Pfizer bij stijgers op terughoudend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Pfizer behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op berichten dat Starboard Value een belang van ongeveer 1 miljard dollar heeft genomen in het bedrijf. De activistische investeerder wil daarmee de druk op het worstelende Amerikaanse farmaceutische concern opvoeren om de prestaties te verbeteren.
Pfizer wist dankzij zijn vaccin en andere behandelingen tegen het coronavirus de omzet tussen 2020 en 2022 ruimschoots te verdubbelen. De vraag naar deze middelen is sindsdien echter fors afgenomen en de farmaceut heeft moeite het gat op te vullen met nieuwe medicijnen. Het aandeel werd 3,3 procent hoger gezet.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de opmars op vrijdag die volgde op het sterke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent lager op 42.2249 punten. De breder samengestelde S&P 500-index daalde 0,3 procent tot 5732 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,4 procent tot 18.063 punten.
Nieuw recordniveau
De Dow sloot vrijdag nog op een nieuw recordniveau door de sterker dan verwachte banengroei in september en een daling van de werkloosheid. De zorgen over een sterke verslechtering van de Amerikaanse arbeidsmarkt en de economie namen daardoor af. Door het sterke banenrapport is de hoop op verdere grote renteverlagingen door de Federal Reserve om de economie te ondersteunen wel afgenomen.
Ondanks de verwachting dat de rente in de VS mogelijk minder sterk zal worden verlaagd dan gehoopt, blijft Goldman Sachs optimistisch over de vooruitzichten voor aandelen. De zakenbank verhoogde zijn doelstelling voor de S&P 500-index naar 6000 punten voor het einde van het jaar.
Cijferseizoen
Beleggers kijken verder uit naar het begin van het cijferseizoen op Wall Street. Later deze week komen snack- en frisdrankfabrikant PepsiCo en de banken JPMorgan Chase en Wells Fargo met kwartaalresultaten. Ook komen er nieuwe inflatiecijfers uit de VS en publiceert de Fed de notulen van de afgelopen rentevergadering.
De euro was 1,0978 dollar waard, tegen 1,0970 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 75,66 dollar. Brentolie werd 1,5 procent duurder op 79,25 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.
40 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
19 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
22 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
23 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
1 dag geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
1 dag geleden