Petrakov opvolger Sjevtsjenko als bondscoach Oekraïne
KIEV (ANP) - Oleksandr Petrakov is de opvolger van Andrej Sjevtsjenko als bondscoach van het Oekraïens voetbalelftal. De 64-jarige Petrakov werkte de afgelopen jaren met diverse nationale jeugdploegen van Oekraïne.
"Ik zal alles doen wat ik kan om het team naar het WK in Qatar te leiden", zei Petrakov. Zijn eerste officiële wedstrijd als bondscoach is de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Kazachstan op 1 september. Drie dagen later is Frankrijk de tegenstander.
Sjevtsjenko maakte twee weken geleden zijn afscheid bekend. Hij trad in 2016 in dienst bij de Oekraïense voetbalbond. Deze zomer reikte hij met zijn ploeg tot de kwartfinales op het EK. In de groepsfase verloor Oekraïne met 3-2 van Oranje.
Oekraïne heeft in de WK-kwalificatiereeks drie keer gespeeld en drie keer gelijkgespeeld.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
11 uur geleden