Petitie voor afschaffing minimumjeugdloon 15.000 maal ondertekend
AMSTERDAM (ANP) - Ruim 15.000 mensen hebben een petitie ondertekend waarin gepleit wordt voor afschaffing van het minimumjeugdloon. Elf jongerenorganisaties hebben zich inmiddels bij de FNV-campagne aangesloten.
Onder de nieuwe steunbetuigingen zitten verschillende politieke jongerenorganisaties zoals Dwars, Jonge Democraten, Jonge Socialisten en SP Jongeren. Ook de Landelijke Studentenvakbond, CNV Jongeren en het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) scharen zich achter de campagne, die oproept tot gelijk loon voor gelijk werk.
Het wettelijk minimumjeugdloon maakt dat werknemers van 18, 19 en 20 jaar aanzienlijk minder verdienen dan hun collega's van 21 jaar en ouder. Volgens jongerenvakbond FNV Young & United komen jongeren door de lagere beloning in de problemen. Onderzoek zou uitwijzen dat zelfstandige 18-jarigen niet kunnen rondkomen van het jeugdloon. De jongerenorganisaties roepen het kabinet en de Tweede Kamer op om het volwassen minimumloon voor alle volwassenen te laten gelden, zoals dat nu ook al in landen als Duitsland en Frankrijk het geval is.
Voorzitter Yasmin Ait Abderrahman van FNV Young & United zegt "enorm blij" te zijn met de steun van de jongerenorganisaties. "Het laat zien dat onze oproep breed gedragen wordt."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
35 minuten geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
8 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
9 uur geleden