Petrovic rent bij debuut Irak veld in en wijst penaltynemer aan
AL WAKRAH (ANP) - Zeljko Petrovic beleefde dinsdag een opmerkelijk debuut als bondscoach van Irak. De opvolger van Dick Advocaat rende in de eerste wedstrijd in de strijd om de Arab Cup tegen Oman het veld in om persoonlijk aan te wijzen wie de toegekende strafschop moest nemen.
Petrovic deed dat omdat de penalty, diep in de blessuretijd van de tweede helft bij een achterstand van 1-0 voor Irak, was gemist door Ayman Hussein. Irak mocht de strafschop overnemen omdat de keeper van Oman te vroeg van zijn doellijn af was gekomen. Petrovic was bang dat Hussein zelf nog een keer wilde aanleggen vanaf 11 meter, terwijl volgens Petrovic het beter was als Hasan Abdulkareem dat zou doen. Petrovic rende het zestienmetergebied in om Abdulkareem aan te wijzen. Op beelden is te zien hoe enkele spelers van Irak Petrovic daarna rennend meenemen naar de zijlijn.
De boodschap van Petrovic was wel overgekomen. Abdulkareem nam de strafschop en benutte die ook. Irak hield zo nog een punt over aan het duel: 1-1.
Advocaat stapte vorige week op als bondscoach van Irak, dat na een nederlaag tegen Zuid-Korea deelname aan het WK voetbal steeds verder uit zicht zag raken. Assistent Petrovic schoof daarna door naar de positie van Advocaat.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
6 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
8 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
8 uur geleden