Petrakov opvolger Sjevtsjenko als bondscoach Oekraïne
KIEV (ANP) - Oleksandr Petrakov is de opvolger van Andrej Sjevtsjenko als bondscoach van het Oekraïens voetbalelftal. De 64-jarige Petrakov werkte de afgelopen jaren met diverse nationale jeugdploegen van Oekraïne.
"Ik zal alles doen wat ik kan om het team naar het WK in Qatar te leiden", zei Petrakov. Zijn eerste officiële wedstrijd als bondscoach is de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Kazachstan op 1 september. Drie dagen later is Frankrijk de tegenstander.
Sjevtsjenko maakte twee weken geleden zijn afscheid bekend. Hij trad in 2016 in dienst bij de Oekraïense voetbalbond. Deze zomer reikte hij met zijn ploeg tot de kwartfinales op het EK. In de groepsfase verloor Oekraïne met 3-2 van Oranje.
Oekraïne heeft in de WK-kwalificatiereeks drie keer gespeeld en drie keer gelijkgespeeld.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
19 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
19 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
23 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
23 uur geleden