Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pfizer belooft regering VS meer doses coronavaccin in eind mei

Pfizer belooft regering VS meer doses coronavaccin in eind mei

NEW YORK (ANP/AFP) - De Amerikaanse farmaceut Pfizer heeft de productie van de coronavaccins die het met BioNTech heeft ontwikkeld "opgeschroefd", stelt Pfizer-topman Albert Bourla op Twitter. Volgens Bourla kan Pfizer voor eind mei zo'n 10 procent meer doses coronavaccin aan de Verenigde Staten leveren dan gepland was.

Bourla zei dat er eind volgende maand daarmee zo'n 220 miljoen doses geleverd kunnen worden. De doelstelling van 300 miljoen doses eind juli kan al twee weken eerder worden gehaald, schreef Bourla erbij.

Het nieuws van de productiemeevaller bij Pfizer komt op dezelfde dag waarop de Amerikaanse autoriteiten bekendmaakten voorlopig niet meer gebruik te maken van het Janssen-vaccin. Bij zes vrouwen tussen de 18 en 48 jaar zou een zeldzaam soort bloedstolsel hebben opgetreden na inenting met het Janssen-vaccin. Een van die zes vrouwen overleed en een ander verkeert in kritieke toestand.

Geen aanzienlijk effect

Het Witte Huis stelde naar aanleiding van de tegenvaller rond het Janssen-vaccin dat die geen "aanzienlijk effect" zal hebben op de vaccinatiestrategie in 's werelds hardst door de pandemie getroffen land. Bijna de helft van de Amerikaanse volwassenen heeft inmiddels minstens één inentingsprik gehad.

De coördinator van de coronataskforce van het Witte Huis, Jeff Zients, zei dat de VS geen last zullen hebben van het stilleggen van de inentingen met het Janssen-vaccin vanwege grote overschotten van de vaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna. President Joe Biden heeft beloofd dat elke volwassen Amerikaan eind mei voor een prik in aanmerking komt.

Naast de 300 miljoen doses van Pfizer/BioNTech hebben de Verenigde Staten evenveel doses van het Moderna-vaccin besteld. Bij Johnson & Johnson, de producent van het Janssen-vaccin, heeft de Amerikaanse regering een order van 100 miljoen doses uitstaan.

Meer uit Buitenland

Brits parlement akkoord met levenslang rookverbod voor generaties

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.

44 minuten geleden
Trump verlengt bestand met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.

46 minuten geleden
Iraanse minister haalt uit naar VS in aanloop naar einde bestand

TEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.

1 uur geleden
Libanon vraagt om half miljard euro voor humanitaire crisis

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.

2 uur geleden
Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

3 uur geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

3 uur geleden
Kallas verwacht binnen 24 uur akkoord miljarden EU voor Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.

4 uur geleden