Petitie voor bedreigde Nobelprijswinnaar Mukwege
DEN HAAG (ANP) - Bijna 10.000 mensen hebben tot nu toe de petitie getekend voor Nobelprijswinnaar en gynaecoloog Dr. Denis Mukwege. De Stichting Vluchteling en de Mukwege Foundation zijn de petitie donderdag gestart om aan de Nederlandse regering te vragen toe te zien op een adequate bescherming van Mukwege. De internationaal geprezen en beroemde activist, die vele duizenden verkrachte en verminkte vrouwen helpt, wordt opnieuw ernstig bedreigd.
Mukwege wordt in Congo al jaren beschermd door troepen van de VN-vredesmissie MONUSCO. Deze bescherming werd vanwege corona ingetrokken en nog altijd niet hersteld, ondanks ernstige, door de VN erkende bedreigingen. De Mukwege Foundation en Stichting Vluchteling maken zich grote zorgen over de veiligheid van Mukwege die eerder ternauwernood ontsnapte aan pogingen hem om het leven te brengen.
Er is volgens Stichting Vluchteling en de Mukwege Foundation veel steun voor Mukwege. De PvdA zei eerder deze week dat Nederland zich sterk moet maken voor hervatting van de bescherming van Mukwege in Congo. Maar de steun heeft nog niet geleid tot concrete actie. Daarom vragen de twee organisaties via de petitie aan de Nederlandse regering al het mogelijke te doen om zorg te dragen voor een adequate bescherming van Mukwege, zijn familie, het Panzi ziekenhuis en de patiënten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Tegen Ali B is donderdag een celstraf van dertig maanden geëist in het hoger beroep van zijn zedenzaak. Het Openbaar Ministerie acht hem schuldig aan een aanranding en twee verkrachtingen.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in het hoger beroep van de zedenzaak tegen Ali B gevraagd om de artiest vrij te spreken van het aanranden van Jill Helena. Op de tweede zittingsdag heeft het OM aangegeven dat er in hoger beroep geen aanvullend bewijs is gevonden voor de aanklacht.
50 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - De verkiezingsuitslag in het Zuid-Hollandse Gorinchem is formeel vastgesteld, ondanks vermoedens van stemfraude. Dat heeft het Centraal Stembureau (CSB) onder leiding van burgemeester Reinie Melissant donderdagochtend bekendgemaakt.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten donderdag veel minder asielzoekers dan in de afgelopen dagen. Het aantal daalde van 2170 naar 2074. Dat betekent dat er in de afgelopen dag 96 plekken zijn vrijgekomen. Het is niet bekend waar de asielzoekers naartoe zijn gebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toezichthouders hebben vorig jaar 10.341 meldingen gekregen dat mensen waren overleden door euthanasie. Dat is bijna 4 procent meer dan het jaar ervoor, toen er 9958 meldingen over euthanasie kwamen. De Regionale Toetsingscommissies Euthanasie (RTE) geven geen verklaring voor de toename, dat is volgens een woordvoerster "niet aan de RTE". Voorzitter Mariëtte Moussault stelt in het jaarverslag wel dat het aantal meldingen van euthanasie al jaren stijgt, "maar dit jaar is die stijging lager dan voorgaande jaren".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B is ook op de tweede dag van het hoger beroep aanwezig. De rapper, die terechtstaat voor twee aanrandingen en twee verkrachtingen, arriveerde rond 9.00 uur bij het gerechtshof in Amsterdam.
2 uur geleden