Petrovic rent bij debuut Irak veld in en wijst penaltynemer aan
AL WAKRAH (ANP) - Zeljko Petrovic beleefde dinsdag een opmerkelijk debuut als bondscoach van Irak. De opvolger van Dick Advocaat rende in de eerste wedstrijd in de strijd om de Arab Cup tegen Oman het veld in om persoonlijk aan te wijzen wie de toegekende strafschop moest nemen.
Petrovic deed dat omdat de penalty, diep in de blessuretijd van de tweede helft bij een achterstand van 1-0 voor Irak, was gemist door Ayman Hussein. Irak mocht de strafschop overnemen omdat de keeper van Oman te vroeg van zijn doellijn af was gekomen. Petrovic was bang dat Hussein zelf nog een keer wilde aanleggen vanaf 11 meter, terwijl volgens Petrovic het beter was als Hasan Abdulkareem dat zou doen. Petrovic rende het zestienmetergebied in om Abdulkareem aan te wijzen. Op beelden is te zien hoe enkele spelers van Irak Petrovic daarna rennend meenemen naar de zijlijn.
De boodschap van Petrovic was wel overgekomen. Abdulkareem nam de strafschop en benutte die ook. Irak hield zo nog een punt over aan het duel: 1-1.
Advocaat stapte vorige week op als bondscoach van Irak, dat na een nederlaag tegen Zuid-Korea deelname aan het WK voetbal steeds verder uit zicht zag raken. Assistent Petrovic schoof daarna door naar de positie van Advocaat.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
1 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
3 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
4 uur geleden