Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pfizer belooft regering VS meer doses coronavaccin in eind mei

Pfizer belooft regering VS meer doses coronavaccin in eind mei

NEW YORK (ANP/AFP) - De Amerikaanse farmaceut Pfizer heeft de productie van de coronavaccins die het met BioNTech heeft ontwikkeld "opgeschroefd", stelt Pfizer-topman Albert Bourla op Twitter. Volgens Bourla kan Pfizer voor eind mei zo'n 10 procent meer doses coronavaccin aan de Verenigde Staten leveren dan gepland was.

Bourla zei dat er eind volgende maand daarmee zo'n 220 miljoen doses geleverd kunnen worden. De doelstelling van 300 miljoen doses eind juli kan al twee weken eerder worden gehaald, schreef Bourla erbij.

Het nieuws van de productiemeevaller bij Pfizer komt op dezelfde dag waarop de Amerikaanse autoriteiten bekendmaakten voorlopig niet meer gebruik te maken van het Janssen-vaccin. Bij zes vrouwen tussen de 18 en 48 jaar zou een zeldzaam soort bloedstolsel hebben opgetreden na inenting met het Janssen-vaccin. Een van die zes vrouwen overleed en een ander verkeert in kritieke toestand.

Geen aanzienlijk effect

Het Witte Huis stelde naar aanleiding van de tegenvaller rond het Janssen-vaccin dat die geen "aanzienlijk effect" zal hebben op de vaccinatiestrategie in 's werelds hardst door de pandemie getroffen land. Bijna de helft van de Amerikaanse volwassenen heeft inmiddels minstens één inentingsprik gehad.

De coördinator van de coronataskforce van het Witte Huis, Jeff Zients, zei dat de VS geen last zullen hebben van het stilleggen van de inentingen met het Janssen-vaccin vanwege grote overschotten van de vaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna. President Joe Biden heeft beloofd dat elke volwassen Amerikaan eind mei voor een prik in aanmerking komt.

Naast de 300 miljoen doses van Pfizer/BioNTech hebben de Verenigde Staten evenveel doses van het Moderna-vaccin besteld. Bij Johnson & Johnson, de producent van het Janssen-vaccin, heeft de Amerikaanse regering een order van 100 miljoen doses uitstaan.

Meer uit Buitenland

Iran voert diplomatiek overleg over jongste Amerikaanse aanvallen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran voert diplomatiek overleg over de jongste Amerikaanse aanvallen op de kust van het land, die minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi Amerikaans "avonturisme" noemt. Hij spreekt daarover met de legerleider van Pakistan, veldmaarschalk Asim Munir. Pakistan staat op de voorgrond bij bemiddelingen tussen Iran en de VS.

1 uur geleden
Minstens 28 doden bij brand in Chinese schoenenfabriek

JINJIANG (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een schoenenfabriek in de Chinese stad Jinjiang zijn zeker 28 doden gevallen, melden staatsmedia. De brand is uitgebroken in een vestiging van de Huiteng Shoes Company in het district Chendai.

2 uur geleden
Franse politie zet duizenden agenten in rond WK-wedstrijd

PARIJS (ANP) - Frankrijk zet zeker 20.000 politiemensen in voor de WK-voetbalwedstrijd Frankrijk-Marokko, deze donderdagavond. Zo'n 8000 van hen worden ingezet in Parijs, heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt, melden Franse media.

2 uur geleden
Velen op de been bij uitvaart Ali Khamenei

MASHHAD (ANP/AFP) - Grote mensenmenigten zijn volgens Iraanse media op de been in de noordoostelijke stad Mashhad voor de uitvaart van de overleden hoogste leider van het land, ayatollah Ali Khamenei.

3 uur geleden
Brussel geeft opties handelsrestricties nederzettingen Israël

BRUSSEL (ANP) - Op verzoek van de EU-lidstaten heeft de Europese Commissie een lijst met opties opgesteld voor handelsrestricties op producten uit de door Israël bezette gebieden op de Westelijke Jordaanoever. Dat bevestigt een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag. De opties worden maandag besproken op een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

3 uur geleden
Iran wijt nieuw geweld aan 'avonturen' VS in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft de Amerikaanse "avonturen" in de Straat van Hormuz aangewezen als oorzaak van het oplaaiende geweld tussen beide landen. Volgens Iran moeten de Amerikanen stoppen zich te bemoeien met de vaarroutes in die zeestraat, anders zullen de Iraniërs "verwoestend reageren".

4 uur geleden
Iran meldt doden door Amerikaanse aanvallen

AHVAZ (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran zijn in de afgelopen twee dagen zeker veertien mensen gedood, meldt het Iraanse ministerie van Gezondheid. 78 mensen raakten gewond, van wie 47 mensen nog in het ziekenhuis liggen.

7 uur geleden