Petitie voor afschaffing minimumjeugdloon 15.000 maal ondertekend
AMSTERDAM (ANP) - Ruim 15.000 mensen hebben een petitie ondertekend waarin gepleit wordt voor afschaffing van het minimumjeugdloon. Elf jongerenorganisaties hebben zich inmiddels bij de FNV-campagne aangesloten.
Onder de nieuwe steunbetuigingen zitten verschillende politieke jongerenorganisaties zoals Dwars, Jonge Democraten, Jonge Socialisten en SP Jongeren. Ook de Landelijke Studentenvakbond, CNV Jongeren en het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) scharen zich achter de campagne, die oproept tot gelijk loon voor gelijk werk.
Het wettelijk minimumjeugdloon maakt dat werknemers van 18, 19 en 20 jaar aanzienlijk minder verdienen dan hun collega's van 21 jaar en ouder. Volgens jongerenvakbond FNV Young & United komen jongeren door de lagere beloning in de problemen. Onderzoek zou uitwijzen dat zelfstandige 18-jarigen niet kunnen rondkomen van het jeugdloon. De jongerenorganisaties roepen het kabinet en de Tweede Kamer op om het volwassen minimumloon voor alle volwassenen te laten gelden, zoals dat nu ook al in landen als Duitsland en Frankrijk het geval is.
Voorzitter Yasmin Ait Abderrahman van FNV Young & United zegt "enorm blij" te zijn met de steun van de jongerenorganisaties. "Het laat zien dat onze oproep breed gedragen wordt."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
3 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
7 uur geleden