Pfizer bij stijgers op terughoudend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Pfizer behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op berichten dat Starboard Value een belang van ongeveer 1 miljard dollar heeft genomen in het bedrijf. De activistische investeerder wil daarmee de druk op het worstelende Amerikaanse farmaceutische concern opvoeren om de prestaties te verbeteren.
Pfizer wist dankzij zijn vaccin en andere behandelingen tegen het coronavirus de omzet tussen 2020 en 2022 ruimschoots te verdubbelen. De vraag naar deze middelen is sindsdien echter fors afgenomen en de farmaceut heeft moeite het gat op te vullen met nieuwe medicijnen. Het aandeel werd 3,3 procent hoger gezet.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de opmars op vrijdag die volgde op het sterke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent lager op 42.2249 punten. De breder samengestelde S&P 500-index daalde 0,3 procent tot 5732 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,4 procent tot 18.063 punten.
Nieuw recordniveau
De Dow sloot vrijdag nog op een nieuw recordniveau door de sterker dan verwachte banengroei in september en een daling van de werkloosheid. De zorgen over een sterke verslechtering van de Amerikaanse arbeidsmarkt en de economie namen daardoor af. Door het sterke banenrapport is de hoop op verdere grote renteverlagingen door de Federal Reserve om de economie te ondersteunen wel afgenomen.
Ondanks de verwachting dat de rente in de VS mogelijk minder sterk zal worden verlaagd dan gehoopt, blijft Goldman Sachs optimistisch over de vooruitzichten voor aandelen. De zakenbank verhoogde zijn doelstelling voor de S&P 500-index naar 6000 punten voor het einde van het jaar.
Cijferseizoen
Beleggers kijken verder uit naar het begin van het cijferseizoen op Wall Street. Later deze week komen snack- en frisdrankfabrikant PepsiCo en de banken JPMorgan Chase en Wells Fargo met kwartaalresultaten. Ook komen er nieuwe inflatiecijfers uit de VS en publiceert de Fed de notulen van de afgelopen rentevergadering.
De euro was 1,0978 dollar waard, tegen 1,0970 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 75,66 dollar. Brentolie werd 1,5 procent duurder op 79,25 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - De landen van oliekartel OPEC+ willen hun productiedoelen ook in november niet verhogen, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat maakten Saudi-Arabië, Rusland en vijf andere landen zondag bekend na een onlinevergadering. De productiedoelen van de groep blijven daarmee voor de tweede maand op rij ongewijzigd.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
20 uur geleden