dinsdag fors lager doordat de chipbedrijven eindigden met flinke minnen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor het eerst sinds 2008 hebben architectenbureaus weer genoeg opdrachten voor ongeveer een halfjaar, maakte de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) bekend na onderzoek. Dat is opvallend omdat de sector de afgelopen jaren juist te maken had met vertragingen bij bouwprojecten en economische onzekerheid.
14 uur geleden